Avengers: Age of Ultron (2015)

To isté ako Avengers: Pomstitelia. Až na to, že oveľa oveľa horšie. Program Ultron sa vymkne spod kontroly a obráti sa proti Avengerom, pričom sa stane doposiaľ ich najväčším protivníkom. Oproti prvej časti Avengers mi tam chýba to čaro a zážitok z filmu, ktoré som pri Pomstiteľoch mala. Aj tak ale ide o podarený snímok, ktorý je síce výraznejšie slabší, ale rozhodne nie tak, aby sa z toho stal prepadák. Za mňa tých 70 - 75%.

Venom (2018)

Venom ma z jednej strany sklamal a z druhej potešil. Sklamanie prišlo najmä kvôli tomu, že som rovnako ako aj ostatní čakala drsný neprístupný krvák, ktorého som sa bohužiaľ nedočkala. Zato som sa ale zasmiala a niektoré scény som si naozaj užila. Tom Hardy je ako vždy hviezdou filmu a bez neho by to nebolo ono. Tiež ma príjemne prekvapila Michelle Williams, ktorú som síce nikdy nemala moc v láske ale v roli Anne som si ju obľúbila. Zo začiatku išiel dej trochu prirýchlo a ja som si myslela, že to bude len horšie a horšie. Keď sa ale na scéne objavil Venom, začala to byť riadne nadupaná akcia! U mňa je hodnotenie viac než pozitívne a bez problémov by som si to kukla znovu.

Mission: Impossible II (2000)

Tak toto nie...Čakala som, že Mission: Impossible 2 prekoná značne prvú časť, ale hlboko som sa mýlila. Nezmyselný dej, z ktorého je skôr plátanina a záporák Dougray Scott tak nesympatický, nemastný, neslaný, že ho môžem zaradiť medzi najhorších filmových záporákov. Film ma veľmi sklamal a to aj hlavne hlavný hrdina Ethan v podaní Cruisa, od ktorého som čakala viac.

Avengers: Infinity War (2018)

Russovci si zaslúžia ohromnú poklonu a zaslúženú poctu, pretože konečne niekto natočil Marvelovku, ktorá sa od ostatných líši. Niekto hádže aj Infinity War do jedného vreca s Avengers: Pomstitelia, Vek Ultrona a spol. Ale v tomto prípade ide skutočne o najlepší film od MCU, s akým sme sa doposiaľ stretli. A to platí aj o záporákovi, ktorý v tomto filme zahviezdil asi najviac. Thanosa začnete nenávidieť, no predsa len každý musí uznať, že ide o ohromného súpera s cieľavedomým zamýšlaním, citmi a pochopením. Aj ja ako mnohí fanúšikovia Marvelu som sa obávala, že toľko postáv v jednom filme spraví z celého deja skôr guláš. Ale Russovci si v tomto prípade skvelo poradili a každá z postáv dostala svoj priestor, aj keď len malý. Som zvedavá, čím ma prekvapí pokračovanie, ale silno pochybujem, že to prekoná Infinity War. Klobúk dole.

Hannibal (2013) (seriál)

Prvá séria - pilot ma moc nenadchol a priznávam, že som to už hneď po tomto dieli chcela vzdať, ale dala som Hannibalovi šancu a urobila som veľmi dobre. Celkovo je prvá séria úžasná a nesmierne napínavá, ale rozhodne nie je pre slabé žalúdky. Mads Mikkelsen je úžasný a Hannibala hrá brilantne, to isté platí aj pre Dancyho, pre ktorého je postava Willa Grahama pre neho tou najlepšou. Druhá séria ma potešila dokonca ešte viac a k nej skutočne nemám čo vytknúť. Horšie je to už s poslednou, treťou sériou. Je výrazne slabšia a bohužiaľ aj horšia. To platí najmä pre posledné časti, kde mi už ten priebeh deja príde spravený skôr nasilu a pri niektorých častiach som sa dokonca aj nudila. Hannibal je ale aj tak špičkový seriál, ktorý si buď zamilujete alebo ho začnete nenávidieť.

Mlčení jehňátek (1991)

Skutočne jeden z najnapínavejších trilerov, aké som mala tú možnosť vidieť. Jodie Foster nesklamala a predviedla úžasný herecký výkon a to isté sa dá povedať aj o Hopkinsovi, z ktorého mi doslova behal mráz po chrbte. K tomuto filmu nemám nič, čo by som ohodnotila negatívne a tak si rozhodne zaslúži plné hodnotenie.

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman ma veľmi príjemne prekvapila a musím uznať, že na DC je to viac než dobré. Gal Gadot v podaní nezabudnuteľnej a svetoznámej hrdinky vyčarí každému nenáročnému divákovi úsmev na tvári a poteší svojím výkonom (s postavou Amazonky Diany sa podľa môjho názoru úplne stotožnila a predviedla naozaj pozoruhodný výkon, ktorý si zaslúži oceniť). Samozrejme aj tento film mal nejaké tie svoje slabšie pasáže, ale tentokrát ich bolo menej než tých dobrých a film ako taký ma potešil a na jeho konci som bola spokojná. Teším sa na pokračovanie tohto príbehu a s plným rozhodnutím dávam filmu 4 hviezdy.