Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

Spooner

Svižné, stylové a výborně natočená pohádka o právnících, která navíc v druhé sezóně výtečně šlape na plyn. Postavy jsou výborně napsané a ještě lépe zahrané, sypou ze sebe jednu hlášku za druhou a i přes ty nejdražší kvádra a pozlátka jsou naprosto lidské a uvěřitelné. Případy by sice mohly být někdy lepší, ale jelikož v druhé sérii ustoupí do pozadí, tak to ani tolik nevadí. Suits se tak po necelé druhé sérii přidává k současné dramatické (nebo snad komediální?) špičce. ()

MontyBrogan

Po prvej sérii nie som úplne nadšený, ale chytilo ma to. Koketovanie medzi Mikeom a Rachel mi príde trochu pubertálne, niekoľko postáv nesympatických, prípady príliš rýchlo vyriešené a keby som vedel viac o americkej právničine, možno by som to pokladal za úplné sci-fi. A možno práve naopak. Podobne je to s geniálnosťou hlavného hrdinu. Funguje to naozaj takto a nie je to len scenáristická barlička? Každopádne tých 40 minút ubehne vždy ako voda, takže mi málokedy stačí len jeden pohár. Naozaj zbesilo zábavné a pútavé. ()

Coleator

Atraktivní prostředí jedné z předních manhattenských právnických kanceláří, hláškující drsňák Harvey, jeho pomocník Mike, který skutečnost, že nikdy žádnou právnickou školu nestudoval, kompenzuje skvělou schopnosti učení, trouba Louis Litt, vševědoucí Donna, velké případy, právnické kličky... To jsou důvody, proč si seriál Suits získal po světě tolik fanoušků... Jenže případy se postupně odsunuly na druhou kolej, takže teď (začátek druhé části třetí série) z toho máme takovou nablýskanou telenovelu... Ale Donna a Louis nezklamou nikdy... ()

K.B.L.

Poutavé epizody z advokátního prostředí s vyhrocenými vztahy, elegantního až spíše snobského prostředí, co diváka motivu k tomu, jít vejš. Vtipy vkusné, zápletky parádně promyšlené a rozuzlení většinou překvapivé. Za 4 dávám pouze kvůli tomu, že mám raději seriály s poloviční stopáží a s větší dávkou humoru. Jinak ale vřele doporučuju. Opět jeden z těch návykových. ()

O.Peta

Jak řekl v jedné epizodě Harvey. Důležitý je první dojem. Ten na mě udělala tahle parta právníků opravdu více než dobrý. Nutno být pořád v pozoru, protože se mluví opravdu dost rychle a navíc o něčem, v čem se málokdo umí tak rychle orientovat. Takže žádná velká oddychovka, ale s tou jemnou dávkou humoru se rád nechám zahltit právnickýma kecama. 95% ()

Galerie (1 230)

• Píseň, která hraje na konci epizody, je „Shine“ od Kevina Clashe. (Kanee)
  • Vedle dvojice představitelů Conleth Hill (Edward Darby) a Michelle Fairley (Avy Hessington), kteří se objevili v seriálu Hra o trůny (od r. 2011), na zmíněný seriál odkazuje i Louis (Rick Hoffman), když prohlásí: "Splácím své dluhy. Jsem jako Lannister." Americká televizní stanice Network navíc připravila upoutávku na 3. sezónu ve stylu Her o trůny.  (Veena.cz)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku