• Romantický
  • Pohádka

Bohemian Rhapsody (2018)

Tak takovouhle nálož emocí a citu jsem dlouho nezažila! Veškerý zážitek víc umocní kvalitní zvuk a velká obrazovka, ideálně kino :) Kamera zachycuje detaily, barvy, stylové oblečení a účesy tehdejší doby.. film vás vtáhne dovnitř tak, že po skončení filmu se vám do reality moc vracet nechce.. měla jsem dost často husí kůži a na slzy taky došlo.. i takový ten pocit po filmu, kdy chcete vstát ze židle a tleskat a tleskat.. Rami Malek borec číslo jedna, věřila jsem mu každé slovo.. a ta podoba s Freddiem neskutečná.. film, který se stal mojí srdcovou záležitostí a vyplatí se vidět více než jednou.. Po shlédnutí tohoto filmu se můj vztah ke Queen hluboce změnil - jejich hudbu a tvorbu ted vnímám zcela jinak - víc srdcem, víc citem, víc naplno.

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Ač některé scény přehnaně nereálné a místy jsme se museli až smát té absurditě, kdy Jennifer Garner měla snad víc životů jak kočka, ale vesměs byl příběh docela dobře postavený a drželi jsme jí palce :) Vyřešit spravedlnost po svém. Ten konec byl nečekaný, nenudili jsme se. Taková fajn oddechovka na sobotní večer, možná ještě jednou na to koukneme, ale víckrát už asi ne. 4 hvězdičky hlavně za Jennifer Garner, která umí hrát fakt kdeco ;)

Motýlek (2017)

Wau, tak nemám slov! Film, u kterého přestanete dýchat a budete jen čekat, kam se celý děj posune.. a říkat si, jak je možné přežít v takových podmínkách.. Charlie Hunnam je působivý, přitažlivý a charismatický chlap, který mi tam prostě seděl jak hrnec na pr***. I role Rami Maleka byla ušitá na míru snad přímo jemu. Kamera zachycuje vše podstatné, člověk si udělá dobrý obrázek o tehdejší době, o podmínkách a vztazích, opravdovém přátelství doslova na život a na smrt. Originál jsem ještě neviděla, ale rozhodně po shlédnutí Motýlka z roku 2017 by mě zajímal :) Rozhodně si ho ještě pustím znovu.

Ten dvanáctý (2017)

Válečnými filmy se to v poslední době jen hemží,ale musím říct, že je to klenot vedle klenotu. Tento film bych ani tak nenazývala válečným, jelikož se války jen lehce dotýká.. tento film zaujme především dokonalým vykreslením drsné přírody Norska a nechápu, jak to mohl hlavní hrdina přežít - celou dobu se budete chumlat pod dekou a klepat zuby nejen mrazem, ale i napětím a strachem. Hlavně příběh byl inspirován skutečným příběhem, což příběhu dává ohromný koule :) Určitě se vyplatí vidět film víckrát.

Stranger Things (2016) (seriál)

Pecka.. každý seriál jsem hltala a s každým dalším dílem mnoho otázek.. herecké obsazení mladých herců, kluků, bylo pro mě uplně top, hráli tak přesvědčivě, že jsem jim věřila každé slovo.. Sci-fi moc nemusím, ale tohle bylo udělané tak dobře, že jsem hltala každou minutu. Soundtrack vynikající a kamera, dialogy, hlavní posty, které přirostly k srdci.. kvůli tomu stojí za to koukat.

Avatar (2009)

Únikovka, oddychovka do jiného světa, kamera i efekty tak přesvědčivé a dobře natočené, že to člověka pohltí a prostoupí do každé buňky těla :) Až to člověka donutí zamyslet se nad svým smyslem života a vztahu k přírodě.

Láska z pasáže (1985)

Kultovní film své doby, který vykresluje atmosféru tehdejší doby, nezaměnitelná hudba a v hlavních rolích sladký Lukáš Vaculík. At už je to Láska z pasáže nebo Kamarád do deště, vše má stejného ducha a je to pěkné vzpomínání na tehdejší dobu.

Špindl (2017)

Trošku slabší verze filmu Snowboarďáci :) Herecké obsazení pro mě milým překvapením, zvláště pak Anna Polívková, je tak přirozená a jsem ráda, že svůj talent nenechává zahálet.. Některé hlášky z filmu jsou vtipné, ale většina bohužel až moc vyumělkovaná a je to spíš film na takové odreagování při vaření, protože kdovíjaký zážitek to teda bohužel není.