Lidice (2011)

Těžko říct, jaký dojem by to na mě udělalo bez hudby, ale s ní absolutně ohromný. Jeden z nejsilnějších českých filmů, co jsem kdy viděla. To hlavně kvůli Rodenovi a božské kameře.

Marian (1996)

Velmi dobrý pokus! Nehereckost a prostředí "koncentračního tábora pro cikány", kde se s vámi nikdo "nesere" mi dokázala vynutit stavy běhání mrazu po zádech.

Bent (1997)

Možná jen nemám tak bujnou představivost, abych si to vše dokázala představit v reálu. Ale opravdu mě tento film neoslnil svou kvalitou. Příliš dlouhý proud času s ledabylým pojetím. Chybí mi nějaký hlubší interest, zaměření na určité období, scénu a ne být s kamerou u všeho. A budu ještě rýpavější. Nedokázala jsem to (jako asi jedna z mála) Owenovi uvěřit. To mě daleko víc přesvědčil herecký výkon Bluteaua! Ale Mig Jagger byl kouzelnej:))

Svatba upírů (1993)

Za žádnou cenu to nepovažuji jako brak. Myslím, že autorovi se splnilo vše, co si přál z filmu mít. Žádná vážná filmová přetvářka. Na stupni prvním se honosí autenticita doby, jak už s kostýmy tak i s prostředím či rekvizitami. Vtipnost celého dílka působícího lehce béčkově, je nevtíravá, ale hlavně není hloupá. Snad je to i díky Hrušínskému a Nárožnému a možná i tehdejšímu princeznovskému původu Bartošové. Rozhodně jedno z nejlepších režisérových děl.

Něžná (1969)

O tom jak něžné mlčení spěje k nedorozuměním.

Borgiové (2011) (seriál)

Měl by skvělý potenciál, kdyby v něm všechno fungovalo. Ale to nelze nikdy. Architektonické prostředí historicky věrohodné, až skvělé. S těmi herci mi to ale stále nějak nefunguje. Pořád jim ty role nevěřím. Nicméně počin vskutku mistrovský, ale zdaleka ne božský!

Lovci hlav (2011)

Po dlouhé době maximální ponoření do děje. Žádné scény obalující hlavní děj, jen kvůli natáhnutí času. Plných 100minut kvalitního pokoukání na - často až naturalistické - scény.

Vejdi do prázdna (2009)

Psychologie celého filmu citlivě propojeného s názvem na konci, zachránila tomuto filmu 4 hvězdičky. Jinak samotné zakončení plné sexu a oné prázdnoty byl ubíjející. Dokonce více než samotná halucinační intermezza, která obsáhnou zhruba tu hodinu, která je ve filmu navíc. Samotný průběh mě ale nesmírně bavil. Adventura bez ovládání uživatelem, ale přesto vtahující do děje.

Národní klenoty (2012) (seriál)

Oko kameramana by potřebovalo, alespoň k pronájmu, spousta dalších dokumentaristů. Shodou okolností jsem byla u jednoho natáčení a už v ten moment jsem věděla, že to bude stát za to. Vstřícný hlas Miroslava Táborského s informacemi, které nechtějí diváka naučit to, co si přečte v každém průvodci, ale to, co přiláká potencionálního turistu či milovníka krásných měst. Můžu říct jen to, že tomuto pořadu fandím!

Krvavý román (1993)

Je jasné, že se film nemůže vyrovnat Takové knize. Nemohu však popírat, že by nebyl pojat s váchalovskou ironií a vtipem, jelikož se během filmu moje mimika neustále měnila. Záběry do Pasekovy dílny mi přišly až moc melancholické, ale jde jen o mojí představu, která o něm byla úplně jiná - jde přeci jen o Váchala. Navíc jsem si celou dobu myslela, že tento film byl natočen z poměrně chudých zdrojů, tudíž mě velice překvapilo obsazení. O to víc mě děsila a zároveň fascinovala myšlenkoa - Co by se stalo, kdyby se tato kniha dostala do rukou Tima Burtona? - Odvážné vím..