Příběh služebnice - Divočina (2021) (epizoda)

Epický závěr čtvrté řady, trošku jsem doufala, že si jej zarežíruje Elisabeth, každopádně i tak má skvěle našlápnuto i v režisérském křesle. Přestože se nejedná o žádnou oddychovku, vůbec nelituju skouknutí všech sérií. Budu mít potřebu přečíst si originál? Nejsem si jistá.

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

Oproti temnějšímu Lokovi v Thorovi je zde náběh na trochu infantilnějšího Lokiho (vzhledem k umístění na Disney se to dá předpokládat), Owen Wilson mile překvapil, nepadám z toho na zadek, ale snad to další díly nezkazí.

Hanna - Season 2 (2020) (série)

Tady je perfektní příklad toho, jak záleží na režii, která může ovlivnit zážitek... A s Dermotem Mulroneym se nemůže nikdy šlápnout vedle ;o)

Oslo (2021) (TV film)

Wow, překvapivě skvěle natočená a skvěle ubíhající politická konverzačka podle skutečných událostí. A Rosťa Novák má mluvenou s Andrew Scottem - nesnáším ho :-D :-D :-D  Kromě úžasných herců skvělá hudba, kamera, hra s barvami, dekorace, samozřejmě skvělé české kulisy, anglicky hovořící Karel Dobrý, prostě luxus.

28. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020 (2021) (pořad)

Moderátor civilní, předávající milí, scénář bez nejapných žertíků, potlesk všem vyznamenaným i nominovaným. Potlesk i za to, že se udílení podařilo uspořádat alespoň v této prezenční podobě. Dala bych plný počet, ovšem nemohla jsem se zbavit dojmu, že to ohlašování, zhášení světelných kuželů u zbylých nominací, přechod do jiné části placu k rozhovoru, co mi to jen připomíná za soutěžní pořad na stejné televizní stanici...... oh wait... No a pokud jsou nominace schopny se tísnit při scénkách "příjezdu" v miniautíčku tělo na tělo (které mimochodem byly vážně vtipné), to je vážně takový problém uspořádat to v prostoru, kde budou všichni sedět s rozestupy, aby to mohli umělci alespoň takto sdílet spolu a neukazovat prázdné prostory Rudolfina, byť to vizuálně bylo zpracované krásně? Ostatně prostorů, které jsou teď nevyužité, je více než dost. Už při Lvech, kdy byl tuším tehdy poprvé moderátor Václav Kopta, jsem konstatovala, že by neuškodilo divákům více enthusiasmu ..... Letos si myslím, že to bylo způsobeno asi novým formátem a také už roční otupělostí, ve které jsme nuceni pobývat, kdy vystoupení Adriany Bartošové působilo jako zjevení, až jsem si nejprve myslela, že musí být paní "sjetá" (a tímto se jí omlouvám), je škoda, že té radosti nebylo více.

Mank (2020)

Pro pravé cinefily lahůdka. Vizuálně, střihově, kamerově, příběhově, herecky. Trošku delší stopáž na můj vkus, ale jinak pěkná filmařina.

The Stand - The End (2020) (epizoda)

Moc jsem se na to chtěla dívat už kvůli Alexandrovi, Whoopi a Jamesi Marsdenovi. První díl jsem ještě dala, část druhého dílu už jsem ale přemýšlela, jestli má cenu si tím tématem a nechutnostma (nedoporučuji u toho jíst) zaneřáďovat mozek, když už něco v bledě modrém máme tady přes rok všude kolem nás. Takže za mě bad timing, v kombinaci s tématem a Kingem u čehož se mi potvrzuje, že je lépe se tomu vyhnout...Ty tři hvězdičky jsou za cast, filmařinu a za to, že spousta herců a komparzistů musela vydržet nepříjemné chvíle buď ve strnulé pozici nebo s nechutnými přídavnými látkami. It is what it is...

Tenet (2020)

Nemůžu se zbavit dojmu, že se Christopherovi v mládí muselo něco strašného přihodit a to věčné fuck-upování časové linky má být nějaké jeho vysvobození, jakýsi druh terapie... Sir Michael Caine byl na plátně sice jen krátkou chvíli, ale je to prostě pán. Nicméně nešlo si nepovšimnout, že celý sál zašuměl, když se objevil Robert Pattinson. A já celý film nemyslela téměř na nic jiného, než na to, až jej uvidím jako Batmana... Elisabeth Debicki je prostě k sežrání a já si jí všímám už od toho, co se objevila v Nočním recepčním. Celý drive filmu byl podpořen i z části zajímavým soudtrackem. Říkám z části, protože byly momenty, kdy mě konkrétní styl hudebního doprovodu iritoval. Opět ale Christopher taky věděl, kdy jej má "vypnout". Jedná se o 2.5 hodiny krásné filmařiny a v tom to právě je. Bohužel jsem celou dobu vypouštěla děj a sledovala herce, kameru, střih, práci kaskadérů, prostě jako bych byla na place. A to mi signalizuje, že je něco v nepořádku. Budu shovívavá k těm rádoby velkoduchým větičkám v průběhu závěru, přestože mi trochu kroutily zápěstí. Chtělo by se mi dát hvězdiček méně, ale ty 4 hvězdy si to každopádně určitě zaslouží, ale na pomyslný plný počet to rozhodně není. Pokud by se někdo ptal, zda-li se jedná o smysl přinášející, obohacující film, tak odpovím ne. To už raději doporučím Vyměřený čas s Justinem Timberlakem. A teď Dune a Batmane .... bring it oooon :-D

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Nebudu řešit režisérku, některé pasáže drhly, některé měly spád, pomohlo by mít stopáž o půlhodiny kratší. Hvězda za hudbu, hvězda za Charlize na kterou se dá dívat kdykoliv, hvězdu za Matthiase, na kterého se dá už tím tuplem dívat kdykoliv. Chtělo by se mi říci: "dobré akční sci-fi", akorát mám takové blbé tušení, že tohle sci-fi za pár let nebude.....Konec jsem čekala jiný, což je na konci dne vlastně dobře a proto ty čtyři hvězdy.