Pelíšky (1999)

Že TOP 20? heh toto je najväčší omyl TOP 20 !!!

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Tento film vystihuje jedno krásne príslovie : Dvakrát meraj a raz strihaj !!!! Dej filmu mi prišiel zaujímavý, ale nie napínavý. Ako koniec filmu sa dá odhadnúť už v prvých minútach, a aj preto možno chýbalo potrebné napätie a film sa mi vliekol. Na druhej strane je obdivúhodné, že aj v jednej miestonsti s dvanástimi hercami, je možné natočiť lepší film ako kvantum megarozpočtových hollywoodskych superfilmov :) Zakončil by som to tiež príslovým, či ľudovou múdrosťou: Aj malý šašo dokáže urobiť veľké divadlo !!!!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Nestáva sa často, ale vynímka potvrdzuje pravidlo. Dá sa povedať, že druhý diel sa minimálne vyrovnal, či prekonal prvý diel. Opäť hviezdne obsadenie, vďaka ktorému si divák zaspomína na staré dobré časy. Film je točený s velkou nadsázkou, kde herci prostredníctvom odkazou na filmy vďaka, ktorým sa stali slávni a známi, si zo seba robia srandu. Film je samá akčná scéna, čiže divák sa nenudí ani sekundu. Jediné mínusko filmu je jeho krátka doba trvania,ktorá podľa mňa vôbec nepostačuje, a nedá potrebný priestor pre všetkych "posledných mohykánov" :D A ku koncu by som chcel dodať, že veľký palec hore pre Chucka Norrisa :D Konečne aj on účinkuje vo filme, ktorý ma "červenú farbu".

Pád do ticha (2003)

Všetci milovníci hôr si musia na tomto filme vyhoniť :D, ale pokiaľ nieste takýto milovník, tak to bude pekelne dlhých 106 min. Ako veľký rešpekt pred Joe Simpsonom musel siahnúť na dno ľudských síl a ešte ovela ďalej, aby prežil. Bohužial pre mňa to bolo len hodne dlhé plazenie a skákanie. Toto dlhé plazenie a skákanie, je ešte o to nudnešie, že od úplného začiatku viete, že hlavní hrdinovia prežijú, nakoľko je tento príbeh vo filme nimi prerozprávaný, tak aj preto len 2 hviezdičky.

Něha (2009)

Ups!!!! Russell!!! Toto čo bolo?? Ako veľký fanúšik Russella Crowe, neverím vlastným očiam. Russella považujem za značku kvality, ale ako vidím aj majster tesár sa utne. O čo vlastne v tom filme išlo?? O čo išlo Russellovi, keď bral túto rolu? Katastrofa, ľutujem, že som to pozeral.

Jack a Jill (2011)

Presne takýmito filmami dokáže Adam Sandler sklamať svojích fanúšikov a dať za pravdu jeho odporcom. Sandler mi príde dobrý herec, mám rád jeho filmy, ale jeho tvorba je strašne nevyrovnaná. Film je asi tak naivný ako Adam, keď čítal scenár a myslel si, že to bude pecka. Netreba mať IQ vyššie ako 10, aby si divák domyslel ako film skončí a aké prekvapivé ponaučenie z neho vyplynie :D Ostáva už len dúfať, že popri jasnom konci, sa počas filmu aspoň dobre zasmejete. Ale tak detinskému a jednoduchému humoru sa proste nedá zasmiať. Celý film mi prišiel pritiahnutý za vlasy, a nemal zazrieť svetlo sveta. Jednu hviezdičku dávam len kvôli štipke úcty, čo mi voči Sandlerovi zostala.

VALL-I (2008)

Ako divák, ktorý veľmi neobľubuje animované rozprávky som bol veľmi milo prekvapený. V prvýh minútach som bol zhrozený, ako má ma zaujať animák, v ktorom sa nehovorí, keď to nedokážu ani animáky, v ktorých sa hovorí viac než dosť :D Niekedy sú slová zbytočné, a tento animák tento výrok len potvrdzuje. Ide o najroztomilejšiu, najromantickejšiu animovanú rozprávku akú poznám, ktorá mi zároveň ukázala ako skončím, keď teraz neodídem od ČSFD, a strávim život za PC ;-)

Warrior (2011)

Perfektné prepojenie zápasnickej súťaže so socialnou situáciou hlavných postáv, ktoré povyšuje film na uplne inú úroveň. Tom Hardy odviedol perfektný kus práce, a jeho postavu som zožral aj s navijákom. Hlavný problém vidím v tom, že asi po 20-tich minútach si každý človek vie určiť záverečnú scénu a jej rozuzlenie. Tímto pádom je film pripravený o napätie a radí sa medzi tuctové americké filmíky, ktoré sa nevedia zaobisť bez amerického "klišé". V žánri filmu by som nahradil drámu za rozprávaku, kde dobro porazí zlo, v tomto prípade bol skôr scenárista porazený vlastným rozumom :D Film mal určite naviac, a veľmi ma mrzí, že nevyužil svoj potencial.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Myslím si že tento vtip,, hovorí za všetko : Ako si rýchlo zistíte výšku svojho IQ? Odpočítajte od čísla 120 počet dielov Šeherezády, ktoré ste videli.

Transformers 3 (2011)

Transformers: Dark of the Moon ako záverečná časť trilógie ma nejako nenadchla, v podstate ako samotná celá trilógia. Film je zbytočné dlhý, čo spôsobilo, že som sa miestami nudil. Obsahuje kopec zbytočných scén, bez ktorých by sa táto snímka dokázala zaobísť, nabrala by rýchlejší a záživnejší spád. Záverečné vyvrcholenie prichádza už v dosť pokročilej hodine ;-) , ale čakanie sa vyplatilo. Po grafickej a zvykovej stránke nieje čo vytknúť. Posledných pár minút je film ozaj pastvou pre oči aj pre uši, a divák si príde na svoje. V prípade Michaela Baya berem tento snímok ako menšie prešlapnutie, a do budúcna prajem viacej šťastia. Výsledné hodnotenie 3 hviezdičky, ale len kvôli záverečnej pasáži filmu, kde sa divák naozaj nudiť nebude, a ešte kvôli tomu, že sa jedná o posledný diel trilógie, a všetci máme istotu, že sa štvrtý diel točiť nebude :))