Spravedlnost - Epizoda 3 (2017) (epizoda)

Překvapilo mě, na jak prohnilé ukončení si tvůrci troufli. Tleskám.

Dealer III (2005)

Drtivé vyvrcholení série. Milo se rozhodl, že se zbaví toho svinstva (v žilách, ve kšeftě samozřejmě ne), ale nevybral si pro to úplně ideální termín. A jak jeho tenze postupně narůstá, a do cesty se mu staví další a další problémy, je jasné, že to nemůže dobře dopadnout. Zvlášť, když požádá o pomoc starého kumpána Radovana. Refn zakončuje skvělým způsobem sérii, která se bez jakýchkoliv příkras dá označit za parafrázi Kmotra, akorát přenesenou o pár stupínků společenského žebříčku dolů - vlastně skoro až na úplné dno. 100%

Dealer II (2004)

To, že Mads Mikkelsen je jeden z nejlepších herců současnosti, není vůbec pochyb. A jeho prostomyslný Tonny pod vedením Refna je filmová lahůdka. Tady se nepohybujeme ve vilách mafiánských bossů, ale v pochybných autodílnách, špinavých bordelech a v zaplivaných pajzlech, kde přežívá tahle kodaňska elita. 90%

Labyrint - Epizoda 2 (2017) (epizoda)

Puzzle se zatím spíš pořád rozkládá, než skládá. Ale těch dost linií je rozehráno poměrně dobře, a jsem zvědav na to, až se začnou propojovat.

Spravedlnost - Epizoda 2 (2017) (epizoda)

Netradiční podání, známe vraha, ale přesto je napínavé sledovat, kam vedou všechny nitky.

Temný Kraj - Jezinky pokračování (2017) (epizoda)

Je fajn, že v Temném kraji máme nějaké jistoty - třeba tu, že když zůstalo zelené listí na stromech na Dušičky, vydrží tam i do Vánoc. Nejvíce pobavilo asi to, jak si z toho Milan Šteindler celou dobu dělal prdel, ale tvůrcům to asi nedošlo. No nic, bohužel těch věcí, které jim nedochází, je podstatně víc.

Temný Kraj - Jezinky (2017) (epizoda)

Labyrint - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Přijde mi to rozehrané až na moc linií, ale třeba se pletu, a začne se to postupně skládat dohromady tak, aby to dávalo smysl.

Spravedlnost - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Rozehrané je to dobře, uvidíme, jak se to podaří ukočírovat...