Bastard (2023)

Mads ide tvrdohlavo proti osudu, prírode a lokálnemu zmrdovi. Všetko to má v tvári a pritom nemusí pohnúť ani brvou. Táto poloha mu jednoducho sedí. Skvele natočené, škoda len trochu uponáhľaného záveru. 90%

Bohemian Rhapsody (2018)

Večer pred zhliadnutím Bohemian Rhapsody som narazil na dvojdielny dokument BBC, takže som mal faktické informácie čerstvo v pamäti. Bol som zvedavý, ako veľmi bude film presný a ako sa mu podarí vystihnúť atmosféru okolo kapely. A musím uznať, že to bola paráda. Rami Malek hviezdi prakticky od začiatku a záverečná bodka vo Wembley bola spracovaná neuveriteľne. 100% HBO Max

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Dokonalý fan servise a skvelá adaptácia hry. Ja som sa bavil a syna tento svet neskutočne zaujal. Veľmi podarené a teším sa na pokračovanie. 80% SkyShowtime

Indián (2022)

V žánri lacné česko-slovenské komédie je to vcelku milý zjav. Boli tu síce aj úplne hlúpe pasáže, prípadne časti, ktoré pôsobili strašne lacno (Amerika), ale z našej produkcie som zažil aj väčšie katastrofy. V telke, počas sviatkov ma to neurazilo a občas príjemne pobavilo. 50% RTVS

Pacifik (2010) (seriál)

Porovnávaniu s BoB sa Pacific nevyhne a samozrejme v ňom nemá absolútne šancu. Pacific strieda kvalitné momenty s priemernými, trochu krivká výstavba deja a dianie poriadne zatlačí na pílu až v závere. Napriek tomu, že oproti BoB je Pacific slabší príbuzný, ide o kvalitný vojnový seriál, ktorý som si aj napriek značnej nevyrovnanosti užil.

Pacifik - Home (2010) (epizoda)

Dôstojné a najmä pokojné ukončenie príbehov hlavných hrdinov. Nezabudlo sa tu na fakt, že aj samotný návrat z vojny môže byť neuveriteľne ťažký. 80% HBO Max

Pacifik - Okinawa (2010) (epizoda)

Už som si myslel, že Pacific predviedol v ep7 svoje maximum a potom prišla Okinawa. Všetko čo fungovalo v predošlých epizódach bolo posunuté ďalej prítomnosťou civilistov a celkovým pocitom márnosti. Neskutočný emočný mlynček a spomenutie atómovej bomby bolo posledným klincom. 100% HBO Max

Pacifik - Iwo Jima (2010) (epizoda)

Od začiatku do konca je to strašne predvídateľné, ale dobre sa na to pozerá a je to emočne funkčné. V rámci civilných epizód asi to najlepšie. 80% HBO Max

Loki - Season 2 (2023) (série)

Na aktuálnej sínusoide kvality MCU je toto jednoznačné maximum. Silný zážitok.

Odpočítavanie, posledný film Ivana Palúcha (2022)

Okrem silného príbehu, dokáže tento dokument zaujať aj originálnym "nolanovským" spracovaním, v ktorom sa búra predstava o nudných akademicko-filozofických dokumentoch, ktoré mapujú život významnej osobnosti. 80% RTVS