Území mrazu (2013)

Ale ano, celkem to šlo. Nicolas Cage nám za poslední roky moc dobrých filmů nepředvedl, ale tento patří mezi ty lepší. Trošku škoda, že hned od začátku bylo jasné kdo je vrahem. Ale film byl hlavně o tom jak ho dostat. Dávám tři hvězdy.

Transcendence (2014)

Zajímavý film, v budoucnu jistě ne nereálné. Ukázka toho jak se dá chodit po tenkém ledě. Myšlenka, která je dobrá pro celé lidstvo a celou planetu je také lehce zneužitelná proti lidstvu a celé planetě. Na druhé straně zase druhá rovina a tou je vztah dvou lidí a láska prakticky až za hrob.

Muž proti muži (2006)

Krásná příroda a poměrně dobrý výkon obou představitelů. Pohodově koukatelné.

Příběh kmotra (2013)

No byl jsem celkem spokojen. Lepší průměr. "Nejlepší" na tom všem je, že je to pravda. Asi si nikdo dneska nedělá iluze o fungování naší společnosti, ale když se nad tím člověk zamyslí tak je to mazec. Z filmového hlediska, ale na naše podmínky velice povedený film. Proto dávám 4 hvězdy.

30 minut po půlnoci (2012)

Jedna z dalších perfektních špionážek. Reálné, nepřibarvené. Takovéto můžu stále.

Argo (2012)

Velice povedené. Je vidět, že Ben Affleck umí nejen hrát, ale i dobře režírovat. Toto je můj šálek kávy. Musím hodnotit za 4 hvězdy. Natočeno podle skutečnosti, tak jak se to stalo. Bez nějakého přikrášlování.

Sinister (2012)

Dost dobrá lekačka. Mysteriózní horor, tradiční námět, ale velmi dobře natočeno. Překvapivě dobré až nadprůměrné.

Skyfall (2012)

Jedinečné, brilantní, ostré, promyšlené. Opět mě další Bondovka nezklamala. V některých věcech příjemný návrat do minulosti. Dokonce bylo odhaleno i více z Bondova dětství. Prostě paráda a jen tak dále. Velká poklona Judi Dench, která mně v roli M bude hodně chybět. Ale, když jsem zjistil kdo nastoupí na její místo tak jsem setřel slzu a musím uznat, že nástupce je více jak perfektní. Ralph je oblíbeným hercem a tato role mu jistě sedne. Trošku jsem byl překvapen, že na place moc dlouho nepřežila bondgirl a její role je v tomto díle spíše článkem, který v žádné Bondovce nesmí chybět. Také musím kladně ohodnotit výkon Javiera Bardena, že by Oscárek? Závěr je prostě 5 hvězd. A na další pokračování se už teď těším.