Aaja Nachle (2007)

Tak tomu říkám pohodový film, nějak mě ta Indie začala poslední dobou zajímat více než je zdrávo. Jenom bych příště prosila bez těch přemoudřelých, civilizovaných holčiček. Madhuri mi celou dobu někoho hrozně připomínala, a pak se mi konečně zjevila: ... Saskia Burešová!

Adresát neznámý (2001)

No, toť vskutku kousek, který není určen mladistvým a nervově labilním divákům. Abych pravdu řekla, mně už to až tak brutální nepřišlo (tedy mimo těch scén naklepávání řízků, byť to není vidět, i ta představa je děsivá). Mám na mysli brutalitu v chování lidí k sobě navzájem. V asijských filmech je to celkem běžný jev, u kterého má evropský divák pocit, že jeho kultury se to netýká - v jeho kultuře je to nemožné - ale je to tak opravdu? Jo, jiný kraj, jiný mrav, ale ta zloba a hloupost - to je všude stejné.

Agora (2009)

Lidské dějiny se skoro s pravidelností opakují. Po době rozkvětu a výstupu na vrchol padá lidstvo zase do temnoty a bahna (mimo jiné, docela by mě zajímalo v jaké fázi jsme teď). Filmů s tímto pohledem by mělo vznikat více. Nic není černobílé a vždy je třeba znát obě strany mince. Skoro se mi chce napsat: "Co Bůh stvořil, do toho se člověk neser!"

Ahreumdabda (2008)

Pokud vám bude styl příběhu připadat známý, nemýlíte se. Předloha byla napsána "samotným" Kim Ki-dukem. Příběh se opět dotýká estetického šílenství mladých Korejců, i když zde jen okrajově. Ústředním tématem je jak vyvést z omylu všechny kdož si myslí, že krásné ženy musí mít zákonitě bezstarostný, pohodový život plný zábavy, upřímného přátelství a lásky.

Aienji (2003)

Při psaní komentáře mi ještě slzy padají na klávesnici. Romantické filmy většinou vynechávám, ale tohle stálo za to.

Akira (1988)

Nadčasové drama, které prostředím a stavem společnosti není až tak úplně z žánru sci-fi. Ze začátku poněkud mate množství postav, ale ty se později ukáží jako nezbytný komparz. Důležité je zaměřit se na dvě hlavní postavy a úspěch je zaručen. Zajímavým prvkem je protiklad "Rady mladých" a mladou generací, která žije ve městě v rozpadajícím se systému. No a závěrečné poselství, nad kterým všichni uznale pokývají hlavou aniž by se od roku 1988 něco změnilo (k lepšímu) - tak to až mrazí.

Alenka v říši divů (2010)

3D verze je opravdu pohádková. Když se to tak vezme, je dobře že tuto klasiku točil Burton, protože to mělo aspoň vkus, humor a nápady. Samozřejmě to není jeho nejlepší film, ale zaplať pánbůh za ty dary.

Amal (2007)

Chybí mi tu žánr sci-fi. Takoví lidé již dávno vyhynuli. Prostě slepá vývojová větev.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Tak opět hodnocení po úvodním dílu a opět čtyři hvězdičky. Do domu se nám slézá truebloodská aristokracie, tak uvidíme. Zatím nejlepší je ta malá Farmigovic holka.

Aneun yeoja (2004)

Přebrala jsem si to pro sebe jako parodii na romantické filmy. Pak tomu můžu dát s klidným svědomím 4 hvězdy. Nejlepší scéna z filmu je výslech na policejní služebně.