Hra o trůny (2011) (seriál)

Až moc dlouho sem se tomu vyhejbala. Kdo neviděl, neváhej. Špička. Tečka.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Dvě hodiny plný skvěle hrajících dětí, pařížský atmosféry a filmu na druhou. Ten malej modrovokej vykuk (mimochodem jeho kombinace studánkových očí a černých vlasů mi ke konci začala nahánět hrůzu) má talent, ale sám by zřejmě celej film na svých dětských bedrech neutáh. V tuhle chvíli nastupujou druhý housle, herecký esa jako Law, Kingsley, Lee a spol., a vzniká příjemnej rodinnej film, kterej nemůže urazit nikoho.

Jackass 3.5 (2011)

Tahle znouzeblbost mi ve srovnání s ostatními jackass filmy přišla mizerná. Naprosto nic novýho.

Jelena (2011)

Nominace na film s nejpomalejšim rozjezdem v historii celý kinematografie. Ve výsledku kvalitní podnětný ruský drama s výrazně pěkným hudebním podkreslením.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Sexy, rich, confident, witty -> lawyers rocks!

Le Havre (2011)

Ach, to bylo skvělý. Buďme k sobě všichni hodní!:)

Líbej mě (2011)

Líně se táhnoucí film, kterej neřiká a neukazuje nic novýho a jehož děj je nezkousnutelně nereálnej. Hudba ovšem super.

Lidice (2011)

Další z českých filmů, které se povedly. Roden a Bydžovská tradičně výborní. Téměř nepřetržitá hudba tady nevadí, nijak neruší, spíš naopak bych řekla, že je namístě. Rozhodně se nebudete nudit a dost pravděpodobně bude zaútočeno na emoční centra vašeho mezimozku. Přesto by Lidicím neuškodila kratší stopáž, první půlka (události před vyhlazením) je zbytečně pomalu gradující a krade čas druhé polovině (vyhlazení + doba následující), která by si ho zasloužila víc. Reálně za 3 a půl, na 4 zvedám z pietních důvodů.

Lollipop Monster (2011)

Osvěžující pokoukání. Riemann se pustila do puberťaček s velkou nadsázkou i porozuměním. Je tu spousta superbarevných barev i černočernoty, skvělý hudby a la Einsturzende neubauten (co přesně to je, to sem zapomněla:)), rychlej děj a komiksový prvky. Závěr hodně přitaženej za vlasy, ale v tomhle případě - proč ne:)

Lovci hlav (2011)

Vůbec netušim, proč byl hlavní hrdina takhle naháněn, což přičítam supervysokému chlapci sedícímu přede mnou, jehož hlava mi zacláněla polovinu plátna a titulků. Ono to ale v tomhle filmu myslim nebylo podstatný, nějakou omáčku si kolem toho honu kočky na myš autoři vymyslet museli. Jako thriller to funguje a občasnej černej humor vítam. Btw. Roger je snad vůči střelbě, havárkám, kousnutím a nožíkům odolnější, než všichni Terminátoři a Balboové dohromady...:)