13. komnata (2006) (seriál)

Záleží samozřejmě na tom, o kom dané epizody jsou. Já jsem se díval spíše na epizody o lidech, které znám, ale moc o nich nevím. Některé epizody byli nudné, u jiných bych byl radši za delší metráž. Celkově je to průměr.

To Kapitola 2 (2019)

O něco horší než první díl, ale stále pozorovatelný (?) průměr.

To (2017)

Je sice zarážející, že je tohle je jeden z nejúspěšnějších hororů všech dob, ale i přesto to není vůbec špatné. Škoda jen zbytečně dlouhé stopáže a digitálních efektů, které nemám rád a místama působí vyloženě smešně. Originál z roku 1990 (a pravděpodobně i kniha, kterou jsem však nikdy nedočet) je ale každopádně lepší.

To (1990) (TV film)

Je neuvěřitelná škoda, že jde pouze o TV film, protože mít tohle větší rozpočet, mohla to být klasika. Takhle je to pouze solidní řemeslo s obstojnými triky (kromě toho hovínka s nožičkami v závěru) a i přes dlouhou stopáž nenudící zbytečnou vatou.

Lví král (2019)

Sice je to jasný finanční kalkul, ale kvalitně udělaný finanční kalkul.

Hlad (1983)

Vizuálně a technicky je to skvělé, má to kvalitní obsazení, dobré triky a správně psychedelickou hudbu, ale bohužel to i přes krátkou stopáž místy dost nudí. Slabší 4 hvězdice.

Pozdrav z cesty do pekla (1991)

Originální námět a slušný Bergin jsou bohužel zabiti minimálním rozpočtem a magorským dabingem. Už jen imbecilní překlad názvu dává něco tušit. Navíc jsou v úvodních titulkách čteni dabéři k hercům, které nedabují. Jak už psal Lacike, nábojům se tu říká mušličky,Stillera dabuje šedesátník atd. Ale jinak pro Lacikeho. Toho dědka Zounar podle mě nedaboval.

Cesta zhýčkaného dítěte (1988)

Rozhodně zajímavý film. Bohužel, jak psali jiní, první polovina je příliš dlouhá a zmatená, takže ani přes kvalitní herce a dabing nemohu jít přes 3 hvězdice. 60%