Ketri

Ketri

Hana Beránková

okres Praha
bylo, nebylo

homepage

86 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2
 • 15.4.2015 v 11:36

  Challeng Tour Special - Filmový lov

  Challeng Tour Special - Filmový lov - Ulov a pozri

   


  01. film, ktorý by si chcel, aby bol premietaný na tvojom pohrebe - Život Briana
  čiernobiely film
  film, ktorý režíruje žena - Boxing Helena
  film, ktorý má viac ako 180 minút - Ai no mukidashi -237 minut
  film, ktorý má v názve číslo, no nie číslo pokračovania série
  film, v ktorom nevystupuje ľudský charakter
  film s názvom na jedno slovo
  film, ktorý sa odohráva mimo krajiny,v ktorej žiješ
  art house film tzv. umelecký film
  film, ktorý ťa desí
  film, ktorý ťa rozplače resp. dojme
  film z roku, kedy si sa narodil
  film s farbou v názve
  film režiséra, od ktorého si predtým nevidel ani jeden film
  film, ktorý si púšťaš, keď sa potrebuješ rozveseliť
  film, ktorý by si chcel, aby bol príbehom tvojho života
  film, ktorý ťa zavedie mimo zónu tvojho pohodlia resp. šokuje
  film s tvojím obľúbeným hercom, herečkou
  film, kde vystupuje telesne alebo mentálne postihnutá osoba
  film, kde je hlavnou postavou dieťa resp. mládež
  hocijaký obľúbený film hociktorého svojho obľúbeného užívateľa, ktorému si udelil bod
  film, ktorý sa odohráva na mori
  film, ktorý sa odohráva vo vesmíre
  film s LGBT témou
  film s názvom mesta alebo krajiny
  film, kde vystupuje prevažne živočích/y
  film o pomste
  film, ktorý sa odohráva v krajine, kde by si chcel stráviť dovolenku - Travellers and Magicians
  krátkometrážny film
  jeden film, ktorý by si si pustil, ak by si sa ocitol na opustenom ostrove

 • 13.4.2015 v 16:33

  Challenge tour 2015

  Viděno:

  1.    2.4. http://www.csfd.cz/film/323709-cesta-ven/                       Česko/Francie  - 3

  2.    4.4. http://www.csfd.cz/film/235491-sedmy-syn/                     Velká Británie / USA / Kanada / Čína - 2

  3.    4.4. http://www.csfd.cz/film/268277-expres-na-zapad/         USA - 4

  4.    4.4. http://www.csfd.cz/film/229111-iqbal/                               Indie - 5

  5.    5.4. Offside                                                                                    Írán - 4

  6.    6.4. Cesta po Iravádí                                                                   Německo (dokument) - 4

  7.   11.4. Kuntilanak                                                                            Indonésie - 4

  8.   12.4. Osama                                                                                  Afghánistán - 4

  9.   12.4. Wadjda                                                                                  Saudská Arábie - 4

  10. 12.4. Kam čert nemůže                                                               Československo - 4

  11. 17.4. Let Us Prey                                                                           Irsko/VB - 3

  12. 18.4. Sennentuntschi                                                                   Švýcarsko - 4

  13. 24.4. Shirayuki Hime Satsujin Jiken                                          Japonsko - 4

  14. 25.4. Kontroll                                                                                  Maďarsko - 4

  15. 25.4 Myeongryang, huiori bada                                                  Jižní Korea - 4

   

  Předvýběr:

  http://www.csfd.cz/film/386847-krajina-smrti/

  Marronnier

 • 5.1.2013 v 12:27

  Perly roku 2012 - kolega Weigl odpustí

  Seolgug Yeolcha

  V českém překladu Sněhoborec.

  Příběh filmu se odehrává v budoucnosti zhruba za 20 let roku 2031. Na zemi se již nedá existovat a jediné místo kde žijí ještě nějací lidé nebo jejich mutace je ve vlaku, který objíždí celý svět. Hodnoty lidí jsou naprosto jiné než je to teď. Vyvržená splodina Chris Evans a Kang-ho Song jsou hlavními hrdniny filmu, kteří bojují proti bohaté smetánce budoucnosti.

