Orlau32

Orlau32

Šárka Burešová

okres Karviná
zasloužený důchod/dř.investice

36 bodů

Můj deníček

 • 10.8.2014 v 17:36

  Jak léta jdou.

  Někdy se mi zdá, že už ve filmu není nic, co by mě překvapilo. Viděla jsem za války překrásné výpravné barevné revuální filmy s Marikou RÖKK  nebo s Johanem Heestersem  (který mimochodem ještě žije ve věku 108 let),  Po válce americké hudební veselohry a sovětské válečné filmy, které byly černobílé, ale vždy měly divákovi co říci. Jak šel život, filmy se zdokonalovaly, měnil se obsah, formát, i barvy. Když jsem šla z kina, nikdy -podtrhuji nikdy - jsem nepoužila slovo "kravina nebo volovina". Je pravdou, že jsem si filmy pečlivě vybírala a už tehdy jsem chodila "na režiséry a herce". Dnes.... není z čeho vybírat. Souloží se v každém filmu, ba i v kriminálce (což dříve neexistovalo). Mé vnučky mi na mou kritiku oponují slovy : "Babi, je jiná doba...." Ptám se : jaká jiná doba ? Copak za mých časů děti nosil čáp? Anebo jsme se nemilovali ? Ale bylo to přísné soukromí a nemusel každý vědět, co se za zdmi děje !  Taková syrová nahota děje ve filmu mě vadí a nic na tom nezmění fakt, že je JINÁ  DOBA.  A vidíte.... jak léta jdou, změnilo se jenom to, že kina dále zejí prázdnotou.

  Jak léta jdou.
 • 7.9.2011 v 00:14

  Přidat bodíčky.

  Když už se inovuje, tak by se mohlo bodování oblíbených členů zvýšit o 5 čísel. Tedy z 20 na 25.  Někteří noví členové jsou šikovní a člověk je nemůže obdařit bodem, protože by musel vyhodit některého svého oblíbence. Já vím, tam kde je třeba přes 5000 bodů by to ani kolega nepocítil, že mu ubyl bod. No jo, ale já bych ztratila kontakt na jeho názor na filmy, a to samozřejmě nechci. Tak se trošičku za změnu přimlouvám.

  Přidat bodíčky.
 • 23.5.2011 v 16:06

  Žasnu.

  Žasnu, kolik toho dneska mladý člověk stihne. Je mu 17 let, ale už viděl 5.120 filmů. To jsem já neviděla za celý svůj 78 letý život.  Když odečtete 7 let,kdy ještě nemohl konzumovat tolik filmů, pak ročně viděl 512 filmů, t.j. více jak 1 film denně. Co škola, co učení, co kamarádi, co rodiče aj. na to nezbyl čas ? Nebo to se nemusí ? Nebyl nemocen ?

  No a tak ta hodnocení od některých účastníků vidím jako jeden velký BLUF.  Honí se za tabulkovým hodnocením, aby byli někde umístěni a to je špatně. To je prostě učí lhát a podvádět ... a to mi nikdo nevymluví.

  Žasnu.
 • 28.3.2011 v 14:29

  Konečně snad jaro.

  Venku to vypadá dnes 28.3.2011 slibně. Ačkoliv teplota vzduchu zde na sev.Moravě nepřesáhla 10°, sluníčko svítí na modré obloze jako by chtělo dohonit, co zameškalo. Člověk už potřebuje teploučko, aby se spravila nálada, protože těch negativních věcí, které se kolem nás kumulují, mám už plné zuby. Přeji všem pěkné jarní dny.

  Konečně snad jaro.
 • 18.2.2011 v 15:55

  Přemýšlím.

  Napadá mě jednuduchá a všední otázka : "Proč se něco mění, co je dobře zavedeno ? " Inovovat ano, ale převrátit vzhůru nohama vše na co byl člen zvyklý, to se mi zdá zbytečné naštvaní uživatele. Aspoň u mě to tak zafungovalo. Jediné, za co vás, hoši, musím pochválit, je tenhle DENÍČEK. To byl nápad hodný tučné odměny.  Takže : snad si zvyknu.  Zdravím, celý operátorský kolektiv. Orlau32

  Přemýšlím.