Saw: Hra o přežití (2004)

"Kazateľ" Jigsaw mal svojim spôsobom riadnu dávku charizmy a jeho hlas na magnetofónovej páske bol naozaj mrazivý. Oceňujem originalitu a najme brutálny spôsob akým nám je prezentovaná polemika o tom, kto si svoj život zaslúži a kto nie. Záver je naozaj uzemňujúci a napriek tomu, že film má zopár chýb najmä čo sa týka prezentovanej Jigsawovej "politiky" /Čím sa previnila doktorova dcéra a manželka a prečo o svoje životy nemohli „hrať“ aj oni?/hodnotím ho vysoko. 85%

Vinnetou (1963)

Spolu s pokladom na striebornom jazere je séria o náčelníkovy apačov asi najjasnejšia nostalgická spomienka na detstvo. Prvý diel osobitne preto, lebo sa v ňom sformovala nerozlučná dvojica Vinnetou a Old Shatterhand. Toto spojenie dvoch svetov je ústrednou myšlienkou filmu a samozrejme aj to, čo sme na tomto príbehu asi najviac oceňovali. Skvelý zloduch Santer je len čerešničkou na torte. 100%

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Najklasickejšia klasika, ktorá ide asi u každého diváka ruka v ruke s obrovskou dávkou nostalgie. Odmalička ma fascinovali príbehy Vinnetua a Old Shatterhanda a obdiv, aj keď už v trošku inej forme vo mne zostal doteraz. Nedávno sa mi podarilo navštíviť aj miesta v ktorých sa táto Mayovka natáčala, čo mi len upevnilo môj silný vzťah k tomuto filmu. 100%

Maniac Cop (1988)

Film sa určite vymyká priemeru masovej tvorby 80tich rokov. Neznámy vrah, ktorí môže byť prakticky ktokoľvek kto nosí uniformu, vytvoril aj vďaka charizme Roberta Z'Dara, ktorí sa pre túto úlohu priam narodil, naozaj dusnú a nepredvídateľnú atmosféru. Škoda len nezvládnutej a nerozvinutej detektívnej časti, ktorá mala potenciál vytvoriť z filmu niečo viac. Takto sa Maniac Cop stal filmom, ktorí je pre mnohých iba nostalgickou spomienkou na starú VHS-ku, a pre iných, je to príjemné prekvapenie a úctyhodné predstavenie policajta na ceste za svojou zvrátenou spravodlivosťou. 75 %

Christine (1983)

Carpenter nesklamal, a aj keď ide o slabší film oproti jeho kultovkám, bol som spokojný. 75%

Voskové muzeum (1988)

Na jednej strane originálne spojenie vcelku zaujímavo spracovaných filmových zloduchov, na strane druhej trápny záver a umelo pôsobiace kulisy. Ak by som mal tento film hodnotiť objektívne, dal by som mu určite menšie hodnotenie, ale to sa v mojom prípade naozaj nedá. Keďže som na tomto filme vyrastal, má v mojich očiach nepopierateľne veľkú nostalgickú hodnotu. 90 %

Démoni (1985)

Argento, Bava, Soavi - pekelná kombinácia :D Ak k tomu pridáme skvelé gore, vynikajúcu hudbu /Billy Idol, Accept, Motley Crue, Saxon/, zábavu a celkový look 80tich rokov je to naozaj paráda :) 90 %

Stopař (1986)

Rutger Hauer nesklamal. Démonický a chladný pohľad človeka bez pudu sebazáchovy dáva tomuto filmu tú správnu atmosféru. Dej je jednoduchý, nechýba napätie a nevyspitateľné zvraty. K dokonalosti tomu ešte niečo chýba, ale bol som s týmto filmom nadmieru spokojný. 80 %

Ptáci (1963)

Kryštalická nádhera. Úžasné profilovanie postáv, úžasná farebnosť, dusná atmosféra ktorá nádherne graduje, dej ktorí plynie tak rozvážne a nenápadne, že si človek ani neuvedomí že má film 120 minút. Paráda..... 100 %

Jak Golem na svět přišel (1920)

Sfilmovaniu starej židovskej legendy nechýba atmosféra a niektoré scény sú naozaj lahôdkové. Škoda preto, že film nedokázal vizuálne aj myšlienkovo silné scény nejako pútavejšie prepojiť a vyhnúť sa tak tzv. hluchým miestam. Film však má nesporné kvality, ktoré ocenia najme milovníci nemého filmu. 80 %