   

  Deception

  Učitelka hudby Christine (Bette Davis) miluje a chce si vzít muzikanta Karla Nováka (aul Henreid) o kterém si myslela,že byl za války zabit.Na recepci Karlovi nabídne Christiny bývalý milenec a patron Hollenius(Claude Rains) šanci na jeho nový koncert violancella.Při potyčce ,když Hollenius napadne Christinu ona ho zastřelí.Koncert je úspěšný a Karel slibí,že si Christinu vezme...

   

  Kurôn beibî

  Se točí kolem lidského klonování, je příběh popisován jako napětí a tajemství příběhu odehrává v metaforickém hře "škatule, hejbejte se", která zahrnuje prvky, jako jsou psychologické války.

   

  Enjo-kôsai bokumetsu undô: jigoku-hen

  Pan Kuni (Kenichi Endo) se zavázala k boji proti dospívající prostituci, když znásilnil mladé ženy a potrestáni. V bordelu na Banda a Himeda, v němž hrstka dívek nabízejí své sexuální služby, se ukáže s kufrem plným ovoce a zeleniny, se kterou zneužil teenager. Jeho hlavním cílem: Aoi (Sola Aoi), kterou zneužil let už, a je po pomstě.

   

  Dead Man Down

  Děj filmu se odehrává v New Yorku. Pravá ruka jednoho z kriminálních bossů je svedena jednou obětí jeho šéfa. Jedná se o ženu, která požaduje odplatu.

   

  Dark Skies

  Rodina Barretů žijí klidný předměstský život, který se promíchává se stoupající sérií rušivých událostí, o kterých se dozvědí, že děsivá a smrtící síla je za nimi.

   

  Ring of Steel

  Začíná to kdesi,na nějakém turnaji v šermu,kde hlavní "hrdnina" omylem zabije svého soupeře a poté co se z toho oklepe,už ho nechtějí vzít zpátky na jeho jakože profesionální dráhu.Když ho přepadnou večer na ulici pomůže mu do té doby záhadný chlápek,který vlastní klub,kde pořádá šermířské zápasy.Hlavnímu hrdinu se to moc nelíbí,ale jelikož mu nakonec unesou přítelkyni,nezbyde mu nic jiného než začít také zápasit.Všechno nakonec dobře dopadne,náš hrdina s přítelkyní se zachrání a onen klub skončí v plamenech.

   

  Fong Shi Yu II: Wan fu mo di

   

  Kantonský hrdina FongSaiYukse přidal do tajnéhobratrstva"Red Flower", kteří se snažísvrhnoutManchurianskéhocísaře adosadit zpětdynastiiMing.  Zároveň se musí vypořádat s tím, že má dvě potencionální manželky. To vše v druhém pokračování akční komedie z Hongkongu.

   

  Despicable Me 2

  Gru se vrací i se mimoji a adoptivnímy dceramy Margo, Edith a Agnes aby zažily nekolika humorních a napínavých dobrodružství. Chvíly, dve, a bude to hotové.

   

  Fun Size

  Wren má v plánu jít na Helloween party, když jí máma dá hlídat svého malého bratra, který jí zkazí plány. Bratr zmizí do moře města "trik nebo zaplať". S její nejlepší kamarádkou a dvěma pitomci po jejím boku, potřebuje najít svého bratra, než její máma zjistí, že chybí.

   

  Family Matters(TV seriál) (1989)

  Tento americký seriál pojednává o jedné černošské rodině. O zábavu se stará především zhruba třináctiletý chlapec Steve Urkel. Steve je tipycký nerd a jeho hlas je srandovní už když ho slišíte. Samozřejmě je nutné ho slyšet v originále. Druhá hlavní postava je otec celé rodiny Carl. Velice obézní policista baví diváky svým řešením různých probémů. Vetšinou se Stevem.

