Where Hands Touch (2018)

Tento film jsem shlédla tématicky v den, jež byl stanoven Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu. Jsou zde zobrazeny zhůvěřilosti války. Sledujeme příběh mladé Němky, jež má bílou matku a otce černocha. Cestu jí zkříží syn prominentního SS oficíra a člen Hitlerjuegend. Sledujeme, jak jí matka chrání a nechá se místo ní odvést. Sama Leyna se ale nechá poslat do kempu, aniž tuší, co to obnáší. Na místě se s hrůzou seznamuje s chodem koncentračního tábora. A zde se opět protne Leynina cesta s Lutzem. Oba jsou ve smrtelném nebezpečí. A zde můžeme sledovat, jak může zhůvěřilé přesvědčení zamlžit úsudek jednoho oficíra, který dokáže zradit svou vlastní krev. Hollywoodský happyend nečekejte. Příběh je vyprávěn se syrovou pravdivostí. Mladičká Abbie je velmi talentovaná, George MacKay je taktéž skvělý herec, který se skvěle vyrovnal s německým akcentem. Měla jsem tu čest s ním spolupracovat v roce 2017 na projektu Ophelia, kde ztvárnil roli prince Hamleta a kde předvedl své divadelní herectví. Byla jsem tedy zvědavá, jak se popere s civilnější rolí. A musím říci, že popral velmi dobře. Jeho herectví mě baví.

Ibiza (2018)

Richard sám si zaslouží 3 hvězdy :) Film udržel mou pozornost, vše drželo hezky pohromadě: ostatní herecké výkony velmi přirozené, hudba, lokality, kamera, střih, scénář, to vše dá čtvrtou hvězdu. Come on, kdo někdy nezatoužil udělat něco nezodpovědného.... Kdo píše o nezodpovědnosti s despektem - to jen poukazuje na čirou závist, a že toho sami nejsou schopni, i když jsou třeba zacyklení a zamrzlí na jednom životním bodě. Tady se to holkám podařilo, ona samozřejmě tady ta nezodpovědnost má pointu (akce/reakce), krásně poukazuje na to, jak se skupinka dokáže podržet, a ještě to má třešničku na dortu, ale to nebudu prozrazovat ;o)

Patrik (2018)

Premiéra proběhla 24.1.2019. Ze zištných důvodů budu psát pouze věci, kde můžu být odosobněná. Hudba, kamera, střih, scénář - to vše je ve výsledku milé, jemné, nenásilné a kompaktní. Pavel Kovář se od minulého počinu viditelně posunul dopředu. Už se těším, až si při dalším režisérsko/scénáristickém výtvoru profesionálněji pohraje se zvukem a věřím, že budu dávat hvězdiček 5 ;o) Příběh tzv. ze života vezme za srdce. Velké díky - modří vědí :) Střípky z natáčení - nakonec má film stopáž 30 minut.

The Umbilical Brothers: The Rehearsal (2014)

Materiál z dílny australských komiků hoden jejich pověsti skvělých rošťáků, kterým není nic svaté, mají obrovskou představivost, um, jsou pohybově, rytmicky, slovně i zvukově nadaní. Pro záznam na DVD tohoto představení oslovili několik zemí a nadšence, kteří by chtěli vytvořit titulky. Měla jsem to štěstí, že jsem mohla vytvořit českou mutaci titulků. Jelikož z bezpečnostních důvodů nám záznam nemohli poslat, měli jsme pouze texty a to se vizuální komediální divadlo překládá hodně špatně. Naštěstí jsme byli v kontaktu a dotazy a otázky mi obratem vysvětlili a když jsem viděla hotový záznam, vše sedělo a bylo to přesně jak jsem si představovala, jen asi na dvou místech z technických důvodů text nebyl dokončen, ale to je oběť techniky. Byla to nezapomenutelná zkušenost a byla jsem neskutečně ráda, že Českou republiku navštívili i osobně a já mohla vidět, jak je představení flexibilní, jak jsou skvělí improvizátoři a jak dokáže být každé představení jiné podle toho, jaké je složení publika. David a Shane jsou skvělí improvizátoři a profíci, kteří dokážou reagovat na aktuální situace a dokáží vytěžit z každé byť nepřipravené situace. Na co já vzpomínám v úžasu je to, že sice jsou na pódiu ve velké míře pouze oni dva a nemají více méně žádné rekvizity, to, jakou mají choreografii, mimiku, a jak na ústa umí vytvořit tisíce zvuků tak reálně, že jsem měla pocit, že pódium bylo plné postav, doplňků, předmětů, zvířat, věcí. Shane a David umí tak živočišně působit, že máte pocit, že se vám dostanou až do hlavy :) Doporučuji o ně při nejbližší příležitosti vidět je osobně nepřijít.

