Slavnosti sněženek (1983)

70%.. Film s podobnou poetikou a humorem jako POSTŘIŽINY, tz. opět řada kvalitních hlášek.

Oskar (1967)

Povedená záležitost. Louis de Funés ve špičkové formě. Navíc hodně prostoru dostane také další vynikající komik Paul Préboist (sluha). Hodnotím 3,5* jenom proto, že se mi Molinarova KLEC BLÁZNŮ líbila přeci jen víc.

Vládci loutek (1994)

Na můj vkus se VLÁDCI LOUTEK berou až moc vážně. Nějaké odlehčení? Ne, není. Nicméně i tak jsou o prsa lepší než LUPIČI TĚL. Carpenterova VĚC je samozřejmě úplně někde jinde.

Vražedný computer (1993)

30%.. Solidní béčkový počin od režisérky šesté "Noční můry", Rachel Talalay. Za zmínku stojí zejména speciální efekty. Těch je opravdu hodně a mají slušnou kvalitu (samozřejmě na tu dobu), podobnou jako např. TRÁVNÍKÁŘ.

Merillovi záškodníci (1962)

Další z řady válečných filmů 60. let, který je zajímavý zejména slušnou akcí (řada explozí) a psychologickou rovinou příběhu (Merrill vs. velitel čety vs. řadoví vojáci). K nejsilnějším momentům pak patří scénka, kdy vyčerpanému vojákovi přinese stařenka misku rýže a na něj v ten moment všechno dolehne.. Jeff Chandler (DESET VTEŘIN DO PEKLA) se uvedení filmu již nedočkal, byla to jeho poslední role.

Můj strýc Benjamin (1969)

Lehce úsměvná kostýmní komedie, na které už čas zapracoval. Nad vodou ji drží zejména "živočich" Jacques Brel v hlavní roli. Nicméně i tak se mi líbila víc než HIBERNATUS - tj. další komedie, kterou režisér Molinaro ve stejném roce natočil.

Případ Pelikán (1993)

hodnocení 70%.. Jedna z prvních "Grishamovek", kterých se v průběhu 90. let docela urodilo (NEBEZPEČNÝ KLIENT, VYVOLÁVAČ DEŠTĚ, PERNÍKOVÝ DĚDEK, atd.). Nechybí ji zajímavá zápletka a poutavý děj a také celá řada známých a mých oblíbených herců (Roberts, Lithgow, Culp).

Edith Piaf (2007)

Život Edith Piaf napsal neuvěřitelně silný příběh a Olivier Dahan ho originálně natočil. Stojí za pozornost.. (hod. mamky 100%)

Záchranný člun (1944)

Na 40. léta dobrý film... ale mám přeci jen radši napínavější záležitosti od Hitchcocka (PSYCHO, PTÁCI, MRTVÁ A ŽIVÁ, CIZINCI VE VLAKU) nebo zábavnější (NA SEVER SEVEROZÁPADNÍ LINKOU)...

Vojákova milenka (1998)

"Hej Shoeshine, nemáš tam nějaký Blue Öyster Cult?" "Blue, doprdele co?"____Naprosto neznámé válečné drama, které je však překvapivě kvalitní a originální. Líbil se mi zejména zajímavý příběh a sympatické herecké obsazení - mj. Geogina Cates v hlavní ženské roli.