   

  Skins

  Je to příběh 3 puberťáku (jack,joe,carl) který žijí v san francisku je to o tom že zrovna sou doma a jackovi se zdá sen kde ho straší farmář a stráší ho tim že když nebude mýt ženu tak se dožije míń let ,to se děje každý den tak to řekne joeovi a carlovi těm se sen nezdál tak na to kašlou, a jack si hledá ženu najde si holku sáru která mu nakonec dá kopačky a jackovi se ten sen už zdát nebude ,potom budou carl a joe koukat na televizy a tu zničí protože platí za uplný kraviny, tak pudou koukat k jackovi tam bude justin bieber a toho carl zmlátí pak ale uvidí reklamu na VIP kalbu a tak se tam vetřou na černo, tak tam jeli a pařili ale carl musel na malou vtom ho odvedou gangtři k domluvě s teroristy 1 lidský život za peníze, jack a joe to zístí a jedou za svou babičkou naučit se střílet, babičku odvedou teroristi a zabijí, to jack a joe také zistí a chtějí se pomstít, tak šli domů se připravit ale teroristi jim zničili auto, koupí si trabanta a jedou zachránit carla ale teroristi ho odvedli na vlakovou trasu zabránit američanům dovoz zbraní tím že tam dají oběť což je carl, mezitím joe a jack jedou a přejedou teroristu kterí dával zprávy nasa o ufo také před jeho smrtí uvidí příšeru kterou joe a jack také přejedou, ale mezitím bořek stavitel plánuje utok na puberťáky protože ho podplatily gangsteři aby neprozradili teroristy, jack a joe se vyhnou bořkovy, joe jde zachránit carla jenže joea zraní tak jde i jack a příde jim na pomoc jejich kámoš leo ze základky teroristy roztřílí ale bořek stavital z carlem ujel z lem se rozloučí a jdou najít carla, nastoupí do trabanta a čekají až příjdou gangsteři protže gangteři se dozvěděli že jack a joe teroristy zabili, ale jackovi se zase vrací sny ale jiné je to sen o tom že jejich kámoš leo se spojí s bořkem, joe ho vzbudí joeovi to řekne a vtom carl utek gagstrum a bořkovi běží k joeovi a jackovi a leo v bořkově autě jede přejéct carla jackuv sen se splnil ale leo carla přejede a odjede za gangstri vtom jack a joe běží za carla a zavolají doktora aby jim prijel pomoc, přijede dr.house a vyslícha je, carla zachrání ale až po par dních joe a jack mezitim než dr.house zachraňoval carla hledali gangstery nenašli, pak dr.house zavolal joeovi ať si pro carla přijedou jack a joe si pro carla přijeli a dr.house jim pomáhal, pak ale jack zase usnul v autě a zdál se mu sen že bořek a leo sou kámoši gangsteru a že bořek zbrojí a leo se teď chystá na puber´táky a dr.house a bylo to tak najde je a střílí po jejich autě pak pro něj přijede bořek a dá mu svý auto a bořek uteče a tak se puber´táci rozjedou zajéct bořka jenže bořek sežene buldozer naber trabant a hodí je do řeky, dr.house snima vyplava a zachrání je a tak ujížděj rychle domů ale bořek jim nedá pokoj jeda za nima z buldozerem a puberťáci ho zmátnou a nakonec bořek spadne do vody a utopí se a tak puberťáci jedou do baru i z dr.housem a tam je televizor kde je reklama na taxík který vám splní každé vaše přání přídě tam leo a zeptá se jestli mu nedá to auto a zbraně taxikář vistoupý vopusinkuje si svali leo kouká a dá mu pěstí leo uplné letí do vody a tam se utopý puberťáci si z dr.housem plácnou a jedou domů a jak to dopadne z gangstri to až v dalšých dílech.

