• Fantasy

Sword Art Online - Kurenai no sacui (2012) (epizoda)

Kirito je vyzvaný Heathcliffom, vodcom najväčšieho guildu v SAO, aby bojoval o osud Asuny. Tento epický duel bol prvotriednu ukážkou dvoch rozdielnych bojových štýlov, ktorý v konečnom dôsledku odhalil nedostatky Kiritovej techniky, a tak po skončení zápasu bol Kirito nútený si obliecť plášť rytierov krvavej prísahy. V každom prípade ochrana Asuny neprináleží iba Kiritovi, ale aj obrátene. Asuna je takisto schopná rovnakým dielom obraňovať svojho partnera. A konečne prišlo aj na ich spoločný bozk a vzhľadom na to, že som taká romantická duša, tak mňa takéto veci dokážu neskutočne rozcítiť. Na konci sa tiež podarilo Kiritovi uviesť Asunu do rozpakov, nakoľko došlo k nedorozumeniu, ktoré viedlo k dosť trápnej situácii. Ďalší čarovný moment nastal, keď Kirito požiadal Asunu o ruku.

Sword Art Online - Seigan no akuma (2012) (epizoda)

Keď Kirito a Asunu na vlastné oči zazreli, aký nebezpečný protivník na nich za bránou číha, tak sa bez zbytočne dlhého otáľania radšej rozutekali. V každom prípade sa stretu aj tak nedalo z dlhodobého hľadiska zabrániť a tak sa obaja nechali vtiahnuť do tejto ozbrojenej potýčky. Tento epický akčný nárez bol nasiakli emóciami a sám Kirito si musel pri ňom siahnuť na svoje úplne dno. Taktiež mimoriadne pohnutlivou scénkou bolo, ako Asuna so slzami v očiach omotala svoje ruky okolo Kirita a pevne sa k nemu pritisla. Asunu totižto neskutočne vydesilo len pomyslenie na to, že by mohla oňho počas tohoto súboja prísť. Každopádne aj po tomto vyčerpávajúcom zápase sa však Kirito nezdráha ďalej bojovať za svoju lásku.

Sword Art Online - Kuro to širo no kenbu (2012) (epizoda)

Kirito a Asuna trávia spolu čoraz viacej času, scény medzi nimi sa stále častejšie dostávajú do intímnej oblasti, čo krásne upevňuje ich vzájomné priateľstvo. Asuna sa opäť vyznamenala ako skvelá kuchárka a po spoločnej dobrej večeri dobrovoľne nasilu primäla Kirita, aby s ňou utvoril partiu. Ja ich oboch jednoducho žeriem, sú naprosto rozkošný, ako sa navzájom doberajú. V tejto epizóde takisto Kirito stihol bojovať za Asunu, no a v závery sme sa dočkali i niekoľkých ďalších podarených bojových pasáži.

Sword Art Online - Kokoro no ondo (2012) (epizoda)

Kiriito sa vydáva na akčné dobrodružstvo s Asuninou najlepšou priateľkou Lisbeth, aby skolili mocného ľadového draka a tým získali potrebné suroviny na vytvorenie meča. Lenže celá táto výprava sa nesie v prekvapivom romantickom duchu, keďže sa po chvíli ukáže, že Lis začne prechovávať ku Kiritovi city. Žiaľ jej naivná romantická predstava sa náhle rozplynula, keď vypláva na povrch, aký krásny vzťah Kirito s Asunou vo skutočnosti majú. Príbeh neopätovanej lásky ma neskutočne vzal za srdce a úprimne dojal. Chudinka Lis.

Sword Art Online - Maboroši no fukušúša (2012) (epizoda)

Mysteriózna temná nálada naďalej pretrváva a detektívny príbeh odkrýva nové prekvapivé skutočnosti. Musím uznať, že ku koncu sa to poriadne zamotalo, a v konečnom dôsledku z toho vzišiel dosť spletitý dej. Koniec bol určite krásny a aj pohľad na Kirita a Asunu vždycky pohladí na duši. Naprieč celou epizódou sa nesie velice príjemná a nežná romantika, ktorá má však v sebe aj veľa humoru a zábavných momentov. Vzájomné popichovanie sa medzi Kiritom a Asunou je neskutočne rozkošné.

