Afrika (2013) (seriál)

Podmanivé obrazy, nádherná hudba, ktorá dotvára emócie pri každom zábere a k tomu nezameniteľný hlas Attenborougha. Znova sa potvrdzuje, že majstrom dokumentov je BBC.

Ajťáci (2006) (seriál)

Seriál o 3 zamestnancoch oddelenia, ktoré sa nachádza nie na nejakom poschodí, ale pod zemou. Scény sú skutočne vtipné, môžte ich prehrávať dokola a stále sa budete smiať.

Alias (2001) (seriál)

Špionážny seriál ktorý vás zavedie do rôznych kútov sveta a prezradí vám, že agentúra pre ktorú pracujete nemusí byť tá dobrá :) Samozrejme, že sa našli aj veci, nad ktorými človek krúti hlavou, ale celkovo je seriál aj so svojou mytológiou Mila Rambaldiho podarený kúsok. Poteší aj uspokojivý záver seriálu.

Amazing Spider-Man (2012)

Ako pilot k seriálu okej. Ako film slabé. Film sa viac drží komixovej predlohy ale nejako ma to neočarilo.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Seriál, ktorý ma až tak nechytil za srdce či už tématikou gayov, ktorý ma nazaujímajú a netrápia alebo aj spracovaním i keď sa jedná rozhodne o zaujímavý počin. Samé úvahy a zdĺhavé dialógy, ktoré som dokázal prehrýzť. Zaujímavá miniséria, no raz stačilo.

Animatrix (2003)

Osem krátkych príbehov, ktoré nám svojou úžasnou animáciou (každá časť vytvorená iným štýlom animácie) priblížia Matrix zvnútra, jeho nádherné obrazce a príbehy, ktoré rozprávajú o histórii (prečo vlastne ľudia bojujú proti robotom) a príbehy zo života (ako napr Kid´s Story), keď hlavnú postavu príbehu do Matrixu pozve samotný Neo.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Toto tu dávno nebolo, naozaj skvelá komédia, kde Rogen s Goldbergom napísali scenár podľa svojho gusta. Všetci to skvelo zahrali, no znova musím vyzdvihnúť výkon?! Dannyho McBrida, ktorý je podľa mňa aj v reálnom živote neuveriteľný dickhead, lebo hrať takéhoto magora sa nedá :D Super odkazy na filmy všetkých hercov a sebazhadzovanie. Jednoznačne komédia roka.

A-Team: Poslední mise (2010)

Tak toto je jeden z tých uvoľnených filmov kde nelogičnosť a klišé ruka v ruke kráčajú. No ale to nám v tomto prípade vôbec nevadí, veď sa jedná o A-Team :D ... Celkom vydarená pohodová akčná komédia kde všetko lieta a vybuchuje :)

Atlas mraků (2012)

Veľmi zaujímavý film, či už rôznorodosťou jednotlivých svetov, scén, pomalého zapadania deja do seba ale aj maskami a niekoľkonásobným opakovaním rolí jednotlivými hercami. Trošku slabšia myšlienka celého filmu a takisto aj ústredný hudobný motív (vzhľadom na skutočnosť, že hrá v deji dôležitú úlohu).

Avatar (2009)

Výtvarne dokonale spracovaný svet Pandory. V živote som nič také krásne, čisté a úžasné nevidel. Jednoducho 3D erekcia.....Aj keď som od deja filmu neočakával nijaké prekvapenia, zarazil ma veľký počet filmových klišé (hlavný hrdina musí za každú cenu prežiť, hlavný záporák filmu musí umrieť ako posledný...a mnoho ďalších). Príbeh je prostulinký, niekomu to neprekáža, no mne áno a aj preto bežné 3*