   

  How I Spent My Summer Vacation

  Driver (Mel Gibson) spáchal tretní čim a je mexickými úřady odsouzen a umístěn vevězení, kde se učí přežít s pomocí 9-letého chlapce.

   

  ce Age

  Doba Ledová je příběh inspirovaný pravěkem za doby Mamutů a Šavlozubých tygrů. Přiběh je o tom že šavlozubá veverka Scrat má svuj ořech který nechce sníst ale zahrabat bohužel ho vždycky zabodne do ledu a spadne celý ledovec a když ho zabodne do normální zemně tak to vypustí lávu ze sopky. Hlavní postavy jsou Mamut Menfred (Meny) Lenochod Sid a Šavlozubý tigr Diego který je zlý ale přidá se ke smečce kterou založí Sid a Meny. Meny ze začátku nechtěl žádnou smečku ale připlete se jim do toho ztracené dítě od lidí který má přinést Diego své tygří smečce ale naváže přátelství z Menym a Sidem a ti se hodně zblíží tak je nakonec varuje ale na poslední chvíli takže se na něj naštvou a vyloučej z smečky nakonec ale tigři zatáhnou Menyho do pasti a Diego ho ochrání ale tigři ho porazý a Meny využije chvíle a zabije kapitána a všichni utečou. Meny a Sid si budou myslet že Diego je mrtvý tak jdou vráti dítě lidem a když ho vrátí tak uvidí Diega jak se k nim vrací akorát trochu kulhá a tak jdou dál a Diega příjmou zpět a to je konec.

   

  Mørke sjeler

  Johana Ravn je zabita při joggingu v lese. Vrah její tělo vyhodil v lese a vyvrtal v lebce díru. Když policie volá otci od Johany, aby identifikoval její tělo, otec policii upevní, že dcera se právě vrátila domů a sedí u počítače.....

   

  Operation White Widow

  Jedná se o krátkometrážní animovaný film od Jacek Mazur. V necelých pěti minutách filmu se pak dočkáme pozvolného rozjezdu který vyustí v akci aby mohl skončit překvapujícím koncem.

   

  Na samotě u lesa

  Komedie o tom jak se Pražáci dostanou na venkov kde se stetkají s venkovskými lidmy. Tohle setkání je velmi komické a pro diváka je i po několika shlédnutí pořád atraktivní. Ve filmu je mnoho hlášek které se chytli a dnes je použivá kde kdo. Herecké opsazení snad ani lepší být nemohlo - Kemr, Svěrák, Smoljak... prostě herecký koncert.

   

  Svoboda

  Jak vypadá svobodný život ?

   

  Slunce, seno, jahody

  Pravá, nefalšovaná česká komedie z prostředí JZD. Film je natočen o normálnich, obyčejných lidech. Líbí se mi že zde není nic zidealizované. Spíše s nadsázkou. Skrátka film který vždy potěší.

   

  Akuerian eiji: Gekijô-ban

  Víte, že tu je tajná válka mezi dvěma organizacemi? Příběh začíná ve chvíli, kdy před Kaname Kusakabeho a Iššhina Šibu spadne zraněný chlapec a uteče. Protože komu narostou křídla?

   

  Výměna manželek

  vymena rodin mezi cizymi

   

  Rozhovor

  Harry Caul je expert na bezpečnost a dohled. Odposlouchávat lidi a pozorovat je kdykoli a kdekoliv je jeho práce. Jedna z nahrávek, které pořídil, se však stane vodítkem k nalezení vraha. A on začíná mít strach, protože se pravděpodobně zapletl do něčeho, co pěkně smrdí. (oficiální text distributora)


  Alle Kätzchen naschen gern

  Režie Jozef Zachar nic moc sexy komedie s mladou Edwige Fenech, což je záruka kvality. Pořád ovšem lepší než desítka nebo tak nějakjejich pozdějších příšerných italských komedií s Alvarem Vitali. Jedním z partnerů této mírně historické komedie z 19 století  je i Sam Hawkings z Vinnetouů, bohužel bez nesmrtelného Jestli se nemýlím, hi hi hi.  


