Intimní tajemství (2007)

Tento film balancuje niekde medzi absurdnou komédiou a ujetým horrorom. Námet je vcelku zaujímavý, a ak nečakáte nejaké krvavé jatky ale niečo oddychové, budete spokojný. Film neohúry, ale zase ani neurazí. 55 %

Zombi Holocaust (1980)

Tak tento film vykradol prakticky všetko čo bolo po ruke /Cannibal Holocaust, Zombie 2/, pridal šialeného vedca /pripomína toho z Ostrovu Dr. Moreaua/ a priam surovo poňaté gore, avšak výsledok je hrozný. Zombie vyzerajú trápne - chvíľu chodia ako mátohy, chvíľu skoro bežia. Herecké výkony sú hrozné a záver z kategórie WTF!? je klinec do rakvy tohto horrorového zlepenca.20 %

Omen (2003)

Dosť nepodarená thajská záležitosť na ktorej je síce miestami cítiť, že tvorcovia kooperovali s bratmi Pangovcami, celkový dojem to ale nezachránilo. Film nieje vyslovene zlý, ale postráda akúkoľvek atmosféru a záver je z roviny nemastný-neslaný. 35 %

Divadlo hrůzy (1976) odpad!

Troma - milovaná a nenávidená, už toho vydala naozaj kopu. Ale tento film, je hrozný. Na tromácke nechutnosti, tuposť a celkovú akoby amatérskosť som si zvykol a akceptoval som ju skrz porciu zábavy ktorú mi ich filmy vždy dopriali. Na tomto filme ale nebolo zábavné nič. Otrasné herecké výkony, absolútne žiadny dej, respektíve zápletka. Mučenie, na ktorom to malo akože všetko stáť je miestami brutálne odfláknuté a je iba útekom od režisérovej nemohúcnosti posunúť film niekam ďalej. Tupé účelové násilie na nahých ženách mi nesedí, a nesedel mi ani tento film. 10 %

Deníky zombie (2006)

Je omyl myslieť si, že [Rec] alebo Diary of Dead boli prvé zombie snímky točené ručnou kamerou. S touto ideou prišla banda britov ktorí natočili amatérske Zombie Diaries. Amatérizmus a obmedzený rozpočet je cítiť celým filmom, napriek tomu sa tu nájdu pasáže ktoré fungovali oveľa lepšie ako niektoré scény z Romerovho Diary of the Dead. Atmosféra chaosu je vierohodná do tej miery, že človek niekedy netuší o čo vlastne ide, a to je aj hlavný zápor filmu. Rozháranosť a neutriedenosť. Každopádne niektoré nápady boli dobré, a zombie fanúšikov tento výtvor môže pobaviť :) 60 %

Černá kočka (1981)

Dosť netypický Fulci. Prakticky žiadne gore, ale o to desivejšia a nepríjemnejšia mačka. Film má dusnú a nepredvídateľnú atmosféru. 70 %

Children of the Corn: Revelation (2001) odpad!

Keď našetrím prachy, kúpim si kameru. Potom vystihnem kedy budú mať v Tescu akciu na kečup, a kúpim aspoň dve prepravky. Zo záhrady si zoberiem všetko poľnohospodárske náradie aké bude po ruke. Požiadam o pomoc nejaký detský domov, aby som mal dostatok detských hercov a vyberiem sa na nejaké kukuričné pole. A natočím Children of the Corn 8. A verte tomu, že to horšie ako tento paškvil nebude :) 5 % - za realistickú kukuricu.....

The Cottage (2008)

Prvých zhruba 50 minút bolo neuveriteľne slabých. Z nudy ma občas vytrhol nejaký ten podarený vtip, ale tých nebolo veľa, takže ma úvod sklamal. V momente keď film prešiel z roviny komédie do roviny horroru bolo to o niečo lepšie. A dokonca som sa aj bavil :) Film to teda nieje zlý, ale je to priemer. 55 %

Mrtví a pohřbení (1981)

Čakal som nejakú tupú zombie tuctovku. Avšak mýlil som sa. Sledoval som inteligentný a mrazivý horror s nádychom kriminálky, ktorí neustále šokoval, či už dianím alebo rozmotávaním hlavnej zápletky. 85 %

Kukuřičné děti (1984)

Atmosféra mesta "duchov" skĺbená s atmosférou všadeprítomných fanatikov bola skvelá. Keď sa k tomu pridá Izák, jeho poskok Malakai - vrah ktorí vyzerá ako zlé alterego Rona Weaslyho a kopa kukurice, film je to naozaj nadpriemerný. Trošku ho zrážajú nezvládnuté špeciálne efekty v závere, ale inak som spokojný. 70 %

Časové pásmo bylo změněno