Miluji tě k sežrání (2005)

Solidní zábava - ne že byste si pamatovali celý film dalších 10 let, ale zábava solidní. Některé situace byly až neskutečně vtipné. Jen mi trochu vadila jedna crazy postava, ale co se dá dělat... byla součástí scénáře :)-

Kdopak by se vlka bál (2008)

Já snad začnu věřit ve vzkříšení úrovně českého filmu :D No to asi ne, ale tento film je jeden z mála nových českých, které stojí za to. Jen bych rád věděl, kdo vymyslel označení dětský horror :)- Jde o velmi vkusně pojatý a zrealizovaný film, který je i přes dětskou optiku určen i (nebo převážně?) dospělým.

Prázdniny (2006)

Po dlouhé době opravdu romantický film, aniž by to muselo znamenat, že je to něco ve stylu Rosamunde Pilcher. Neoznačill bych to za komedii, protože těch vtipných momentů tam až tolik nebylo, ale romantika to byla jako vyšitá :)- A já jsem prostě romantický typ :)- Jen jsem si při sledování filmu říkal, jaká škoda, že já taky nemůžu nabídnout svůj barák na výměnu...

Notting Hill (1999)

Vyměňte Pretty Woman za tenhle film! Tahle pohádka se povedla mnohem líp. Poznal jsem ji pozdě, ale přece! Další z mé desítky nejlepších filmů 90. let.

Láska nebeská (2003)

Love actually IS all around... Jak jen mi mohlo trvat celých 6 let, než jsem tenhle film vůbec poprvé viděl???! Pouze jediná vedlejší dějová linie, kterou bych nejraději vyškrtl, mi zabránila v udělení plného počtu. I tak ale nadprůměr. Nadprůměrná byla i hudební složka - nejlepší byla "kostelová" verze beatlesácké Love Is All You Need. Občas je asi dobré tradiční vánoční filmové menu trochu obměnit, jen škoda, že mi to trvalo tak dlouho.

Chobotnice z II. patra (1986)

Tak nevím, jestli jsem zrovna nebyl v nejlepším rozpoložení nebo co, ale výš jít nemůžu. I když nápad oživit plastelínu po úspěchu Lucie byl dobrý, na originál to nemá. Navíc se divák musí prokousat celým úsekem filmu až do chvíle, kdy se objeví chobotničky. Anebo se místo dvoudílného filmu dívat na rozšířený čtyřdílný miniseriál. Ten se mi při posledním dívání líbil víc, ale to už je několik let, co jsem to viděl.

Rozvod po italsku (1961)

Když mě film nezaujme ve své první třetině, zbytek vzdávám. A tenhle mě teda nezaujal. Možná se to pak rozjelo jinak, ale v té první třetině to bylo skoro nekoukatelné. V době vzniku to možná byl nadprůměr, ale dnes rozhodně ne. Tohle už podruhé zkoušet skouknout nebudu, ani kdybych se nudil.

...a zase ta Lucie! (1983)

Tentokrát jsme mohli spatřit i stationa a ovocný trh :)- Ale vážně - druhý díl je skoro tak dobrý jako první, ale více dětský, ne už tak rodinný. Přesto se tam najde pár momentů, které ocení spíš dospělí. V době, kdy píšu komentář, jsem to viděl před vánocemi, za hlubokých mrazů, ale lepší to asi bude sledovat za parného léta :D

Lucie, postrach ulice (1983)

Na 80. léta je to nadprůměr nejen ve scénáři, ale i ve zpracování. Spolupráce s Němci (natož těmi "západními") filmu jen prospěla. Oblečení postav, architektura města, zboží v obchodním domě... tohle všechno bylo u nás zjevením. A ve spojení s kvalitním příběhem má film co říct i dnes. Taky oceňuji, že se jedná o rodinný film, i já, dávno odrostlý, se u toho pořád bavím.