  JInak pokud by někho zajímal váíce děj, než Edwige, pak jde o příběh z Francie 19 století, kde se dva šlechtici soudí o zámek a majetek s ním spojený. Než dojde k rozhodnutí, rozdělí si vše na polovnu (prostě napříč pokoji , dvorem, vším namalují červenou čáru (taky napříš stolem, přes obraz na zdi atd.) a nalevo je to jednoho a napravo druhého). Sam Hawkings hraje něco jako majordoma a snaží se chodit jednou nohou nalevo a jednou napravo po lajně.  Edwige hraje Blanche, která přijíždí na zámek z Paříže. Po cestě potká pěkného důstojníka a aby věděl, kudy její kočár jede, když se koně splaší, hbitě se za jízdy vysvleče a značkuje cestu kusy oblečení (asi jako Jeníček a Mařenka), takže zůstane jen v bílém kloboučku a musí  se zahalit (ne zcela úspěšně) do nějakého závěsu. .  No a pak jsou tu pěkné komorné, venkovanky peroucí prádlo (ostatně tu si v jednom českém filmu zahrála i Olga Schoberová, jak známo), dekoltované šlechtičny, koupele v rybníku, kupky sena atd atd.   

   

  Snow White: A Deadly Summer

  Film je současné zpracování báje o Sněhové královně. Hlavní hrdinka je unesena a odvezena zlou macochou do temného lesa. Tam se nachází tábor, který vede nemilosrdný lovec. Když sedm účastníků tábora začíná mizet jeden po druhém, musí Sněhová královna objevit temné tajemství lesa. Další obětí má být totiž právě ona.

   

  Duell vor Sonnenuntergang

  Během hnaní dobytka opustí jeden z bratrů stádo a odjede pryč. Jeho mladší bratr dostane za úkol pokračovat sám. Stádo je však ukradeno. Začíná boj o jeho navrácení.

   

  Sunset Pass

  Dobrodružství spojené z romantikou za dusotu koňských kopyt, to je zbraň hlavního hrdiny, který se tímto snaží získat dívčí srdce. Uspěje na konci této cesty ?

   

  Phineas and Ferb: Across the Second Dimension

  Phineas a Ferb chystají oslavu Perrymu protože už je to 5 let co s nimi žije, tak vyrobí odpalovací přístroj který vipadá jako ptakopysk odpálí se z míčkem a uvidějí budovu Němce Tutošvarce a pomůžou mu sestrojit portál do pararelních světu. Perry to chce zarazit ale nemůže protože by se prozradil.

   

  Ranma ½: Akumu! Shunmin kō

  V tomto nejnovějším bonusovém díle se Akane a vlastně i všichni ostatní dostanou do pěkného maléru. Akane vdechne kadidlo hlubokého spánku, které vám zaručí spokojený spánek až do jara a jtaky onen člověk se brání jakémukoliv útoku. Na snoubenci Ranmovi a jeho přátelích je, zkusit co se dá, aby Akane probudily.

   

  360

  Podívejte se,co se stane,když partneři z různých sociálních vrstev se zapojí do fyzikálních vztahů. (A look at what happens when partners from different social backgrounds engage in physical relationships)


  27 horas

  Příběh Jona (Martxelo Rubio), který žije v San Sebastian. Po dobu 27 hodin zde sledujeme počínání hlavního hrdiny, které nás dovede až k jeho možná tragickému vyvrcholení. Jon chce změnit život obyvatel a ten svůj, zde je jeho příběh.

   

  Gaau tau

  Dva soupeřící klany vedou starobylý spor o rozdělení města na dvě poloviny s hranicí protékající uprostřed jenže nikdo nesmí překročit hranici pod bolestí krutého trestu. Jednoho dne tvrzený konflikt mezi klany hodí jiskry na pozemek kung fu instruktora učitele VVah Yanga (hrál Lung Ti) na opačné straně. Tváří v tvář se setkává s falešným obviněním a atentátem.

