Moulin Rouge (2001)

Nikdy by mě nenapadlo, že bych si tenhle film pustil jen tak sám od sebe, protože muzikály moc nemusím, ale ten večer nic jiného nedávali. Řekl jsem si, že se podívám na prvních 10 minut a půjdu spát. No a dopadlo to tak, že se Moulin Rouge zařadil do mé TOP 5. Skvělý film, skvělé herecké, ale především pěvěcké výkony obou hlavních představitelů. Co dodat :o)

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Kevinu Jamesovi, jako nesmělému a nemotornému účetnímu, pomáhá Will Smith sbalit ženu jeho snů. Hodně hlášek + hodně vtipných momentů = plné hodnocení. A scénka, kdy Kevin Willovi ukazoval, jak umí tancovat, mě dostala do kolen :o)

Wimbledon (2004)

Jako člověk, který hraje tenis celý život, jsem se na film Wimbledon velmi těšil. Ovšem téměř vše, co se v tomto filmu týká tenisu je absurdní. Už jste někdy viděli, že by si hráč při zápase začal povídat s podavačem míčů? Nesmysl. Rozhodující výměny postrádají realitu, dost jsem se u nich nasmál. Oba hlavní aktéři působili na dvorci toporně, určitě se dal sehnat někdo tenisově vyspělejší (jak už zde jeden uživatel zmiňoval, Matthew Perry, který v mladí hrál tenis závodně, by byl vhodným kandidátem). Jinak jako romantická komedie působí film celkem obstojně, ale když už je to film z tenisového prostředí, měl by po tenisové stránce být mnohem lépe zpracován. Proto nemůžu lépe než za 2*.

Trosečník (2000)

Být to kratší, dal bych i 5*. Dívat se 2 hodiny na jeden obličej, mě chvilkama moc nebavilo. Na druhou stranu musím říci, že si nedokážu představit nikoho, kdo by se s touto rolí popasoval lépe než Tom Hanks, proto si myslím, že si i toho Oscara zasloužil (nehledě na to, co pro roli musel udělat - nechat si narůst vlasy, zhubnout...)

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé jsem viděl snad už 10x dokola (prozatím :o) a pořád se u nich směju jako blázen. To se mi u jiného seriálu či filmu ještě nestalo. Zkrátka a dobře z mého pohledu nejlepší sitcom všech dob. Každá z postav má něco do sebe, hostující hvězdy taky vynikající (především Bruce Willis mě dostával). A nejlepší série? Jednoznačně 7.!..........P.S.: Vy všichni, co tu dáváte odpad - hanba vám, asi nemáte smysl pro humor. A srovnávat Přátelé s Esmeraldou a dalšími podobnými výplody, to už vážně hraničí s demencí.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Mám rád Sandlera i jeho humor, takže často kritizovaná první polovina filmu mi vůbec nevadila. Samozřejmě druhá půle už je mnohem "filmovější" :o) a snaží se nám něco říct.

Dogma (1999)

Rozhodně to není film pro lidi s pevnou a neotřesitelnou vírou. Kevin se tady do církve opravdu pustil a nedělal si žádné servítky. Ale mně se to líbilo a královsky jsem se bavil, ostatně jako u všech Smithových filmů. On je zářným příkladem toho, že pro natočení kvalitního filmu není potřeba gigantický rozpočet.

Lovci pokladů (2004)

Ačkoli pro mě dějepis byl vždycky španělská vesnice, tak mám tenhle snímek moc rád. Možná právě kvůli tomu i trochu obdivuju lidi, co si dokáží zapamatovat všechna historická data a události (a když díky nim dokážou najícházet poklady, i když většinou jen ve filmu, přepadá mě velká žárlivost :o) Film má svižné tempo, hodně zápletek a kvalitní obsazení.

Armageddon (1998)

Po vynikající Skále se Michael Bay pustil do katastrofického sci-fi. Mě film jednoznačně nezklamal, hlavně si mě zíkal velmi sympatickým obsazením. A američtí supervlastenci museli slinatat blahem :o)

Mr. Bean (1990) (seriál)

Mr.Bean je legenda, kterou v tomto žánru asi už nikdo nepřekoná. Navíc Rowan má moooooc pěknou dceru ;o) Kdo by to do něho řekl.