Kabinet inženýra Caligariho (1995) (TV film)

Roztomile úsměvné setkání s člověkem, který svými chemickými pokusy - efekty nejen potěšil řadu žáků na průmyslové škole chemické v Brně, ale "ozdobil" jimi také několik televizních filmů a pohádek a od lidí ve filmové branži si tím vysloužil přezdívku "inženýr Caligari".

Big Hit (1998)

Perfektní akční oddechovka, která mě stejně pobavila před lety v kině, tak i teď při druhém zkouknutí v tv. Za velkou pochvalu stojí zejména dobré herecké obsazení (Lou Diamond Phillips září asi nejvíc..) a výborný soundtrack (mj. píseň "Don´t Sleep" rapuje Mark Wahlberg).

Žít a být (1995) (TV film)

Upřímný lidský dokument s krásným valašským nářečím. Vypráví a vzpomíná na svůj věk neobvykle čilá paní Vilma Volková z obce Hutisko-Solanec.

Listonošky (1998) (TV film)

Holt, když se do toho vloží malé děti, je na světě roztomile úsměvná povídka a pro mě zatím jeden z nejlepších "bakalářů"..))

Strýček Sam (1996)

Ryzí béčkový horror, který patří v rámci subžánru "slasher" bezesporu k podprůměru a pro mě zatím to nejslabší, co jsem od Williama Lustiga viděl. Hodnocení 2 hvězdiček je nakonec hlavně za tu příjemnou stopáž a několik známých tváří ve vedlejších rolích.

Xanadu (1980)

Pěkná muzikálová limonáda s půvabnou múzou Olivii Newton-John. Ta je naprosto dokonalá, ať už zpívá a tančí na scéně sama nebo se po jejím boku předvádí Gene Kelly, či je zamilovaný Michael Beck, vždy to perfektně funguje. Prostě XANADU potěší zejména ty, kteří milují éru 80. let a všechno co s tím souvisí..))

Modré tornádo (1991)

Méně známý mysteriózní snímek, u kterého zle pochválit snad jen účast půvabné Patsy Kensit ve vedlejší roli a jednu hezkou romantickou písničku ("Keep On Living" od B 4 Ever). Jinak co se týká akce, speciálních efektů a vůbec zpracování docela dobré zápletky, tak to za moc nestojí..)) Hodnocení 1,5*.

Henri Rousseau z Ivančic (1970) (TV film)

Zajímavý dokument o životě a díle ivančického rodáka Jakuba Svobody s hojnou ukázkou z jeho tvorby.

Barokní pohádka (1997) (TV film)

Oku lahodící dokument přibližující úžasné interiéry asi nejkrásnější barokní stavby na našem území.