Chicagský tribunál (2020)

Snímek založený na nespravedlnosti, dialozích u soudu, retrospektivně přehrávaných situacích doplněný komentářem a navíc hustá atmosféra, která je nasáklá po celou dobu filmu. Jo, tak to si dám rád. Herecké výkony jsou na vysoký úrovni, nejvíce mě zaujal Sacha Baron Cohen, který dokázal být jak vtipný, tak i dramatický. Film má spád, tak že vám uteče velkou rychlostí. Je tu vidět že celkový systém justice v USA je založený špatně a manipulace je tu na denním pořádku. Je jasné, že ne vše bylo ve skutečnosti tak, jak nám tu bylo ukázáno, ale ani se moc neodbočovalo. Po celou dobu filmu jsem byl v tenzi z toho jak to celé dopadne a to je velké plus. Soudce byl fakt zm.d, ale bylo vidět že i pouhá loutka výše postavených politiků. Za mě pěkné 4*.

Mizerové navždy (2020)

Ne nadarmo se říká 'do třetice všeho dobrého' a za mě nejlepšího. První dva filmy jsou klasický akční výplach Míši Baye, který mě nikdy tolik neoslovil. Tady je znát velká změna a pro mě k lepšímu. Nechybí tu přehnaná akce, ale jsou tu i reálnější scény. Pro mě to nejdůležitější je, že se tu dost věnují i osobním linkám a změnám myšlení hlavních ''hrdinů''. Jsou tu šokové scény (postřelení, smrt), které mě posadily na zadek s otevřenou pusou. Najde se tu i telenovelské klišé (syn), ale ve výsledku mě to bavilo. Mladá krev pro Bad Boys bohužel nedostala tolik prostoru kolik bych si přál. Jediný kdo mě zaujal je nabušenej IT technik, který si to na konci povodil i proti betonovýmu sloupu. Fajnovej mišmaš, který si klidně pustím někdy zase. 4* poctivý i zásluhou nestárnoucího akčňáka Smitha a supportera Lawrence.

Sváteční rande (2020)

Klasická romanťárna se všemi svými klišé, přednostmi i chybami. I když to není žádný zázrak, nutno dodat, že jsem se bavil. Emma Roberts a Luke Bracey tu jsou uvěřitelný pár. Herecké výkony žádná velkolepá jízda, ale stačilo to. Přeskakování ze svátku na svátek mi vadilo, rád bych sem tam viděl co každý dělal i sólo. Supporter Black Panther totálně mimo. Na jedno shlédnutí dobrý, ale zapomenutelný, slabší tři hvězdy ideální.

Spree (2020) odpad!

Odpad dávám více méně fakt totálním kokosárnám nebo filmům který jsem ani nedokázal dokoukat, tohle je kombinace obojího. Dal jsem tomu přesně polovinu stopáže a i tak mi ten čas už nikdo nevrátí. Trailery nevypadali úplně nejhůř, ale hecnul mě na to Joe Keery. Na to jaký je to ve Stranger Things velký sympaťák, tak tady mě jeho postava sr.la od samého začátku. Znázornění dnešní smutné doby kdy se všichni ženou jen za 'lajkama' mě absolutně neoslovila a hlavní hrdina charakterově absolutně nefanditelný. Zbytečnost!!!

Enola Holmesová (2020)

Sherlocka a spol. mám rád a tento film rozhodně ostudu neudělal. Pohodový snímek pro příjemný večer u filmu. Millie Bobby Brown mi tu opět dokazuje, že je to sympaťačka a určitě ji hodlám do budoucna vyhledávat. Tady předvedla super výkon a společně s Cavillem nejlepší postavy. Rébusy a retrospektiva mě tu bavily, dobře vymyšleno a natočeno. Dějová linka s mladým lordem byla milá, herec sympaťák (po ostříhání). Záhada s hledáním matky povedená, bohužel zakončení bylo pro mě dost zmatené a nějak jsem to nepobral. Druhá záhada okolo pokusu o vraždu mě zpočátku nebavila, ale ke konci mě zajímala více než ta s matkou (celkem ironie, jak se to v průběhu filmu otočí). Easter egg na westernovky s Eastwoodem jsem uznal, ale lepší by bylo kdyby daná postava umřela (byl by to totální šok). Prolomení čtvrté stěny mi tu přišlo vtipný a sedělo mi do typu filmu. Za mě silné 3* a jsem rád, že se spekuluju o pokračování.

Volání divočiny (2020)

Rodinný filmík, který uteče jak voda a dokáže zabavit všechny věkové skupiny. Avšak žádné velké terno nečekejte. Co mě osobně na filmu (minimálně do půlky) vadilo byly počítačově vytvořený zvířata. Poté taky retardovaný ''záporák'' u kterýho jsem absolutně nechápal proč jde po dědovi Fordovi (je to tam ukázaný, ale pro mě nepochopitelný). Navíc nesmysl s tím jak ho najde někde uprostřed lesů v Yukonu. Poslední fakt výrazná chyba je když jedou na kánoi, spadnou z vodopádu a jedou dál. Buck je celej promočenej, ale Ford na sobě nemá ani kapku. Milým překvápkem pro mě byla účast Omara Sy, kterého jsem v trailerech nezaregistroval a tato dějová linka pro mě byla nejlepší část (klidně bych si to dal celý o tom). Linka s Fordem nebyla nic extra, ale bylo hezký koukat jak si Bucka osvojil jako syna a ten mu pak postupně vzdaluje (přesně tak jak to v životě chodí). Závěr byl pro mě předvídatelnej, tak že mě nešokoval. Příjemná podívaná, která má sice chyby a působí zkratkovitě, ale dokáže zabavit. 3*.

