Japonsko pod vodou (2020) (seriál)

Souhlasím. Absolutně promarněný potenciál a to jsem viděla jen pár dílů a nebavilo mě to. Sledovat zbytek dílů nechci.

Semantic Error (2022) (seriál)

Na korejské poměry vydařená BL, byť první polovina trochu trvala na rozjezd.

FIFA: Pod povrchem (2022) (seriál)

Já mít nahrabáno tolik, jako Blatter a mít na sklonku života, tak už dávno sedím doma a užívám důchodu a koníčků. Doufám, že až mu vyprší zákaz činnosti spojené s fotbalem, už to bude (pokud ještě bude) přestárlý děda, který se už do ničeho pouštět nebude, ještě by mu z toho mohla prdnout cévka v mozku. Opravdu škoda, že ve sportu už nejde o sport, ale o politiku a moc.

Lookism (2022) (seriál)

Série 1: Tenhle seriál jsem si maximálně užila, byť v průběhu prvních dílů jsem byla tak naštvaná a chtělo se mi brečet, ale bohužel, Korejci prostě mají až tak rapidně toxickou společnost. Ale ve druhé polovině začaly být postavy trochu rozumnější, i Hyeong-seok se ve svém novém těle už rozkoukal a začíná získávat opravdové přátele. Poslední díl nejlepší. Vystoupení s písní Fly Up úžasné ! Jak Hyeong odmítl nabídku jsem si musela pustit 2x protože jsem byla moc ráda, že to udělal. A nebudu lhát, ale úplně konečnou scénu, kdy si prohlížíme fotky na stěně jsem probrečela.  Fakt moc doufám, že tenhle seriál dotáhnout až do konce, protože komix má spoustu dílů, tak vzhůru do práce na dalších sériích ne? ;)  A plusový bod za zvolení Ateez k nazpívání openingu!

Dezertér (2021) (seriál)

Zákon padajícího hovna. Velmi povedená první série, jen doufám, že problém a následné řešení šikany se bude řešit více v chystané 2. sérii. Na korejské vojenské prostředí jsem to čekala přece jen více bezcitné, sterilní, zbavené všech emocí. V prvních dílech jsem si myslela, že každý díl bude kapitola sama o sobě, potěšilo mě tedy, že se naopak v polovině začal navazovat děj a prolínal se. Děkuji za další sondu do jihokorejské společnosti.

All of Us Are Dead (2022) (seriál)

Žádná ztráta času, naopak dobrý seriál, protivné postavy zemřely, což je fajn a velké plus, ale oblíbené postavy mi taky umřely. No co se dá dělat, to je prostě zombie apokalypsa no. Plus dávám i proto, že se to nakonec nerozšířilo po celé zemi, ale vyřešili to ve městě. Dobré ukázání typických emočních pochodu Korejců, kteří jsou někdy studení jak psi čumáci a s nehnutým obličejem nařídí bombardování. Líbilo se mi více než vlak do Busanu, ale Království zombie je pořád nejlepší počin Korejců, nicméně se ráda podívám na další sérii, tak snad nezklame.

Badmintonový sen (2021) (seriál)

Po několika letech jsem se dostala opět ke sledování korejských seriálů a musím říct, že lépe jsem si na rozjezd vybrat nemohla. Velmi oddechové, člověk se i zasměje, postavy nejsou protivné, jak tomu bývá normálně, snad proto, že se romantická stránka neline jako středobod seriálu, ale je spíš v pozadí. Jen mě občas trochu nebavila vesnická dějová linka, ale nějak to tam prostě patří, protože je dobré poukázat, jak se proměňuje a musí přizpůsobit vesnice dnešní moderní době, kdy mladí odcházejí za práci do velkých měst.

Princ Mamánek (2022) odpad!

Tohle snad nikdo nemůže brát jako pohádku. Měli změnit radši žánr, nevyhovuje.

Myši patří do nebe (2021)

Pěkná pohádka pro děti, moc jsem se na film těšila, chtěla jsem jít do kina a když ho teď konečně vidím, je to pro mě spíš trochu zklamání. Ale jsem ráda, že máme další hezkou loutkovou pohádku.

Umbrella Academy - Série 2 (2020) (série)

Druhá řada mě moc nebavila, chtěla jsem dát horší hodnocení, ale v posledních dílech byly dobré hlášky a já se dobře zasmála.