Jak zabít kněze (1988)

Strhující drama o konfliktu dvou ideologicky velmi rozdílných jedinců na stranách svého až fanaticky oddaného přesvědčení. Film při jehož sledování vám do smíchu rozhodně nebude, pokud se při něm budete usmívat, tak pouze díky naprosté zvrácenosti ideálů ústředních postav. Dokonale úchvatnou atmosféru zrůdnosti ještě podtrhuje vpravdě geniální hudba Georgese Deleruea, která svou křehkou krásou dokonale kontrastuje se zrůdnosti obsahu filmu. Rozhodně jeden z nejlepších "based on a true story" filmů, s kterým jsem se doposud setkal.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Dokonalá parodie - pravděpodobně jediná, která stojí za pozornost od rozpadu ZAZ. Dvojice Estevez-Jackson se minimálně vyrovná svému vzorovému duu Gibson-Glover. A k tomu ještě tuna vedlejších roliček pro Willise, Sheena. Záporáky zastupuje rozkošný Tim Curry a zajímavý William Shatner, exoty Jon Lovitz a krásné ženy (kdoví). Jenom škoda, že to nemá pokračování...

Malý krámek hrůz (1986)

Bravurní černá komedie, ve které podali všichni dokonalé výkony (Moranis, Murray, i Steve Martin), ale i tak zůstali velmi vzdáleně za zády masozřavce Audrey. Song "I am your dentist" si budete broukat několik měsíců po posledním shlédnutí, ale vzhledem k neodolatelnosti filmu pravděpodobně navěky, jelikož bez něj prostě dlouho nevydržíte :o)

Život Briana (1979)

Dokonalá smršť vizuálních i dialogových vtípků.. nových si všímáte i při desátém shlédnutí.. Pravděpodobně jedna z nejlepších komedií, co kdy byla natočena.

Leon (1994)

S přehledem to naprosto nejlepší, co dosud Besson natočil a jenž vynikne daleko lépe v director´s edition. Natalie Portman vzplála s jasností supernovy a Jean Reno i Gary Oldman plně dostáli své velmi vysoké reputaci.

Nadějné vyhlídky (1946)

S přehledem nejlepší adaptace nesmrtelné Dickensovy klasiky, která si díky talentu Davida Leana stala nesmrtelnou... Blata nikdy nebyla tak ponurá a láska nikdy nebyla tak tragická...

Most přes řeku Kwai (1957)

Leanovo mistrovské dílo natočené podle bestselleru Pierra Boulleho zajistilo Alecu Guinnessovi právem status hvězdy a režiséra právem katapultovalo mezi světovou elitu. I když ho natáčení stálo manželství, ale výsledek stál rozhodně za to.. Nesmrtelná klasika, na kterou se při Oscarové ceremonii snesl plně po právu Zlatý oscarový déšť.

Lawrence z Arábie (1962)

Geniální dílo s přehledem zapsané do zlatého fondu světové kinematografie a mající již navěky pevné místo mezi nejlepšími filmy všech dob.. Steven Spielberg se vyjádřil dokonale: "Pokud se sami považujete za režiséry je pro vás sledování tohoto filmu velmi těžké, neboť si uvědomíte, jak daleko většina z nás má, aby zvládla alespoň 5 vteřin tohoto mistrovského díla." Omlouvám, se za nepřesnost, ale tentokrát je hlavní význam. ;o))

Čelisti (1975)

Geniální klasika, u které bude jakékoliv pokračování působit pouze jako žalostně špatná parodie.

Interview s upírem (1994)

Bravurní a velmi působivé, kupodivu nevadí ani jinak příšerní Brad Pitt, Tom Cruise a Antonio Banderas. Právě scény posledně jménovaného z divadla úpíru patří mezi nejsilnější momenty filmu, stejně jako vždy skvělá hudba Elliota Goldenthala právem nominovaná na Oscara i na Zlatý Globus.