Sword Art Online - Kennai džiken (2012) (epizoda)

Tak táto epizóda predovšetkým vyniká svojou hutnou atmosférou s výrazným noirovým nádychom. Ale pekne poporiadku späť na začiatok, ktorý priniesol znovu stretnutie mojich dvoch najobľúbenejších postáv. Po dlhej dobe osud konečne skrížil cestu Kirota a Asuny. Bolo naozaj veľmi milé, ako nechal Kirito vyspinkať Asunu, i tá jej následná reakcia po prebudení rozhodne stála za to. Ich radostné spoločné chvíľky napokon preruší nariekajúci výkrik, ktorý bol predzvesťou kvalitnej detektívnej zápletky. Niekomu sa totižto podarilo prísť na spôsob, ako zabiť svojho oponenta v bezpečnej zóne.

Sword Art Online - Kuro no kenši (2012) (epizoda)

Kirito je každučkou epizódou charakterovo vyspelejší a pôsobí na mňa zakaždým nesmierne sympaticky. Jeho ochota pomáhať ma jednoducho dojíma, zvlášte v tejto časti, kedy si zobral na starosť maličkú a chutnučkú Silicu. ako prvé jej hrdinsky zachráni život a následne nato jej pomôže oživiť jej zosnulého kamaráta. Táto epizóda sa celkom dobre stavia do kontrastu s tou predošlou vzhľadom na to, že tá predtým pojednávala o smrti a táto zas o znovuzrodení. The Black Swordsmam je proste badass!

Sword Art Online - Akahana no tonakai (2012) (epizoda)

Veľmi dojemné, smutné a depresívne. Po dramatickom odchode v predošlom diele sa z nášho hlavného hrdinu stál sólo hráč, ktorý sa snaží nepaktovať s ostatnými hráčmi. Zrazu sa však jeho zmýšľanie razantne zmení, keď ho poprosí o pomoc neskúsená skupinka gamerov, z ktorej rozhodne najviac vyčnieva bojazlivá Sashi. Sashi je naprosto zúfalá z tohoto virtuálneho sveta a bojí sa smrti, čím úplne obmäkčila Kiritove zatvrdnuté srdce. Kirito si predsavzal, že ju za každú cenu ochráni, čo sa mu žiaľ nepodarí, a tak po zbytok epizódy ho sprevádza ťaživý pocit viny.

Sword Art Online - Beater (2012) (epizoda)

Vizuálne ešte viac podmanivé než úvodná epizóda. Aréna s bossom bola vynikajúca z hľadiska akcie, a čo do značnej miery takisto spestrilo celý zážitok z bojovej sekvencie, bola dobre navolená farebná koláž. Vskutku nám na tanier animátory namiešali oku lahodiacu paletu farieb. Tiež do väčšej hĺbky spoznávame hlavného hrdinu Kirita, ktorému dočasne sekunduje roztomilá Asuna. Asuna sa v boji skutočne vyznamenala a Kirita svojimi prekvapujúcim schopnosťami zaiste očarila.

Sword Art Online - Ken no sekai (2012) (epizoda)

Sword Art Online je skutočne výnimočným anime počinom vrámci žánru isekai. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy svetu vládnu virtuálne hry. Najnovšie bola na trh uvedená veľmi očakávaná hra Sword Art Online, ktorá okamžite pohltila svojich hráčov svojim úplným ponorením, nekonečnými možnosťami a otvoreným svetom. Táto virtuálna realita je všetko, po čom hráči kedy snili. Celý svet je koncipovaný do velice príťažlivého fantasy prostredia, a čo sa animačnej a audiovizuálnej stránky týka, SAO je naprostá dokonalosť. Avšak nie všetko je také ružové, ako sa na prvý pohľad môže zdať, totižto hráčom je znemožnené sa odhlásiť a vrátiť sa späť do reálneho sveta. A keď sa o to podaktorí náhodou pokúsili, tak im bezprostredne nato NerveGear uškvaril mozog.