 • 22.5.2012 v 23:14

  Diktátor

  Projev Aladína v OSN:

  Představte si, kdyby byla diktatura v Americe. 
  1 % lidí by mohlo ovládat všechno národní bohatství. 
  Mohli byste svým bohatým kamarádům snižovat daně a dávat jim peníze, 
  když riskují a zkrachují. 
  Mohli byste ignorovat zdravotnictví a vzdělávání chudých. 
  Vaše média by vypadala svobodně, ale tajně by je ovládal jeden člověk a jeho rodina. 
  Mohli byste odposlouchávat telefony, mučit vězněné cizince. 
  Mohli byste falšovat volby. 
  Mohli byste válčit pod falešnými záminkami. 
  Mohli byste zaplnit vězení jednou rasovou menšinou a nikdo by si nestěžoval! 
  Mohli byste pomocí tisku strašit lidi, aby podpořili zákony, 
  které jsou proti jejich zájmům. 
  Vím, že je pro vás těžké představit si to, ale zkuste to, prosím.

  Pak se podívá na politickou aktivistku, do níž se zamiloval, a pokračuje:

  Řeknu vám, co je demokracie! Demokracie je hrozná! Samé kecy a poslouchání cizích názorů! 
  A všichni můžou volit, i mrzáci, černoši a ženy. 
  Demokracie má chlupaté podpaždí a měla by trochu zhubnout. 
  Demokracie vypadá jako trpaslík v divné paruce. 
  Demokracie vás líbá, protože chce, ne protože jejího tátu přivážete k topení s elektrodami na bradavkách. 
  Demokracie má chyby! Není dokonalá! 
  Ale, demokracie... já tě miluju. 
  Demokracie, budeš jednou z mých žen.

 • 19.3.2012 v 13:25

  Albert Nobbs

  Pan Janet McTeer ... fešný to malíř pokojů

  Albert Nobbs
 • 13.3.2012 v 11:26

  Yasujirô Ozu

  V neděli jsem se rozhlodla uklidit si na disku D a podívat se na filmy, které mi tam trčí ve složce "Ke zkouknutí". Film Pozdní jaro z roku 1949, který se tam ocitl bůhví jak nevypadal zrovna lákavě. No, tak to vezmu od toho nejhoršího, ať se mám pak na co těšit. Jejda, error. Nejdřív jsem u pomalých a dlouhých záběrů na poválečné Japonsko začala hrát v malém okně na PC kartičky. Pak jsem se však zadívala a už oko (a za chvíli i druhé) od monitoru neodtrhla. Zavzpomínala jsem na nedělní odpoledne, kdy pravidelně kolem 17. hodiny začínal film pro pamětníky a já přes veškeré nástrahy vždy usedala u televizní obrazovky.

  Z filmu jsem byla naprosto unešena a začala hledat další. Bohužel se mi podařilo najít jen jeden, ale já to nevzdám!

  Yasujirô Ozu
 • 7.2.2012 v 10:27

  Láska na první pohled

  Tak jsem tu nedávno u Berušky četla, že se již poněkolikáté ve svém životě zamilovala. Ano, milé děti, také se mi to teď stalo. Láska prostě kvete v každém věku. On je úžasný. Je starší, ale na svůj věk rozhodně nevypadá. Pravda, bývá často nemocný, ale vždy to překoná. Je krásný, odvážný, inteligentní, hodný, milý k dětem. Co více by si žena mohla přát? Možná jen, aby nebyl jen kreslený?