Zrodila se hvězda (2018)

Uffff, tak kdysi dávno jsem viděla remake z roku 1976 s Krisem Kristoffersonem a Barbarou Stresiandovou a abych nesrovnávala, raději jsem si jej nepřipomínala. Z ohlasů velká očekávání, nejprve jsem měla naposlouchanou hudbu a byla zvědavá na režii Bradleyho. Byla to jeho režijní prvotina a nutno podotknout, že opravdu kvalitní, Lady Gaga je na pódiu jako ryba ve vodě, tak byla samozřejmě přirozená, měla jsem radost, že byla herecky přirozená i v civilních scénách. Obecně platí pravidlo, že pokud herec zároveň režíruje (a to i na divadle), nedělá to dobrotu. Výjimkou je snad Clint Eastwood. Tady bylo vidět, jak se nesnadno Bradley zbavoval natočeného materiálu ve střižně. Asi od prvních záběrů z koncertu mi vadilo oslepování kamery světly, což se dělo docela často. Délka filmu byla na hraně. Svižnější tempo druhé poloviny by filmu prospělo. Bradley má nádherného psa, který si tady taky zahrál a tou svou závěrečnou scénou s ním mi trhal srdce vejpůl. Bylo to nečekané. Skvělý soundtrack, nicméně na 5 hvězd to není, ovšem věřím, že pokud bude mít Bradley další materiál pro režírování, nemám pochyb, že se toho zhostí se ctí a umem.

Malá bubenice (2018) (seriál)

Stejně jako u Nočního recepčního i zde je předlohou kniha Johna le Carré. Pod režisérskou taktovkou Chan-wook Parka, který má za sebou takové počiny jako Oldboy nebo Komornou. Je to skvělé, napínavé, udrží pozornost po celou dobu, ba co víc - zaujetí má vzrůstající tendenci. Podívaná je to také po vizuální stránce. Kostýmy v kombinaci s lokacemi je taková barevná pastva pro oči, jakou jsem už dlouho nezažila. Nutno podotknout, že velká většina lokací je umístěna v České republice. Teď k hereckému koncertu: Michael Shannon je velký profesionál, zažít ho v reálu byla velká herecká škola sama o sobě. Mladičká Florence Pugh má přirozený talent a velkou kariéru před sebou a byla vyváženým hereckým partnerem zkušeným hercům. Alexandr - už jsem ho zažila na place podruhé, takže nejsem nestranná, mně jeho herecký styl vyhovuje, ale chápu, že nemusí každému sednout. Jeden z mála seriálů nebo filmových počinů, kdy jsem si přála, aby to nekončilo.

Bourneův odkaz (2012)

Chtě nechtě bez Bourna Bournovo cokoliv nemá tu šťávu nebo dokonce smysl. Skvělý cast, dobře natočená akční podívaná u mě zachraňuje od tří hvězdiček. První díl, točený mimo jiné u nás, žádný další díl nepředčí, ale alespoň neztrácí na kvalitě.

Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy (1968) (seriál)

Že já si raději nevzala Pištu Hufnágla..... ***PRICELESS*** ***EPIC*** Docela mě mrzí, že na rozdíl od nějakých neskutečných blbostí donekonečna opakovaných, tento kultovní seriál naší generace nikde neběží. Opravte mě, jestli se pletu ;o)

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Tak já tedy nevím, nečekala jsem od toho nic než kýčovitou pohádku, jen jsem, přiznám se, podvědomě asi měla větší očekávání. A mám obavu, že to za oceánem opravdu myslí vážně. Ano, dívalo se na to hezky, pohádka o Popelce, kde dobro zvítězí a zlo je potrestáno. Jen jsem na něco takového zvyklá spíš u pohádek. Constance Wu není žádný benjamínek, má už spoustu televizních i filmových projektů za sebou, jen ji tento projekt asi dostane více do povědomí. Michelle mám navždy spojenou s Tygrem a drakem a Gejšou a zde mrchu zahrála opět skvěle. Tři pěkné hvězdičky - nic více, nic méně.

Zabiják & bodyguard (2017)

Takovýhle styl je Ryanovi viditelně nejbližší, Samuel jako vždy excelentní, Gary Oldman, Salma Hayek - mňamka. Hodně vtipný scénář, herci si to viditelně užívali a přeneslo se to na diváky.