Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

Dle mého asi nejslabší hra od Cimrmanů, tím ale nechci říci, že je špatná. Pan Vondruška mi prostě v Cimrmanech nikdy nějak neseděl a tady vidím velký kus jeho práce, což není dobře.

Akt (1997) (divadelní záznam)

Já budu možná výjimka, ale mě se tentokráte více líbila přednáška než samotná hra. Pánové cimrmanologové opět ukázali, že humor byla ta správná volba obživy pro každého z nich.

Sólokapr (2006)

Milý kolegové, budete se divit, ale já se nenudil :-) není to tak dlouho, co jsem viděl dva Woodyho filmy ze kterých jsem měl pocit, že na jeho snímky už asi celkově zanevřu. Tímto si ale celkem solidně napravil reputaci. Z obyčejného krimi filmu totiž sám Woody udělal celkem dobře koukatelnou béčkovou komedii :-)

Zpívání v dešti (1952)

Klasický americký muzikál padesátých let, který se zajímá o přechod z němého filmu na mluvenou stopu, kdy hvězdy němého plátna jsou pro mluvený film najednou nepoužitelnou složkou a jak blízko k sobě má divadlo a film.

O myších a lidech (1992)

Pokud udělají tvůrci filmů z nějaké postavy mentálně zaostalého člověka, je to rázem šance urvat oskara, nebo jiné prestižní ocenění. Otázkou je, jestli se to divákovi za chvíli nepřejí. John Malchovich se popral i s touto rolí bravurně. O samotnou postavu však ve snímku snad ani nejde, jakožto spíše o vykreslení mezilidských vztahů a poutech, které mohou vzniknout mezi člověkem a zvířetem. Nic se však nesmí přehánět...

Agent beze jména (1988) (seriál)

Opravdu hodně vydařený počin. I když Bourne v podání mladšího kolegy byl opravdu trhák, originál pro mě zůstane originál. Richard Chamberlain jako chameleon amerického filmu opět ve formě tentokrát v roli někdejší drsňáka.

Shake Hands with the Devil (2007)

Hezky natočený film o nehezkém tématu. Válečné filmy nemám moc v lásce, tento patří k těm kvalitnějším.

Tango (1993)

Oddychová komedie plná absurdních scének, absurdního děje a absurdních myšlenek. Vynikající obsazení, které si možná mohli nechat na duchaplnější snímek.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Právě dodívaná druhá série. Postava Nuckyho Thompsona je opravdu skvost mezi mafiánskými charaktery. Dlouho jsem nezažil, že by se nějaký seriál držel tradičních mafiánských praktik a měl úroveň a šťávu. Opravdu hodně dobrý seriál.

Muž s kinoaparátem (1929)

Určitě obrovský zlom v kinematografii nejen pro Rusko, z dnešního pohledu však nic moc říkající.