Ketri

Skype: hana.katerina

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 11.11.2011  22:29
    11-11-11 (2011)

Co jiného zvolit za film, když je 11.11.11, že? Nicméně takhle lehkomyslně zahozený originální námět jsem snad ještě neviděla (tedy pro mě originální, pokud něco obdobného jestvuje, tak se znalcům omlouvám). Patrně ale moc čísel odradila movitější studia a významnější účastníky. Musí být obezřetní, co kdyby na tom přeci jen bylo něco pravdy, to by vlastně podporovali herezi a jak je známo, heretici nikdy nebyli zrovna v oblibě. A tak místo Moniky Belucci režisér obsadil do role Máří Magdalény tetičku z Barcelony (takže Rada pro rovné příležitosti jistě zaplesala) a neotřelé zážitky slibuje, mnoho pravověrných hororových učedníků na scestí svedl.

• 18.12.2009  22:07

Výborný námět, fascinující až mrazivý konec; ale to zpracování, ouha ouha. Poslední ránu tomu dal český dabing, jo zlatá éra je pryč.

• 30.8.2010  09:44

Ti Indové jsou prostě skvělí; udělat z hororu romantický film se zpěvy fakt asi dokáží jen oni. Ale kupodivu to vůbec nebylo na škodu.

• 31.5.2018  23:04
    1921 (2018)

Tak to bylo jářku děsivé !!!

• 5.9.2009  11:20

Opravdu důstojné pokračování Kubrickovy práce. Jen ten závěr působil jako opravdové sci-fi. Že by Big Bossové složili zbraně, odložili své sobecké zájmy a žili šťastně a v míru /a pokud nezemřeli žíjí tak dodnes/? Chápu, že v husté atmosféře studné války byl tento film povzbuzením, ale mám pocit, že čím více se někteří lidé snaží těm "bossům" (a nejen jim) naznačovat, že by mohlo vše špatně skončit, tím více nechápou a nechápou.

• 17.11.2009  21:12
    2012 (2009)

Tak tohle byl neuvěřitelně zábavný film. Smát se dalo nejen vtipným a trefným hláškám a politicky nekorektním narážkám (scéna prodeje místenek do archy v Londýně, projev kalifornského guvernéra), ale i neuvěřitelnému dobrodružství J. Cusacka. U některých "výjevů" jsem se však musela zamyslet a dumala jsem, jestli tím Emmerich nechtěl něco naznačit ... Výjev 1. Sixtinská kaple - Bůh dotekem dává člověku život a shlíží na své boží dílo, protože je člověk nepoučitelný, zpřetrhá Bůh se svým stvořením veškeré vazby a zříká se ho jako nepovedeného díla, které je třeba zničit. Výjev 2. Prezident USA je vlastně zabit letadlovou lodí U.S. Navy ... zničí USA její zadluženost kvůli výdajům na zbrojení a "mírové" operace? Kdo ví, možná je na čase zařídit si konspirační vysílací frekvenci nejen z Yellowstone a doufat, že ze Tří soutěsek vyplují archy. Takže: "Piš barde, střádej, až budeš mít 10 miliónů ..."

• 22.11.2009  20:27

Šmarjá, co mělo být ?!? Politická agitka o neohroženém thajském vůdci národa, který ochrání svůj lid a zem nejen před politickými zlosyny a zbohatlíky, ale i před přírodními katastrofami? Nebo pojato jinak - o neohroženém premiérovi, jehož odvahu a ušlechtilé úmysly podpoří sama matka příroda a spláchne tu zkorumpovanou a hříšnou svoloč z povrchu thajského? Přikláním se k té druhé hypotéze - premiér se na konci filmu sám vrhá z helikoptéry zachránit topící se děti a samozřejmě už pro něj ve vrtulníku není místo. Ale ... nebojte se děti .... , neplačte .... pan premiér je zachráněn samotným Buddhou. Si fakt nedělám srandu.

• 13.9.2019  22:45
    22 minuty (2013)

Zajímavá poznámka na soud s piráty v Nizozemsku: "kamarád si odseděl 5 let a pak dostal občanství"..

• 6.9.2009  13:22

Ach běda, třikrát běda! Holywoodský kýčovitý happyend právě dorazil do Japonska. Všichni jsou zachráněni, byť se matka příroda snaží o jejich destrukci sebevíc; slepí prohlédnou, němí promluví. Nicméně má tento film určitě za cíl zvýšení turistického ruchu v Tokiu. Při řádění přívalových mořských vln , kdy se voda prožene polovinou města a vyplaví stanice metra, je stále v takové čistotě a průzračnosti, že by leckterý majitel luxusního bazénu záviděl. Takže pozorte! V Tokiu mají čisto i v podzemí!

