Chlast (2020)

Tak tenhle film je špica. Já se bavila od začátku do konce, takže za mě to byla spíš super komedie se špetkou životního dramatu.

Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (série)

Pokračování úspěšné první série se z mého pohledu moc nepovedlo. Oproti jedničce jsou příběhy buď příliš filosoficky otevřené a nebo mi prostě chybělo delší rozpracování - tedy byly příliš zkratkovité nebo nedotažené. Shrnuto podtrženo, po stránce animace je to opět bomba, po příběhové stránce to dohromady dává slabší průměr.

Wonder Woman 1984 (2020)

Místo super filmu to byla hodně špatná pohádka. Pomalé, naivní, plné klišé a s drhnoucím dějem. Za mě ohromné zklamání po vydařené jedničce - vůbec mě to nebavilo a jen z úcty k prvnímu dílu (a krásné Gal Gadot) jsem se donutila to dokoukat.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Jsem nadšená! Konečně fantasy seriál, který nedělá zbytečné chyby a knižní sérii naopak obohacuje. Nemůžu se dočkat pokračování a mám silnou víru v to, že bude stejně (třeba i víc) kvalitní. Rozhodně zatím nejlepší počin Netflixu (v rámci fantasy seriálů).

Příležitostní detektivové z Baker Street (2021) (seriál)

Vůbec nechápu to celkově nízké hodnocení. Ano, nebyl to nejlepší seriál, ALE byl teda mnohem lepší než ty, co dostávají i 50%. Jako “slátanina” mnoha žánrů fungoval dobře (až na poslední díl, který tvůrci zakončili zkratkovitě...), hudba nebyla špatná, herecké výkony byly přesvědčivé a příběh se mi taky líbil. Mnoho komentářů se zde zaměřuje především na zpracování Sherlocka a Watsona - ti ale nejsou ztěžejní a mě osobně jejich ztvárnění nijak nervy nedrásalo (výjimečně ani fakt, že je Watson hrán černochem). První 4 díly jsou nejlepší z celé série, protože jsou zaměřené na jednotlivé případy. Zbylé 4 díly se věnují hlavní zápletce s trhlinou a tato část už trochu pokulhávala. Shrnuto, podtrženo - není to nejlepší počin, ale z těch teen-fantasy seriálů je to ještě ten lepší!

Princezna zakletá v čase (2020)

Tohle je skvost. Věřte mi, že jsem toho už viděla tolik, že není jednoduché mě něčím nadchnout... ale tomuhle... to šlo samo. Neuvěřitelné, pořád nechápu, že se to konečně někomu povedlo - natočit úžasnou českou pohádku, která má mezinárodní charakter a potenciál! BRAVO!

Dopis pro krále (2020) (seriál) odpad!

Všechno špatně. Všechno. Seriál o ničem, s nekonečným nevyužitým a prostě špatným klišé. Postavy, které charakterově odpovídají náhodnému generátoru ... co se tvůrcům povedlo je, že udělali tohoto utrpení jen 6 dílů ... a doufám, že mají aspoň špetku sebezáchovy a pokračovat nebudou. Je to ztráta času, to už i Prokletá byla lepší.

Za každou cenu přežít (2020)

Vůbec to nebylo špatný. Ano, film je plný klišé, ale má i pár překvapivých scén a celkově mi sednul ten paradox: tábor, kde se máte naučit přežít... dopadne... jak dopadne.

Černá pláž (2020)

Za mě takový průměr, co neurazil, ale ani mě nijak nevytrhnul. Děj graduje plynule, ale pomalu - z jasného začátku se příběh začíná větvit a komplikovat, prověřují se vztahy a teče krev. Taková příjemně (ne zcela) jednoduchá i celkem netradiční oddechovka.