• Životopisný

Krvavá nevěsta (2019)

"To byla ale blbost" prohlásila jsem u závěrečných titulků a smála se od ucha k uchu. Typická americká crazy hororová komedie, u které nemusíte přemýšlet, ale jen se bavíte. Něco ve stylu trochu drsnější Addams family. Myslela jsem si, že to skončí jako film Hra, ale konec byl superblbý, takový komiksový, což se mi ve finále líbilo ještě víc.

Prodloužený víkend (2013)

Zajímavá pohádka pro dospělé. Občas mě štvala naivita příběhu, ale zároveň mě bavila Kate Winslet, která to hrála perfektně, moc mě nebavil Gattlin Griffith, který po celou dobu zíral, jak vyvoraná myš, ale celkově mě film zaujal zvláštní atmosférou, záběry i hudbou.

Zelená kniha (2018)

Film o předsudcích, pokrytectví a odvaze. Perfektně zahraný, s krásnými záběry a hudbou. I když je téma rasismu hodně těžké, tak film je natočen s takovou lehkostí, že vás baví ho sledovat až do konce.

Město (2010)

Začátek mě hodně bavil, zápletka, že bankovní lupič se sblíží s pracovnicí banky mi přišla zajímavá, děj byl akční, napínavý.. postupně se však děj zamotával a zamotal se až do trapného konce. Škoda, v tomto případě platí, že méně je někdy více.

Velké naděje (1998)

Pro mě je tento film hlavně estetický zážitek, krásná Gwyneth, krásný Ethan, krásné obrazy, krásná hudba, krásná kamera..prostě pastva pro oči. Příjemné drama.

Ženy v běhu (2019)

Film je na úrovni sitcomu, tvůrci zřejmě chtěli diváka za každou cenu pobavit, někdy na úkor logiky či příběhu. I já jsem se párkrát zasmála, i když trapné vtipy a situace samozřejmě převažují. Dlouhovlasý komparzista, co proběhne vedle Zlaty na závěr je nejvíc, tímto ho zdravím!

Vlastní pravidla (2007)

Já jsem se bavila, ve filmu jsou dobré hlášky, mnohdy překvapí a příběh má i myšlenku. Tři grácie hrají na výbornou.

Elling (2001)

Pokud se chcete dívat na autistického asociála a věčně nenažraného úchyla, jak se přestěhují do sociálního bytu, ale přitom touží stále po ústavu, pak mohu vřele doporučit! Nemám ráda filmy se sociální tématikou, protože jsem z oboru a vím, jaká je realita, takže za mě romantická blbost plná nelogičností (opilá těhotná v bezvědomí, které nezajistí lékařskou pomoc, asociál se hned na první vycházce seznámí se známým básníkem a stanou se z nich přátelé, z agresivního úchyla se vyklube schopný automechanik apod.).

Inspektor se vrací (2015) (TV film)

Velice zajímavě pojatá a promyšlená detektivka. Zpracovává kontroverzní téma viny a odpovědnosti za činy druhých.

3 dny v Quiberonu (2018)

Melancholické drama s překrásnou hudbou. Děj plyne pomalu, takže si můžete v klidu užívat záběry z Francouzského pobřeží a vnímat tu zvláštní atmosféru zahalenou cigaretovým kouřem. Minimalistický film pro diváky, kteří mají odvahu se podívat do očí ženě, se kterou se osud zrovna nemazlil.