• 31.7.2012  17:02
    3 idiyats (2009)

Spoiler! Tak já si myslela, že Korea bezpečně vede v počtu sebevražd studentů, kteří pak šeptají různě po školních chodbách a on je to nějaký celoasijský jev. Nicméně, něco tak úžasného jsem opravdu nečekala. Aamir mi dodal naději, že i přes pokročilý věk může vypadat člověk jako praštěný studentík, hurá. A vůbec, těmi dokonalými výrazy ve tváři vlastně hrál i beze slov. A také jsem si uvědomila, že mám i to velké štěstí mít přátele takového ražení.

• 12.9.2009  09:04

Skvělý film, ale žádné pohodové pokoukání pro matky, které mají malé děti. Tak tohle budu vydýchávat hodně dlouho.

• 2.6.2013  23:27
    7 Khoon Maaf (2011)

Tak rozmýšlím, zda nedat pět. Irrfanovi to tady neuvěřitelně seklo. Priyanka jako ruská Cikánka zpívající Kalinku v hindštině byla nezapomenutelná a strhující závěr - SPOILER - kdy si hodí s Kristem derviší taneček, je prostě nadpozemský. No nádhera to byla.

• 2.10.2012  21:28

Nehodlám tady vyjmenovávat veškeré "omyly" filmu, protože bych tím dosáhla délky Shadwellova nadprůměrného komentáře, ale tohle napsat musím: "Boha jeho, to byla blbost"! Tak, už je mi lépe.

• 31.7.2012  16:55
    Aaja Nachle (2007)

Tak tomu říkám pohodový film, nějak mě ta Indie začala poslední dobou zajímat více než je zdrávo. Jenom bych příště prosila bez těch přemoudřelých, civilizovaných holčiček. Madhuri mi celou dobu někoho hrozně připomínala, a pak se mi konečně zjevila: ... Saskia Burešová!

• 18.12.2009  00:18

No, toť vskutku kousek, který není určen mladistvým a nervově labilním divákům. Abych pravdu řekla, mně už to až tak brutální nepřišlo (tedy mimo těch scén naklepávání řízků, byť to není vidět, i ta představa je děsivá). Mám na mysli brutalitu v chování lidí k sobě navzájem. V asijských filmech je to celkem běžný jev, u kterého má evropský divák pocit, že jeho kultury se to netýká - v jeho kultuře je to nemožné - ale je to tak opravdu? Jo, jiný kraj, jiný mrav, ale ta zloba a hloupost - to je všude stejné.

• 19.2.2010  15:10
    Agora (2009)

Lidské dějiny se skoro s pravidelností opakují. Po době rozkvětu a výstupu na vrchol padá lidstvo zase do temnoty a bahna (mimo jiné, docela by mě zajímalo v jaké fázi jsme teď). Filmů s tímto pohledem by mělo vznikat více. Nic není černobílé a vždy je třeba znát obě strany mince. Skoro se mi chce napsat: "Co Bůh stvořil, do toho se člověk neser!"

• 14.5.2010  23:51
    Ahreumdabda (2008)

Pokud vám bude styl příběhu připadat známý, nemýlíte se. Předloha byla napsána "samotným" Kim Ki-dukem. Příběh se opět dotýká estetického šílenství mladých Korejců, i když zde jen okrajově. Ústředním tématem je jak vyvést z omylu všechny kdož si myslí, že krásné ženy musí mít zákonitě bezstarostný, pohodový život plný zábavy, upřímného přátelství a lásky.

• 28.9.2009  21:52
    Aienji (2003)

Při psaní komentáře mi ještě slzy padají na klávesnici. Romantické filmy většinou vynechávám, ale tohle stálo za to.

• 23.10.2011  12:35
    Akira (1988)

Nadčasové drama, které prostředím a stavem společnosti není až tak úplně z žánru sci-fi. Ze začátku poněkud mate množství postav, ale ty se později ukáží jako nezbytný komparz. Důležité je zaměřit se na dvě hlavní postavy a úspěch je zaručen. Zajímavým prvkem je protiklad "Rady mladých" a mladou generací, která žije ve městě v rozpadajícím se systému. No a závěrečné poselství, nad kterým všichni uznale pokývají hlavou aniž by se od roku 1988 něco změnilo (k lepšímu) - tak to až mrazí.

• 13.3.2010  15:26

3D verze je opravdu pohádková. Když se to tak vezme, je dobře že tuto klasiku točil Burton, protože to mělo aspoň vkus, humor a nápady. Samozřejmě to není jeho nejlepší film, ale zaplať pánbůh za ty dary.

• 15.11.2012  18:16
    Amal (2007)

Chybí mi tu žánr sci-fi. Takoví lidé již dávno vyhynuli. Prostě slepá vývojová větev.

