• Krátkometrážní

Stud (2011)

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Že toto si mohli dovoliť pustiť na námestí pre verejnosť, to ma celkom prekvapuje.

Signál (2012)

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Nah, keby mám niečo lepšie na programe, tak by som pozeral to, ale v tej dobe už na LFŠ nebolo moc na výber. A ešte aj pršalo.

Domácí příběhy (1990)

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Výborne zostrihané hollywoodské filmy do jedného nemeckého krátkometrážneho. V Hollywoode sa asi celkom opakujú.

F jako falzifikát (1974)

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Niekde v polke som sa stratil, takže som už len hádal, čo je a čo nie je pravda. Počúvalo sa to však veľmi dobre a Oja Kodar zaujala nie len Picassa (to už bol fake, že?), ale i mňa.

Sedmikrásky (1966)

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Premiéra reštaurovanej verzie. Úvod ma trochu zaskočil, bolo to také... crazy weird. Ale potom ma holky pohltili a až do konca som si užíval ich skazenosť. Krásny film.

Rok konopí (2012)

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Celkom nudné a ešte horšie natočené. Samotné príbehy ma až tak nezaujímajú (ale to nikdy na takýchto dokumentoch), ja vlastne neviem, prečo som to pozeral. Asi som čakal Kto hulí, ten umí v českej dokumentovej verzii.

Hra na lásku (2012)

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Tak dobre sa to pozeralo, až mi vôbec neni ľúto, že je to opäť typický Abbasov neukončený film. A možno aj preto, lebo sa mi nesmierne páči Japonky.

Poupata (2011)

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Extrémne rozbitá rodina, kde sa kazí čo sa dá. Až sa mi nechce veriť, že v reále to takto môže (ne)fungovať. Je však zaujímavé sledovať, ako to ide postupne viac a viac do sračiek.

7 dní hříchů (2012)

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Miestami celkom brutálne, celkovo však nezáživné. Samozrejme nemohla chýbať nahá scéna, bez toho sa už asi žiaden český film neobíde. Majú 3 mesiace, aby s tým niečo spravili. Snáď sa po premiére na LFŠ poučili, že to nie je to pravé orechové.