• Krátkometrážní

The Union: The Business Behind Getting High (2007)

Krásný výcuc z problematiky kolem marihuany a její kriminalizace. Je zde celkem objektivně probrán snad každý aspekt týkající se ganjy, ovšem dle mého byly ve filmu mírně upozaděny argumenty protistrany - stále je to dokument a v tom by měly mít dostatečný prostor všechny strany, byť by jejich argumenty byly sebehloupější či přímo vylhané... (proto ta jedna hvězda mínus)

Doba Pitomá (2009)

Na můj vkus je zde až moc drasticky a často nahrazen rozum a kritické myšlení emotivním výkladem a bulvárností. Kdy už se konečně objeví nějaké dílko, které bude vycházet z pravé lidské maximálně přizpůsobivé podstaty a bude rozebírat to množství příležitostí, které s případným oteplením přijdou..?:-( Tohoto strašení už bylo dost a začínám na něj být dost alergický, nehledě na to že málo faktů a mnoho emocí nikdy nevěstí nic dobrého... Jediné v co po shlédnutí tohoto emo_dokumentu doufám je to, že se dožiji melounů u Budějic a lesíka v Nigeru.:-) Inu a po zhlédnutí titulků se vlastně už ani ničemu minulému nedivím --- toto dílko je prací slečny-ženy. Tj. vele_emotivní a polo_racionální bytosti.:-) P.S. pro některé : DOKUMENTOVAT(verb.) opravdu neznamená PŮSOBIT, ale spíše předkládat informace a důkazy.

2012: Science or Superstition (2009)

Rádoby vyvážený "dokument" s příchutí newage agitky podložené" vědou bez důkazů". O nedokumentárnosti svědčí i velká jednostrannost názorů, přístupů a závěrů jednotlivých hostů. Snad jen Anthony Aveni mi přišel, že se na věc dívá okem vědce, který žádá důkazy a čísla a ne krásné pohádky... (Docela zajímavý mi též přijde fakt, že lidé dělají velmi reálné závěry z poznatků kultury, které nevadilo věřit na okřídlené hady a na to že první lidé byli zrozeni-uhněteni z kukuřičného těsta.:-) )

Ucho (1970)

Teda tak naivní, nesympatické a těžko uvěřitelné hlavní hrdiny už jsem dlooouho ve filmu neviděl... Námět, scénář a konec to naštěstí zachraňují a staví do nadprůměru. Za všechna hodnocení navíc mluví to, že v cca 12ti letech mne ten film bavil daleko více než dnes v 27mi.:-)

Terminator Salvation (2009)

První půle filmu byla když ne za plný počet, tak jistě za 4* a to hlavně tím, jakou dokázala navodit příjemně hutnou a beznadějnou atmosférku á la stará PC FPS Terminator: Future Shock. Ke konci se ale filmík bohužel zaplétá do kvalitní, ale ničím zajímavé akce a do spousty sentimentu made in Hollywood. Celkový dojem je tedy nadprůměrný za * * * . Kéž by film nebyl v úrovni scénaře změněn na Connerovský příběh - kéž by byl ponechán v rovině Wrightovské robočlověčí...

The Life & Times of Tim (2008) (seriál)

Celkem zajímavý mikro-seriálek z produkce HBO využívající absurdní až "pythonovský" humor, který by snad mohl být ještě zábavnější po užití nějakých těch příjemných ilegálních látek.:-) Jedinou šmouhou je pro mne až přehnaně amatérská kresba a animace, která tak dle mne bohužel neplní stejnou funkci jako např. v minimalistickém South Parku.

Off the Hook (2009) (seriál)

Sitcom stanice BBC_3 vypráví o skupině spolubydličů nastoupivších do prváku nejmenované britské vysoké školy. V první řadě mne neskutečně sr...ly všechny ty vykonstruované a trapně předvídatelné zápletky a pointy. Zadruhé mi vadily samotné charaktery prváků, které byly až přehnaně vyprofilované do klasických rádoby vtipných vzorců postav - roztomilý plachý roztržitý klučina, který nemá zrovna moc štěstí; jeho obtloustlý natvrdlý vyšinutý nepředvídatelný ukecaný kamarád; průměrně pěkná chladná pragmatická intelektuálka; antiemocionální zamračený málomluvný "emař" se sklony k depresím nad nesmyslností bytí... Naopak plusem hodným zmínění jsou pak použité britské písničky v podkresu a samotné britské, pro nás ne zrovna tradiční mládežnické prostředí. Kvalitativně bych seriálek přirovnal k lepším dílům lepších nováckých situačních komedií á la Comeback. Co se týče *iček, pro mne to je mírný podprůměr.

Nuda v Brně (2003)

Začátek až nepříjemně pomalý a zdlouhavý, ale druhá půle graduje na plné kule a vše vynahrazuje.

Hon na kance (2008)

Celkem povedená taškařice s takovými rozkošnými tématy jako jsou - bájná bestie potulující se po lesích, američtí balíci lovící v lesích kde co, američtí hipíci pěstující v lesích trávu, irácká vojenská anabáze a pár dalších... Rozhodně doporučují, pokud máte rádi filmíky jako jsou "Rogue, Frankenfish či Black Water".

Proces H (2009) (seriál)

Jistě nadprůměrný dokument, avšak nevidím za ním nijak moc práce, která by byla třeba k lepšímu hodnocení. Jde vlastně jen o komentáře historiků a pamětníků mezi obrovským množstvím sesříhaného dobového materiálu. A co se týče přístupnosti divákovi - je to velmi zdlouhavé pokoukání, občas nudné, občas zajímavé a občas "nasírací", jde o jakousi politicko-právní masturbaci a nejlépe si ji asi užijí právníci současní a budoucí.:-) Kdo ovšem sleduje podobné dokumenty již od sametu, ten zas tak šokován ni překvapen nebude...