Lotrando a Zubejda (1996)

Jedna z těch lepších novodobých českých pohádek. Krásný písničky a Svěřákovský humor.

V jako Vendeta (2005)

Boj proti totalitě v komiksovým kabátě s výborně zachycenou atmosférou. Herci jsou OK a hlavní hrdina je borec, kterej si jde chladně a elegantně za svou pomstou a revolucí. Škoda jen několika nudnejch pasáží a chtělo by to trochu víc akce. Ale výsledek je velmi dobrej, špatný to určitě není.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Tohle pokračování je absolutní zbytečnost. Del Torova jednička byla fajnová megalomanská oddychovka, tohle je jen velká nuda, kterou nezachraňuje ani finální bitka. A ani ta není nějak zajímavá. No, ukázkovej průšvih za miliony dolarů.

Tahle země není pro starý (2007)

A tenhle film není pro každýho. Já jsem si ho užil a to maximálně. Prozatím nejlepší film bratříčků Coenových. Scénář vybroušenej do dokonalosti. Herecký výkony perfektní, Bardem by mohl vyučovat jak zahrát dokonalýho psychopata, jeho mechanickou tvář a tlakovou bombu budu mít v paměti ještě dlouho :-) Ostatní herci byli samozřejmě taky skvělí, všechno tu šlapalo, každej záběr, včetně těch dlouhejch jsem si vychutnával. Tvrdej, atmosférickej a především stylovej thriller podle mýho gusta.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Luxusní herecký obsazení, vynikající propracovanej scénář a úžasná retro atmosféra. Tady se vlastně nedá co vytknout. Zahraný je to výborně, zápletka je jak se patří zamotaná a krásně pozvolna se rozplétá krůček po krůčku. U mě tady rozhodně nejvíc zabodoval Russell Crowe. Přesto ale mě ten spletitej příběh tu a tam nudil a někde jsem se ztrácel. Určitě nechci kritizovat, ale nechytlo mě to tak abych jásal a křičel nadšením.

Harry Brown (2009)

Další zástupce mýho oblíbenýho tématu o pomstě. Myslíte, že by 100letej Michael Caine nemohl někomu rozsekat prdel ?! Ha jste na omylu, tohodle dědečka je lepší nenasrat. Drsnej thriller o tom, jak jeden senior přestal jen přihlížet na tu špínu v jeho ulicích a vzal zákon džungle do vlastních rukou. Já tyhle příběhu miluju.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Z těch novodobějších pohádek bych tuhle zařadil mezi ty lepší. I když tam hraje to vemeno Klus tak se to dá v pohodě vydržet. Duo Vladyka Lábus je super, příjemné vtipná pohádka. Takhle to klidně může bejt :-)

Poslední akční hrdina (1993)

McTiernan, Shane Black a Arnold se rozhodli, že si udělají prdel z akčního žánru a především Arnie sám ze sebe. Proč ne, je to oddychový, jednoúčelový a docela zábavný.

Rambo: První krev (1982)

Naprostá klasika. Začátek legendárního a největšího drsňáka všech dob.

Katastrofa letu č.19 (1997) (TV film)

Tohle skoro až bolí, jak debilní to je :-) Ale jako komedie to projde.