Ad Astra (2019)

Takhle to dopadá ,když si někdo pokouší hrát na Kubricka. Ale Pitt trpící samomluvou mě štve ještě víc./45%/

Forman vs. Forman (2019)

Zajímavý a velice informativní dokument o našem největším filmaři všech dob./70%/

Honey Boy (2019)

Malý, nenápadný poklad roku 2019 a sociálních indie filmů celkově. Zásadní počin.

Irčan (2019)

Irishman není svižný jako Casino, ani vtipný jako Goodfellas. Je to totiž mnohem víc. Nový snímek mistra Scorseseho je jiný než ostatní Mafiánské filmy, nepomáhá si děním na plátně, kdy by měl nějak zobrazovat hrůzy mafie, jenom si tak nenápadně přes tři hodiny pluje a s nostalgickou náladou a vzpomíná na věci. Nedokážu si vzpomenout, kdy jsem byl naposled od prvních minut filmem takhle pohlcen, protože ten mafiánský svět umí Scorsese pořád bravurně natočit. Nevzpomínám si,kdy naposledy jsem si každou scénu každý dialog, nebo jednoduchý záběr takhle strašně užíval,Ten velký rozpočet z toho dýchá a pořád se posouváme z místa na místo. Jedinou obavu jakou jsem před zhlédnutím měl byla minutáž, která je opravdu dlouhá. Ale přitom, když vás ten svět pohltí, tak si na minuty ani nevzpomenete a já se nechal jenom unášet a užíval jsem si tu atmosféru toho světa.Protože beru na vědomí, že podobných filmů už moc nebude. Z filmařekého pohledu je to bravurní a bezchybná práce a nemám k tomu jedinou připomínku. Marty je opravdu mistr režie a příběh dokáže vyprávět se stejnou ladností jako tenkrát. Taky oceňuji množství postav které nám Marty představil a každou skvěle vykreslil.Audiovizuální stránka je skvělá a kamera přímo dýchá a žije s děním na plátně za zvuku oldschool hudby. Hlavní soundtrack se v mých očích může rovnat například s prací Nina Roty ve filmu kmotr.Ještě než se vyjádřím k hereckému obsazení. Chtěl jsem upozornit,že Irishaman je film pro vyznavače mistrovy práce a hlavně té mafiánské, čemu také svědčí tak nízké hodnocení, který si tenhle skvost nezaslouží. Herecký casting,jak už jsem zmiňoval na svém profilu je jeden z nejlepších v dějinách filmu. Když se v podobně filmařsky bezchybném snímku sejde taková elita herců, to se opravdu stane jednou za dekádu. Složení DeNiro,Pesci a Pacino nemá jedinou chybu a je krásá sledovat tyhle legendy opět po hromadě v jednou filmu. K tomu mně ještě těší, že na plátně je vidět, jak si to všichni strašně užívají a jsem hrozně rád že Marty vytáhl DeNira z té žumpy, ve které byl, protože další americkou komedii bych asi nezvládnul. Pesci má naprosto odlišnou roli než ve kterých se jako gangster proslavil a tady to není ten agresivní brutální gangster jako v Casinu ,nebo Goodfellas, ale klidný, chytrý taktik, který si ve světě organizovaného zločinu plave jako zlatá rybka ve vodě. Kdo ale z hvězdného tria za mně podal nejlepší výkon, byl jednoznačeně Al Pacino. Tahle role je mu ušitá na míru a Hoffa byl velký charakter a tak ho dokázal Al zahrát. Trochu mě mrzí jenom Harvey Keitel, který ve filmu dostal strašně málo prostoru i přes jeho důležitou postavu. Irishman je ovšem příběh brutální o násilí vydírání a vraždách. Ale mnohem víc je to příběh o stárnutí a dopadu voleb na život ne hnedka ne za 10 let,ale jednou to přijde. Závěr je úchvatný a je skvělé sledovat, jak po odvyprávění 3 a půl hodinového příběhu dokáže Marty citlivě emotivně a hlavně lidsky uzavřít příběh Franka Sheerana a jedné velké kapitoly. Nejlepší film roku 2019 jednoznačně./100%/

Kde je moje tělo? (2019)

Nápaditý a emotivní animák který je skvělý po technické stránce a ani příběh za ním nepokulhává./75%/

Krvavá nevěsta (2019)

Film bez jakéhokoliv potenciálu který opravdu vzniknul jenom oba pobavil a to se mu taky moc nedaří./30%/

Le Mans '66 (2019)

James Mangold to dokázal. Natočil film pro zažrané fanoušky tématu, tak i pro lidi, kteří přišli do kina čistě kvůli filmové stránce. Le Mans je film, kterému nechybí naprosto nic, ať jde o technickou stránku kde je všechno precizně provedené co se týče kamery zvuku a střihu v akčních scénách. Vypjatých scén, které vás nenechají v klidu, nebo občasného humoru ,který filmu dodává takovou Feel Good atmosféru spjatou jak s kamerou tak i s hudbou. Tyhle všechny aspekty prohlubuje herecké duo Balea a jemu sekundujícího Damona,mezi nimiž panuje naprosto geniální herecká chemie. Hlavně postava Balea mě bavila, Jeho Ken byl drzý,vtipný a celkově jste nevěděli, jak se v další scéně zachová. Film, který stejně tak jako o autech závodech a rukách zadělaných od oleje je taky o jednom velkém přátelství, které je ve snímku lidsky popsáno. /95%/

Maják (2019)

Filmařina jako prase. Artově bezchybný snímek s hororovými obrazy. Audiovizuálně geniální práce a herecký koncert hlavních představitelů. Nebudu psát rozsáhlejší komentář ,abych uchoval tomuhle skvostu komorní atmosféru. Rok 2019 je opravdu něco. GENIÁLNÍ DÍLKO!!! /90%/