Balls Out: Garyho výzva (2009)

Eeee, co to mělo být? Jelikož jsem viděl tenhle film hned po Blades of Glory, tak jsem musel hned srovnávat... A Balls Out prohrálo na plné čáře. Po většinu času nechutné a nevtipné, nevím, ale to, že někdo zvrací mi moc vtipné nepřijde. Ve filmu bylo pár vtipných momentů, ale na komedii trvající 90 minut opravdu málo. Prostě na mě asi až příliš... ale proti gustu...

Saw 5 (2008)

Stejné jako předchozí díly, ale tento je o něco lepší... ale pořád podprůměr.

Motel smrti (2007)

Ale jo. Příběh jednoduchý, ale zpracování velmi dobré. Nudit byste se opravdu neměli, v nejhorším se můžete dívat na nádhernou Kate. Navíc film netrvá dlouho, což je asi s tímhle námětem také plus... Možná škoda toho happy endu v závěru.

Deník mrtvých (2007)

Nevím, jak to mám správně ohodnotit. Po filmové stránce myšleno, tím jak to bylo zpracováno to bylo velmi velmi dobré... prostě čekáte na nový nečekáný stříh, na nějaký nový úhel pohledu. Avšak po divácké stránce to může být poněkud nudnější, přece jen většina hereckých výkonů je téměř nulových. Některé scény asi zůstanou nepochopeny a taktéž i některé dialogy - hlavně ty profesorovi. Ale mě to bavilo :-)

Prosíme přetočte (2008)

Výborný nápad. Prostě ne zas jen klasická tuctová (a většinou nudná) komedie. Předělávky filmů byly úžasně vtipné, tedy pokud ten film aspoň částečně znáte. Ale vadil mi tam zas klasický americký patos. Bez přílišného patosu a více prostoru předělávkám by to bylo lepší, aspoň pro mě.

Zrcadla (2008)

Prostě ne. Tenhle film mi totálně nesedl. Přišlo mi to stupidní. Znuděně jsem se díval na Sutherlanda, jak pomalovává zrcadla, zničeho nic začne hořet atd. Nebudu psát víc, protože citím, že by to z mé strany nebylo fér. Ale bohužel jen **.

Ruiny (2008)

Typické hororové klišé - na začátku jsou mladí, znudění a hlavně velmi sympatičtí teenageři, kteří by chtěli něco zažít anebo je osud uvrhne do děsivé situace a nastávají jatka. Tak je tomu i v tomhle filmu. Každopádně má to docela i atmosféru a i dobrý nápad. Jen by to chtělo více scén, kdy se budete doopravdy bát a míň přednášek z biologie atd. Rozhodně naprůměrný horor.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

No nevím, na Akta X hooodně málo, tvůrci vůbec nevyužili potenciál, který se skrýval v téhle trademark ! Kdyby to nebyly Akta X tak by šlo o docela solidní krimi thriller, ale takhle z toho vzniklo... ani nevím co. Půlku filmu tu Mulder a Scullyová kecají o minulosti a jejich mindrácích, aniž by to mělo nějaký vliv na děj filmu, nehledě na to, že celý děj je takový... zmatený a plytký. A na konci se budete, co z toho vzniklo a jak hlavní hrdinové dostali tam kde jsou :-D Kdyby bylo více paranormálních jevů, míň keců a taky míň patosu typu "nevzdávej to", tak by to bylo o DOST lepší. ... A Duchovnymu to stejně víc sluší v Californications ;-)

Rallye smrti (2008)

Na nic si to nehraje a vy si tenhle film prostě užijete. Nadupaná akce s velice dobrými efekty. Klasické béčko, ale tady to není na škodu, spíše naopak. Možná až přílišný stereotyp u závodů... Na **** to nemá ale určitě lepší než jne *** :-D

Max Payne (2008)

** a to ještě přivřu oči. Na akční film málo akce, na krimi to má špatný děj a plytké rozhovory, na noir film to má špatnou atmosféru atd. Je to něco mezi vším a přitom to je nic. Bohužel. Některé akce stojí za to, ale zbytek to sráží na kolena. Přitom ta předloha, bože, jak to tak mohli zmrvit? Wahlberg mi přišel jako totální neherec a jelikož film docela stál i na něm, tak ... Pěkné bylo zpracování padajících vloček, to se mi opravdu líbílo + dvě tři scény a ... a nic víc. Opravdů nepovedené, doufaám, že Max Payne 2, který byl docela silně avizován v závěrečných titulkách (tedy spíše až po nich ani nevznikne).