Láska pod hvězdami (2015) (TV film)

Ze začátku strašně dlouho trvalo, než jsem si zvykl na hloupoučké dialogy a v dabingu nesedící hlas hlavní hrdince. Ale asi od poloviny se začnou řešit kraviny a konečně to dostane trochu reálné parametry. Navíc jsem stále čekal nějaký klišoidní zvrat, naštěstí jsem ho nedostal a došlo jen na očekávanou dramatickou linku, která měla i docela překvapivý konec. Ano, nečekaně musím o tomto kanadském snímku říct, že mě průměrně potěšil a hlavně nezklamal.

Kriminálka Anděl - Podraz (2011) (epizoda)

Detektivní příběh je tentokrát vskutku podařený, vtipný v tom, jak se nechají zbohatlé paničky napálit, smutný v tom, že nedůvěra jedné z nich ji stála život. Pátrání pak jde celkem očekávanou cestou a moc nepřekvapí. A jako bonus dostaneme ještě vtipné intro o policejních platech.

Kriminálka Anděl - Baronka (2011) (epizoda)

Český aristokrat má dceru, která se jako aristokratka moc nechová, má ráda chlapy, ráda je panovačná a ... hlavně je po smrti. Tým ještě stále bez svého šéfa, který tak trochu tajně cvičí v nemocnici, pátrá, radí a informuje. Tradiční díl se sem tam vtipnými scénami a slušným krimi příběhem.

Zasvěcení (2010) (seriál)

Viděl jsem díl Františkáni, kteří působí i v mém rodišti v Uherském Hradišti, a tak jsem viděl spoustu známých (Vianeye, Kubu Sadílka, Pavla Černého, Antonína Kejdanu i Antonína Klareta, Augustina, již zesnulé Františka a jáhna Česlava). Dokument mapuje historii řádu i dává nahlédnout do františkánských klášterů v Praze u Panny Marie Sněžné, v Liberci Ruprechticích i Plzni.

Kriminálka Anděl - Balkánská stopa (2011) (epizoda)

Kvalitní díl, ve kterém tým v čele s Klárou Cibulkovou pátrá vrahovi ubité holky z Turecka. V hlavní roli dále vystupují kamioňáci, česká xenofobie a zloba. Případ je to celkem snadný, po nálezu zásadní stopy je jasné, kdo to byl. Dočasná velitelka týmu Cibulková se vzdává vedoucí pozice, neboť chápe, že ji chlapi prostě nebudou respektovat.

Kriminálka Anděl - Zastavárník (2011) (epizoda)

Dobrý, i když průměrný díl, ve kterém je místo postřeleného Stropnického povolána do dočasného vedení mordparty Klára Cibulková, samozřejmě k nelibosti všech, včetně Dvořákové. V tomto díle ovšem pomůže vypátrat vraha starožitníka a dopomůže se svým týmem k odhlení dřívějšího monstrózního zločinu. Vtipným obsazením z dnešního pohledu je Filip Blažek jako jeden z bandy zločinců, když o pár let později pak takové zločince sám honil v Případech 13. oddělení.

Roxette Live, Travelling the World (2012) (koncert)

Písničky jsou naprosto báječné, milovník Roxette bude chrochtat blahem. Ale ten vizuál! Ten je strašný. Střihy jsou neskutečně rychlé, rušivé, absolutně díky nim nemáte šanci stát se divákem koncertu, ale jen přihlížejícím. Doporučuji jako zvukovou kulisu, ale dívat se na to nedá.

Kriminálka Anděl - Nenávist (2010) (epizoda)

Od začátku je jasné, že první oběť obětí být neměla, později se ukáže, že divákův předpoklad je správný a že se asi zase brzy bude vraždit. Příběh hodně předvídatelný, i pachatel je zřejmý hned, jakmile se jeho postava objeví na scéně. Totální průměr s vtipným výslechem štamgastů.

Pád do ticha (2003)

Hodně zajímavý film, nečekal jsem, že to bude takovou vyprávěnkovou formou, ale i tak to bylo podařené. Jen jsem od toho čekal něco jiného. To ovšem nic nemění na velikém příběhu zpracovaném tak, že se to divákům bude líbit.

Milane, Milane, ať se ti nic nestane! (2004) (pořad)

Velice milý koncert, který rozhodně potěší každého, kdo má Milana Drobného rád. Nejenže divák dostane oblíbené písničky, ale přijdou i zajímavý hosté a k tomu ještě něco málo uvidíme z archivu ČT. Rozhodně povedená oslava a výborný koncert.