South Park: Peklo na Zemi (1999)

Kdo neseděl na premiéře tohodle muzikálu v první řadě, nežral popkorn z květináče a celý to neodzpíval s našimi skvělými hrdiny, ten neuvěří jakej zářez to zanechalo na našich mladých duších a tělech.. ach jo.. prostě kult.

Xena (1995) (seriál)

Příznávám, že jsem si taky nejdřív myslel, že tento seriál je jenom takový herkulovský odpad, nicméně po shlédnutí několika (celých) dílů, k čemuž u většiny zdejších recenzentů evidentně nedošlo, jsem naprosto radikálně změnil názor a z odpadu se rázem stal kult (který pravda těžko zaujme mainstreamovou část populace neslyšící na jména jako Sam Raimi či Bruce Campbell). Čím to? Pod rouškou bezhlavého máchání mečem se totiž skrývá inteligentní děj, skvělé herecké výkony, úžasné hlavní (Gabriela) i vedlejší postavy (Joxer, Autolycus, Callisto, Salmoneus...), neustále se vyvíjející vztah hlavních hrdinek a jejich pohled na svět, neméně skvělá hudba Josepha LoDucy... Seriál sice časem ztrácí šmrnc (a který dlouhý seriál ne.. no dobře, možná Buffy), konkrétně ve čtvrté a páte sérii, v šesté sérii ovšem nabírá druhý dech k důstojnému finále. Ještě bych rád podotknul, že se jedná o FANTASY seriál, který si dělá legraci z historie i sám ze sebe.. čili žehrat na nepřesné dodržování historie, kterou stejně nikdo přesně nezná, není opravdu na místě. Pobavily mě rovněž komentáře zdejších pohoršených rodičů. Že na tento seriál nechají koukat své předškolní ratolesti je ovšem jejich chyba svědčící o naprostém nezájmu o správnou výchovu svých dětí. Na závěr citát z IMDB, se kterým naprosto souhlasím: "Give it a chance. I promise, ten episodes and you'll be hooked. In short, XENA: WARRIOR PRINCESS is smart TV pretending that it's dumb. Which is just fine by me, thanks."

Aladin (1992)

Disneyovky moc nemusím, ale tahle nemá chybu!

Lady a Tramp (1955)

Kdysi dávno mě tento film v kině naprosto okouzlil a to se nezapomíná.

Gejša (2005)

Být Japoncem, tak se možná naštvu podobně jako našinec při sledování Pagan Queeny nebo Íránec při sledování Třístovky, ale takhle mi zbývá jenom nablýskaná a natahovaná nuda.

Hrdina (2002)

Nedá se nic dělat, po druhém shlédnutí musím snížit hodnocení z pěti hvězdiček na čtyři. Vizuální stránka už napodruhé tolik neuchvacuje a neskryje se pod ni fakt, že tento film je ve svém megalomanství pod povrchem poněkud prázdný. Ale pořád jej musím hodnotit jako silně nadprůměrný kousek.

Kagen no cuki (2004)

Myslím, že by si tento temně gotický příběh zasloužil větší pozornost. Ai Yazawa si vydobyla slávu díky mangám Paradise Kiss a Nana. Ovšem ani na její trojdílnou mangu Kagen no Tsuki se naštěstí nezapomnělo a výborně se ji zdařilo zfilmovat. Čtyři hvězdičky by asi byly reálnější, ale za Chiaki Kuriyamu nemůžu ještě jednu nepřidat. Fanynky zpěváka Hyda můžou rovněž jednu přidat.. ;-)

Azumi 2 (2005)

O dvě hvězdičky horší než dokonalá jednička, ale jednu hvězdičku přidává Chiyaki Kuriyama, takže za 4.

Plod noci (1990)

Kultovní barkerovská temná fantasy s naprosto (alespoň pro některé vyvolené) kultovním dabingem. Hlášky jako "ty jsi feťák jako prase" nemají chybu a přidávají tomuto filmu aspoň hvězdičku.. ;-)