Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Příběh, který vás dojme i pobaví. Navíc výborný Brad Pitt i Cate Blanchett a skvělá kamera a režie. Prostě celé to je bezchybně natočeno a možná je to trošku i na škodu, protože se nemůžu zbavit dojmu, že z toho filmu je strašně moc cítit snaha získat Oskara. Ale to nemění nic na to, že je to film, který stojí za zhlednutí i opakované. Každý si v tom něco najde. A musím podotknout, že Pitt se herecky zlepšuje (aspoň dle mě).

Milionář z chatrče (2008)

Jeden z mála filmů, u kterého jsem se přistihl, že se nemohu dočkat konce, ale ne protože bych se nudil, ale protože jsem chtěl vědět, jak to celé skončí. Je to opravdu skvělý kousek. Perfektní atmosféra plná napětí (ovšem nechybí tomu ani vtip, ani romance), navíc natočeno tak, že vám hlavní hrdinové přirostou k srdci a opravdu s nimi prožíváte každý zážitek. Scénář je perfektní, hudba dokonalá - spojení Indie s elektronickou hudbou byl dobrý nápad. Bez hereckých hvězd (a je to tak i lepší) stvořil Boyle opravdu lahůdku. Pro mě si tento film jednoznačně zaslouží Academy Award 09 !

Báječná léta pod psa (1997)

Film o divné rodince, která vám ale přiroste k srdci. Nenásilně a vtipně byla popsána doba po roce 68 až do 89. Ikdyž Viewegha jako spisovatele vůbec nemusím (snad krom Románu pro ženy - nevím proč ^.^ ), tak tohle je opravu dobrý film podle dobré knihy.

Prázdniny pana Beana (2007)

Bohužel byl pro mě tento film utrpením. Myslel jsem, že to bude dobrá oddychovka a ejhe. Bean mě pobavil opravdu jen párkrát a to většinou ne zásluhou Atkinsona. Postava pana Beana se do filmu prostě nehodí. Nuda, nuda, nuda... O tom, už svědčí i fakt, že mě mnohem víc zaujal film Carsona Claye v produkci Carsona Claye s hlavním hercem Carsonem Clayem. Ta jedna * za konec filmu v Cannes.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Přestože nejsem fanoušek HP, tak se mi patá kniha docela zamlouvala a musím přiznat, že částečně i líbila (snad jediná snad ještě třetí díl). Film mi ovšem přišel strašně zkrácený, je mi jasné, že musel být, aby měl nějakou přijatelnou stopáž, ale přišlo mi, že zde prostě něco chybělo... Film plyne dobrým tempem, v žádné části by jste se neměli nudit, ale jak jsem již říkal, díký vypuštění několika pasáží pro mě tento snímek postrádal tu správnou atmosféru. Když mám srovnat knihu a film, tak vyhrává kniha. Jinak pěkně natočeno, ale stále mi připadá, že Radcliffe je strašný dřevo :-) a také ze souboje Brumbála a Voldemorta se toho dalo "vytřískat" víc, což mi připomíná, že ztráta Siriuse byla podána jakoby jen tak mimochodem a ne jako jedna z důůležitých částí filmu/knihy.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Pro mě o něco lepší jak jednička. Větší prostor byl dán tučnákům, kteří prostě válí. :-) Jednoduchý příběh o návratu domů, zcela předvídatelné, ale nemůžete čekat zázraky od animovaného filmu. Pěkná animace ovšem nezachrání to, že některé scény jsou prostě nudné.

Zbouchnutá (2007)

Vtipná, inteligentní a realistická komedie. Sice konec už je poměrně nudný, ale za začátek a prostředek si ty 4* zaslouží :-D

Appaloosa (2008)

Bez akce, bez vyvrcholení, nehledě na to, že Viggo mi svým vzhledem v tomto filmu také vůbec nesedl. Volně plynoucí příběh, který ovšem vůbec nenadchne. Osobně musím přiznat, že jsem do teď nepochopil v čem byl spor ohledně Bragg osobní, asi proto, že se tvůrcům nepovedlo to, o co se snažili. Jinak hezky natočené, avšak bez atmosféry... Jen tak dál a western úplně umře.... 30%

Hrdost a sláva (2008)

Takové komornější, přesto výborné. Nahoru to dostávájí zejména herecké výkony - Norton a Farrell hrát umějí.

Ledově ostří (2007)

Ferrell a Heder bodují. Je to opravdu vtipné, ať už kulturní narážky nebo vymyšlené scénky, ja se prostě bavil. Pár hluchých míst tu sice je, ale co se dá dělat. Zajímavý nápad, scénář tuctový (normální pád sportovce a škrábání se opět na vrchol), ale prostě vás to něčím zaujme :-) Asi se teď začnu dívat víc na krasobruslení, teda pokud tam bude male-male pair :-D