6. Batalion (2005)

Chcelo by to byť vojnový veľkofilm, avšak pôsobí to veľmi televízne. Má to neskutočne dlhý úvod, ale neznamená to, že úplne nudný. Len sú tu občas momenty, kedy je dianie zdĺhavé a trochu zbytočné. Záver už ale klape ako hodinky a prináša to pravé vyvrcholenie. Však sa naň aj chystali. 60% Netflix

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Paráda! Zbožňujem horory štúdia Universal a nikdy sa mi ani nesnívalo, že ich atmosféru a kúzlo nájdem aj v rámci MCU. V strede je síce pasáž, kde to trochu drhne, ale nejedná sa o nič zásadné. Chcem viac takýchto projektov! Marvel má na to obrovské množstvo materiálu, takže poprosím menej infantilnosti a viac hmly, tieňov, tajomných zvukov a pokojne opäť čiernobielo. 80% Disney plus

Temný případ - If You Have Ghosts (2019) (epizoda)

Epizóda priniesla množstvo dobrých scén a silných momentov. Či už úvodný masaker, alebo záverečné veľmi civilné stretnutie po rokoch. A dá sa povedať, že začíname odznovu. Zaujímavé sú tiež návnady na tému - čo vyšetrovatelia spáchali? 90% HBO MAX

Temný případ - The Hour and the Day (2019) (epizoda)

Buranstvo, rasizmus a traumy z Vietnamu sú v seriáli prítomné od začiatku. V tejto epizóde to však vyeskaluje k nečakanému cliffhangeru. A keďže aj hlavný hrdina má doma dusno, začína to naberať na obrátkach. A pritom sa darí udržiavať si tú hutnú atmosféru. 80% HBO MAX

Temný případ - The Big Never (2019) (epizoda)

Začína to gradovať a scéna v supermarkete je úplný top - čistokrvný rodičovský strach. Samotné vyšetrovanie postupuje pomaly, ale rozvážne. Plus tri časové línie a choroba hlavného hrdinu tomu dáva zaujímavý rozmer. 80% Disney plus

Temný případ - Kiss Tomorrow Goodbye (2019) (epizoda)

Tempo nie je príliš vysoké, ale pomaly si to buduje atmosféru a zatiaľ tu nie je žiadny prvok, ktorý by ma nejakým spôsobom rušil. 80% HBO MAX

Luís Figo: Přestup století (2022)

Ako veľmi som ja tohto hráča neznášal! Hovorí sa, že ak budete riešiť jeden problém s piatimi právnikmi, získate minimálne šesť právnych názorov. V tomto dokumente je to podobné. Všetky zúčastnené strany majú svoju verziu a je takmer isté, že úplne všetci klamú. Nie je to látka pre všetkých, ale futbaloví fanúšikovia, ktorých zaujíma aj zákulisie futbalu túto story určite ocenia. 80% Netflix

Mike - Zloděj (2022) (epizoda)

Úvod seriálu si ma získal. Som rád, že to nie je ďalšia fádna športová biografia, ale mix stand-upu a flashbackov z rôznych období kariéry, ktoré spolu nejakým spôsobom súviseli. Má to dobrý hudobný podmaz a často je to svojsky vtipné. 80% Disney plus

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Pohodová teenage jednohubka, ktorej podkopáva nohy nevyrovnaný scenár. Sú pasáže, kedy sa skoro nič nedeje a neskôr príbeh postupuje ako z rýchlika. Ms. Marvel má ale množstvo vizuálnych a hudobných nápadov a vôbec mi nevadilo, že sa jej schopnosti odklonili od komiksu. Seriál si svoju cieľovku našiel. A to je asi najdôležitejšie. Disney plus

Ms. Marvel - Nic není normální (2022) (epizoda)

Finále už bolo opäť o Kamale a jej partii. Ako celok úplne v pohode, len ma trochu vyrušovalo to "dvojité" finále. Plus "vybavenie" hlavného záporáka bolo strašne easy. 70% Disney plus