   

  Láska na první pohled
 • 31.10.2011 v 09:40

  Ranní koncert

  Dnes jsem díky změně času netradičně zaspala, ale dnes to výjimečně mám na koho svést. Stejně ale ta hodina chyběla a tak jsem si libě pochrupávala v metru. A pak to přišlo. U hlavy se mi začalo ozývat něco jako hýkání nastydlého muezína s pokročilou rakovinou hrtanu. A do toho spustila garmoška nějakou prapodivnou melodii. Otevřela jsem oko a co oko mé nevidí? Garmošku třímal můj spoluobčan, jehož národ proslul svou muzikálností po celém širém světě. No, všude je nějaká ta výjimka. Zajímavější to začalo být po bližším ohledání vřískající postavy, která by v tuto ranní dobu měla být v nějaké střední škole. Čepice D&G, boty Adidas, tepláky Adidas, bunda Adidas. Slipy a ponožky nebyly vidět. Zřejmě mu to hudlání vynáší. I zastyděla jsem se při pohledu na jeho značkové oblečky, protože jsem měla na sobě jen džíny Marks&Spencer z výprodeje, boty Deichman s odlepenou podrážkou a bundu z Kary. Smutně a stále se stydíc jsem odkráčela do zaměstnání, které mi mimo skromného příjmu dává i možnost ušetřit na elektřině, vodě a toaletním papíru a občas poskytne nějakou tu reklamní tužtičku.

  Cestou jsem přemýšlela, že vytáhnu ze skříně kytaru či flétnu a začnu svým falešným zpěvem probouzet cestující. Bude to vlastně užitečná práce a lidé jistě obětují pár drobných, abych už konečně zavřela klapačku. A bacha, o své know-how se nedělím!

 • 18.10.2011 v 12:23

  Nezapomenutelný Sempé

  Nejdůležitější člen orchestru

  Nezapomenutelný Sempé
 • 9.10.2011 v 11:15

  Bunraku

  Bunraku 文楽 je forma japonského tradičního loutkového divadla. Tak to jen tak na úvod. Vizualizace tedy opravdu připomíná scénu loutkového divadla s naprosto skvělými kulisami ve stylu pražského kubismu. :-)

  SPOILER!

  Jak jsem po letech na ČSFD zjistila, vidím ve filmu skoro vždy jiné náznaky než ostatní (usuzuji tak z komentářů pod filmy). Je mi jasné, že ne vždy to tak básník myslel, jestli tím ve finále vůbec něco myslel. Ale třeba to tak někdy být může.  Jak již jsem psala v komentáři pod filmem, viděla jsem v ději, v pojetí postav a v kostýmech plno "nekorektních" politických narážek. Hlavní záporný hrdina, dřevorubec v rubášce (byť s matoucím kloboukem, ale na mě nezmatete) byl pro mě takovým ruským prezidentopředsedou, kterému sekunduje oddaný  předsedoprezident číslo dvě. Snaha o změnu a s ní spojená výzva na souboj hned v úvodu neskončí pro kavkazské povstalce zrovna nejlépe.

  No a kdo jiný může ten diktátorský režim zlikvidovat, než americký kovboj a japonský samuraj (asi byl přijatelnější než čínský  mnich ze Šaolinu, ale tady si nejsem úplně jistá, zda to souvisí s asijskými pohledávkami vůči USA a s dodržováním lidských práv)? A tak s pomocí záhadného muže z baru (tady mám velmi nejasno), který je spojkou k partyzánské skupině, připravují odboj proti diktátorovi. Oba kladní hrdinové partyzánskou skupinu samozřejmě plně podporují. Nakonec díky tajným informacím čestného předsedy odbojářů vniknou do samotného středu diktátorova zázemí. Čestný předseda, stařičký generál v uniformě po de Gaulovi a s licousy, za které by je Franc Josef stydět nemusel, je takovým symbolem skomírající Evropy, která už kromě letitých zkušeností nic nabídnout nemůže.

  Tak, to byl jeden z možných výkladů filmu. Napadá mě k tomu ještě plno dalších detailů, ale ty již nejsou pro výklad tak důležité. Nicméně, tou nejpravděpodobnější variantou je, že se jedná o drsnou pohádku s klasickou zápletkou, kterak padouch k záhubě přišel. A nebo? :-))

   

  Bunraku
<< předchozí 1 2