Tokio! (2008)

Spousta vynikajících nápadů - koupající se židle, knoflíky a jak je těžký život hikkoriho. No a Merde, to bylo naprosto originální celý. A do toho japonská atmosféra. Tleskám vstoje

Rachel se vdává (2008)

Nejdelších 114 min v mým životě! Veliká americká svatba, plná výkřiků nadšení, potlesku a hromadného juchání. A těch projevů! Uf, Každý měl potřebu pronést nějaký patetický cint. Med tekl po litrech a slzy dojetí proudem. A do toho se "řeší" rodinná nevyřčená dramata. Pořád jsem čekala nějaký zvrat, ale žádný nepřišel. Kym byla zajímavá, ale to na stopáž filmu jaksi nestačí. Docela jsem si oddechla, když už se konečně vzali a po (jak jinak) rozjásaném tanyny nastal vytoužený konec.

Všechno nejlepší! (2006)

Film to byl koukatelný a docela vtipný, s nečekanou pointou. Pánskou jízdu jsem neviděla, tudíž nemám s čím srovnávat. Dvojice Dolanský - Preiss byla výborná, skvěle sehraná. Jasně, že by se dalo škrtat poměrně výrazně (celá tetiččina role, vč. výstupu s chroustem, Bendová, neustálý vnucování Evropy 2 apod.), nicméně nečekajíc žádný velký intelektuálno, byla jsem mile překvapena.

Revizoři (2003)

Maďarská kinematografie je pro mě území zatím neprobádaný. Film - ani bych ho neoznačila za thriller - mě dost zaujal. Od jeho shlédnutí jsem se dívám na revizory mnohem přívětivěji, protože teda fakt nemají lehký život. Ocenila jsem i pár vtipných momentů „A medvědice platila?“ 3 a půl.

Match Point - Hra osudu (2005)

Úžasný. Jak už bylo řečeno, totálně jiný Allen. Po naprosto nečekaným závěru mi poklesla čelist - to si snad dělá prdel?!? Prostě skvělý.

Kuličky (2008)

Bože, ty ženský jsou ale mrchy, když chtěj´!

Malá Miss Sunshine (2006)

Film o snu jedné malé, tlusté holčičky, která děsně chce být Miss. A o rodině, která - ač vidí, jak je to nereálné - se jí v naplnění tohoto snu snaží být nápomocná. Skvělá kombinace znechuceného, mlčícího bratra, depresivního strýčka a ultra pozitivního tatíka.