• 22.10.2011  14:44

Tak opět hodnocení po úvodním dílu a opět čtyři hvězdičky. Do domu se nám slézá truebloodská aristokracie, tak uvidíme. Zatím nejlepší je ta malá Farmigovic holka.

• 28.2.2010  00:00
    Aneun yeoja (2004)

Přebrala jsem si to pro sebe jako parodii na romantické filmy. Pak tomu můžu dát s klidným svědomím 4 hvězdy. Nejlepší scéna z filmu je výslech na policejní služebně.

• 17.1.2016  13:53
    Anjaam (1994)

No, komedie to vskutku není. Bylo to tedy drámo za pět hvězdiček, ale ta nepochopitelná linka s Johnny Leverem to prostě pokazila.

• 2.12.2009  00:29
    Apateu (2006)

Konečně po dlouhé době horor vyvolávající pocit strachu, když se máte podívat pod postel. Koncepce asijského dlouhovlasého zůstává beze změn, ale příběh je přeci jen jiný. Jako bonus dostává divák od režiséra krásný vizuální zážitek, kdy jasně červená barva přímo křičí ze šedomodrého ponurého pozadí. Hlavní hrdinka rozhodně není znuděná a z počátku nikoho oknem opravdu nešmíruje.

• 8.9.2010  12:50
    Aragami (2003)

Připadalo mi to celé jako televizní výroba, ale což. Důležitý byl obsah. A ten byl opravdu zajímavý až hutný. Výborní herci se naprosto přirozeně kloužou po vlně konverzace za popíjení vína a vodky a jako správní "chlapi" zakončí konverzaci soubojem.

• 10.11.2009  23:08
    Arang (2006)

Docela zajímavá kompilace pomalu všech hlavních trumfů asijského hororu. Něco z Ringu, Pulse, One Missed Call, již zmiňovaného Shutter a vznikne z toho koukatelná detektivka na dobrou noc. 3,5 hvězdičky.

• 1.8.2011  15:20
    Auta 2 (2011)

Dvojka byla patrně určena už větším dětem. Měla jsem pocit, že přibyly i vtípky pro rodiče, i když v některých narážkách je možná i autoři přecenili. Dabing opět skvělý, bohužel dabování animáků je už poslední výspa zašlé slávy. Jinak , jak tak pročítám komentáře, mám pocit, že si zásadně z filmů odnáším jiná poselství než ostatní. Musím se totiž zastat Buráka. Ano, působí velmi hloupě, ale hloupý rozhodně není. Myslím, že pro děti je to docela dobrá ukázka toho, že nemá cenu se v nějaké jiné společnosti přetvařovat a hrát si na něco co nejsem. Doma v oné Lhotě prostě nepotřeboval hledat nějaké záludnosti, nemusel být ke každému hned podezřívavý. Tam si lidé před sebou na nic nehrají, všechno se řeší na rovinu. Teprve ve chvíli, kdy je potřeba, začne si dávat vše dohromady. Prostě mu jen chvíli trvá se v té "džungli velkoměsta obrostlé liánami intrik, závisti a falše" zorientovat.

• 19.6.2009  13:13
    Autobusy v jednom kole (TV seriál) (2000)

Velmi oblíbený seriál mého dvouletého syna

• 19.12.2009  22:07
    Avatar (2009)

Vzhledem k množství komentářů si to tu tak píšu pro sebe, bych nezapomněla myšlénku. Ten film mě naprosto uchvátil svou vizuální a technickou stránkou. Dočetla jsem se zde u někoho v komentáři, že Cameron psal ten příběh 6 let (jen tak pro zajímavost Kim Ki-duk "spíchnul" scénář k 3-iron za měsíc, ale zde lze asi těžko porovnávat). No myslím, že měl ještě tak rok přidat. Základ příběhu byl bezvadný (nikoliv originální, ale to už se dnes povede málokdy - létajicí hory mi dost připomínaly krajinu z animáku Lovci draků a myšlenky propojení celé přírody - to je časté téma japonských anime), ale některé poznámky účastníků a agitační proslovy obou stran mi fakt kazily jinak nezapomenutelný zážitek. Také mne mrzelo, že si autor víc nepohrál nejen s jiným vzhledem Na´vi (ten byl skvělý), ale i s odlišnými gesty, zvyky a rituály. Přišlo mi, že jsou ti nebožáci až příliš podobní lidem i chováním (viz Tsu'tey). Naštěstí to dobré ve filmu převážilo a já odcházela z kina z pocitem ukřivdění - proč jsem se nenarodila na Pandoře, ale tady ... lidstvu už prostě není pomoci... Howgh

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13