Srdcová královna (2019)

Jestli Seveřani něco opravdu umí, tak jsou to detektivky a dramata. Každopádně tento film mě až tak nesundal jak jsem očekával. Příběh je pro mě dlouho poměrně zdlouhavý (i když chápu že se snaží vybudovat vztahy mezi postavami) a to více méně až do chvíle kdy Lina uvidí Gustava líbat Annu. Od toho momentu dostane film spád a držel mě v napětí až dokonce. Za co tenhle film musím opravdu vyzdvihnout je jak se oproti Hollywoodu nebojí ukázat sexuální scény (až tak že bych to srovnal se soft pornem) a to dost uznávám (pro mě překvápko, jelikož bych i klidně věřil že reálně šuk.li). Hlavním tahounem filmu je Trine Dyrholm, která byla skvělá (postava si to nakonec neskutečně povodila), bohužel pro mě jako jediná. Zbytek zapomenutelný a navíc Gustav Lindh pro mě i od pohledu nesympatický (bohužel jedna ze tří hlavních postav). Atmosféra je tu pěkně napnutá a závěr mě dost překvapil. Silné 3* víc ne.

Arkansas (2020)

Film zaměřený na jižanský drogový dealery? To jsem zkrátka musel vidět. Je super vidět Vaughna ve vážný roli a celkem mu to sedělo, za mě ale TOP postava Swine (Clark Duke), který z počátku působí jak totální kokotko, ale jak sám řekne ''časem si mě oblíbíš''. Liam Hemsworth je naopak od začátku drsňák a to se ani nezmění, ba naopak ještě jeho nekompromisnost roste. I přesto, že je tempo kolikrát neskutečně pomalý, ani mi to tak nevadilo. Naopak do tohohle snímku to sedělo. Přeci jen to neměl být akční film, ale je to hlavně o dialozích (suchý humor mi tu fakt sedl). Avšak hlavní potíž filmu je v tom, že má dost zkratek v příbězích a kolikrát si říkáte wtf? Každopádně to mi dojem nezkazilo a slabší 4* tomu dám s klidným srdcem.

Ďábel (2020)

Po pár dost nepovedených Netflix filmech, přichází opět kvalita (dramata zkrátka umí) a to na téma při kterém jsem vždy těžce nespokojen. První polovina filmu je totiž zaměřená především na náboženský fanatismus (což mě irituje a jen to ukazuje vymaštěnost lidí, kteří věří v zastaralou instituci). V této části mě vlastně zaujal akorát Skarsgard a jeho ponaučení syna, že při pomstě si musí počkat na správnou chvíli (kdy to chlapec krásně využije). Jenomže potom přijde na scénu Pattinson a film dostane jiný nádech. Ano, stále se tu hraje na notu náboženského fanatismu, ale spíše už se to zaměřuje na jednotlivé příběhy a jejich zakončení mě kolikrát dost překvapilo. Zakončení ve stylu, je tu několik postav a přežije jen jedna je svěží. I přesto že jsem lehce očekával, kdo to dotáhne dokonce tak stejně jsem byl napnutej jak kšandy. Vypíchnout musím atmosféru, depresí je to nasáklí skrz na skrz po celou dobu. Three amigos Holland (snad jediný ''normální'' postava, která nemá v hlavě nasráno z bible), Pattinson (úchylák od první scény, dávno nechává zapomenout na upíra, už se proberte lidi!!), Skarsgard (totální fanatik, který to sem tam neunese) tu předvádějí herecký koncert a už jen proto se vyplatí na film podívat. Za mě krásné 4*

Mulan (2020)

Upřímně řečeno jsem očekával totální průser, ale nakonec to nebylo tak hrozný, ne dobrý, ale hrozný ne. Co k tomu říct, nejsem hold fanda čínský bojový choreografie a při souboji nebo akční scéně, jsem jen kroutil hlavou a nudil se. Postava čarodějky mě absolutně za srdce nechytla a její skon mě nedojal. Celkově je film neuvěřitelně naivní (jasný, je to pohádka), ale mám problém s tím, že tohle se tak na první dobrou netváří. Navíc je tu nasekáno dost scénáristických nesmyslů (hlavně souboj, kde se spustí lavina). Záporák k ničemu, totální nuda (jediný co jsem uznal, když vykotlil čarodějku). Jsou tu ale i klady. Mulan je celkem fajn (očekával jsem, že mě bude sr.t) a především část filmu kde je ve výcvikovém táboře. U toho jsem se bavil nadmíru, její soužití s ostatníma chlapama je TOP tohohle filmu. Bohužel tahle část mě bavila jako jediná (začátek a konec bída). Hrdý otec je skvělá postava. A na závěr lokace (ať jsou reálný nebo plátno, tak to vypadá skvěle). Celkově mi to vychází na silnější 2*. Každopádně s Dumbem nejslabší remake klasických Disneyovek.