Jan Žižka (2022)

Po dvoch zhliandutiach s titulkami a dabingom som dospel k zaveru:Film nefunguje v ziadnej rovine okrem jedinej, emocionalnej kde vam pride Katky naozaj luto co s nou budu koli politickemu zameru dorabat.Petr Jakl proste na to nema a mal to rezirovat niekto ovela skusenejsi no nestalo sa tak.Direktorsky sa tak jedna o slabe dielo a to vcetne strihu,scenara atd.Najhorsie na tom je ze scena uniku Kateriny priam od ohniska je uplne smiesna.Proste rozhovor-Ohnisko-Strih a Katka uteka v lese.Podobne nestatsne je rieseny vlastne i jej unos.Akcne sceny pripominaju skor televizny film ktoremu ako tak napomahaju snad len tie herecke vykony.Obsadenie je tu velkolepe a pod lepsou taktovkou by fungovalo vyborne.

The Reckoning (2020)

V celku pozeratelne komorne dielko,ale skor nez sa ho rozhodnete pozerat musite mu odpustit jednu vec nerealnost.Stopaz je zbytocne obria ale slusne odsypa.Pomaha mu charizmaticka hlavna postava a par dobrych lakaciek.Atmosfera usla a vlastne odpustim aj tie flashbacky na zaciatku avsak zopar scen je tu ako cez kopirak.Zrejme dosli napady a lovec carodejnic pokial bol v outfite este ako taky respekt mal.Priemerny pocin ktory neurazi,neohuri no predovsetkym zabije cas a nebude nudit.

Šílená noc (2022)

Totalne priemerna capina ktora vykrada niektore vianocne detske rozpravky.V druhej polovici filmu akoby dochadzali napady no s tym zial aj rozpocet.CGI krv nepotesi ani naivne sceny.Ako tak to zachranuje David Harbour inak vsetci ostatni herci absolutne o nicom.Par dobrych myslienok no vcelku trapny a naivny gore horor ktory si pomaha vykradackami.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Co ma fascinuje je fakt ze ustredna dvojica Temuera Morrison a Ming-Na Wen su skoro rovesnici no vyzeraju ako otec s dcerou.Niektore pasaze su natolko smiesne ako zrychlene sceny Boba Fetta ktore az biju do oci a vobec sa nehodia.Naproti tomu Fennec Shand zvlada vsetko,navyse v takom veku vyzera ze by kludne zapadla medzi 70-80 rocniky.Za nu jednoznacne hviezdicka k dobru a palec hore za jej prinos k tomuto dielku.O level slabsie ako Mandalorian no stale pozeratelne a potesili podobnosti ako kreslene scenky pri titulkoch ci kapitoly s Pedrom Pascalom ktory priznajme si ci mimikou tela alebo vekom je o poznanie lepsi.

Třináct životů (2022)

Velmi som sa tesil na tuto skutocnu udalost a Ron Howard sa toho zhostil bezchybne.Pribeh je vystaveny do morku kosti chladom so zatopenej jaskyne.Oderky na koncatinach pribudaju,psychika hapruje.Herci su super s charizmatickym Viggom na cele.Hudba pri titulkoch zanecha ten prijemny pocit.Nebyt mnozstva thajskych dialogov ktore sice podkresluju tu situaciu tam palil by som plnym.Videne druhy raz s dabingom a titulkami pri thajskych dialogoch.Pod vodou moze ticho zavidiet tejto pecke asi vsetky aspekty,menim hodnotenie na plne.

Top Gun: Maverick (2022)

Neuveritelne strhujuce zabery z kokpitov stihaciek a nostalgicka hudba z Top Gunu(1986) je rozhodne fenomenom pokracovania ktore si najviac uzijete ked si zopakujete predtym spominany prvy diel.Nedam 5 hviezd len preto ze ta romantika a pomale tempo ma v prvej polovici nutili neustale zastavovat film.Co sa podpisalo na konecnom usudku ale ked si uvedomite ze herci museli absolvovat viacmesacny letecky vycvik a mnoho zaberov z kokpitu je ozajstnych tak klobuk dole.Ja by som to nedal pri tom vycviku by som sa posral vazne.Vyborne ozvucenie a skutocny nalet nizko pri zemi vas pribiju do kresiel.Hura na Mavericka.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Prva polka obrazova zbytocnost s priemernou hudbou.Kym sa film rozbehne tak posobi neuveritelne nudne a dalej ho dopozeraju len silne povahy.Druha polka je kvalitna reznicina s litrami krvi i ked priznajme si podla mna natocena s kokainom.Je tu par haluzi ktore len tak inde nenajdete ako odseknuta horiaca hlava od ktorej si nasledne Cage odpali ohorok cigarety alebo bitka snad s vodcom troch stvorkolkarov v byte kde v malej telke bezi opakujuci sa zaznam porna je tiez uz uplne na hlavu.Navyse sa film odohrava v roku 1983(mimochodom moj rok narodenia).Proste fantasmagoria s primesou kokainu kde mohla byt kludne prva polovica filmu zhrnuta v par desiatkach minut.

Predátor: Kořist (2022)

Velmi solidny uvod a krasna hudba privitania vas do velkych severnych plani pripominajuca Posledneho Mohykana napokon klesajuca svojou majestatnostou.Skoda ale asi by som chcel moc aby hudba drzala tento spominany standard,mozno v inom filme.Trosku mi vadili CGI potvori ktore ale uplne zatienil nastastie nie tak evolucne vyspely predator ako ho pozname.Finale mohlo byt aj lepsie ale aspon myslienka slusna.

The Gray Man (2022)

Tak toto je problem za 200 mega od Netflixu.Neviem co tu funguje asi iba herci a obcas nejake kydy pretoze CGI je uplny bordel a akcia neprehladna.Stopaz neuveritelne dlha comu vobec nepomaha ani fakt ze film nema dost rychle tempo.Tak sa vam moze lahko stat ako mne ze uz niekde v polke budete vyzivovat.

Old Henry (2021)

Dlhsiu dobu som vahal s pozretim tohto filmu pre jeho zmienovane komorne prevedenie ktore ale prave naopak pridava punc.Priznam ale ze tempo je hodne pomale a chvilu trva nez ide do tuheho.Ako western velmi funkcne ale mohlo to obsahovat viac prestreliek a preto je to dost strohe.Zapletka a jej rozuzlenie skvele.Mlady synator navyse uberal filmu grady a preto musim film hodnotit ako priemerny.Hudba na konci sa ma snazila presvedcit o opaku.