• Krátkometrážní

Odvážný Crusoe (2008) (seriál)

Celkem příjemný mix klasického Robinsonovského příběhu(který je zde ovšem vyprávěn pomocí vzpomínek, což možná zní otravně moderně, ale v rámci seriálu je to funkční) a moderního až skoro "MacGyverovského" tématu. Zatím hodnotím po první dvojepizodě, která mne sice v první čtvrtině místy nudila, ale poté co jsem vydržel a dal seriálu šanci, děj se příjemně rozehrál a došlo i na poměrně zábavné akce. Když se nad tím zamyslím, možná že právě takto by dnes pan Defoe napsal případný sequel.:-) A jakožto finální pozitivní verdikt platí to, že se rád podívám i na další díly.

Velká cesta (2004)

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, avšak nějako mne rozladily ty všudypřítomné emoce a "neemoce". Syn se často chová jako spratek a ignorant a nejen že jeho chování nechápu, já ho ani postavě příliš nevěřím.:-) A co se týče otce, ten mne zvláště na začátku štval svým klidným neemotivním autoritářským přístupem ke svému okolí, i když ten jsem jeho postavě v tomto případě věril. Pokud jde o cestu, krajinu, postavy i situace, je vše zvládnuto na jedničku... V jednom okamžiku jsem dokonce i pocítil Boží, tedy Alláhovu přítomnost. Snad mne můj ateistický Bůh nepotrestá.:-) Pokud jste tedy někdo emotivní či máte rádi roadmovie, popřípadě arabskou mentalitu, hvězda navíc.

Polibek pavoučí ženy (1985)

Osobně mi k vězeňskému prostředí sedí spíše akčnější a napínavější atmosféra à la Felon, Shawshank případně Prison Break, takže jsem si koncem tohoto dlouhého filmového počinu začínal vymýšlet možné a trochu i vytoužené dějové zvraty... Tyto se samozřejmě nekonaly a tak musím po prvním zhlédnutí tento emocemi přeplněný filmík ohodnotit třemi hvězdami, tedy jako nadprůměrný. Snad časem až vyzraji:-), ocením jeho poklidnou a tak trochu ženskou atmosféru na hvězdy čtyři.