Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Recenze (442)

plakát

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023) 

Převést 7 statečných do sci-fi prostředí se už před 40 lety pokusil Roger Corman s Battle Beyond the Stars a nedá se říct, že by byl Snyder o moc úspěšnější, byť měl k dispozici asi 1000-násobný rozpočet. I když film sice neurazí (a pokračování si časem asi i dám), tak je poněkud škoda, že když se mezi neschopnými nýmandy objeví nějaký ten schopnější/charismatičtější herec, tak buď jen postává a příležitostně mručí něco v pozadí (Hounsou) nebo v horším případě je jeho výstup redukovaný na nepodstatný štěk (Hopkins - snad víc přístě, Jena Malone nebo Corey Stoll).

plakát

Star Trek (1966) (seriál) 

JAY: You know, sometimes I wish I did a little more with my life instead of hanging out in front of places selling weed and shit. Like, maybe be an animal doctor. Why not me? I like seals and shit. Or maybe an astronaut. Yeah. Like, be the first motherfucker to see a new galaxy, or find a new alien lifeform... and fuck it. And people'd be like, "There he goes. Homeboy fucked a Martian once."    SHITNER: "Homeboy from Iowa fucked a Martian 37 times."

plakát

Babe (1975) (TV film) 

1976 Winner Primetime Emmy  Outstanding Achievement in Music Composition for a Special  Jerry Goldsmith

plakát

Kam motýli nelétají (2022) 

Je sice plus, že dnes ještě u nás vznikne i film, co jen dokola neomílá křivdy režimů z doby před 100 lety, ale pokud už někdo píše film z prostředí konkrétní komunity, mohl by s ní navázat nějaký kontakt, aby výsledkem nebyla jen koláž nesnesitelných klišé a ještě debilnějších dialogů - vše v typicky čecháčkovsky stupidním a technicky nezvládnutým provedení, kterou na pár minut z extrémně přestřelený stopáže "zpestří" příležitostně relativně vtipný Tukan, obvyklý připitomělý product placement a pár fešných středoškolských rozhoďnožek s plavkama zařízlýma mezi půlkama.

plakát

Air: Zrození legendy (2023) 

Těžko si představit nudnější prostředí než výrobnu bot - tedy s výjimkou basketbalu/fotbalu/a podobnejch zhůvěřilostí.

plakát

Zóna soumraku (1983) 

Landis ***, Spielberg *, Dante **1/2, Miller ****

plakát

Superdívka (1984) 

Celý je to pochopitelně stupidní, ale film si je svojí stupidity plně vědom a na žádný velký umění si nehraje - na rozdíl od neméně dementních "moderních" komiksových adaptací. Díky Goldsmithovi všechno skvěle zní, na Helen Slater je (jako vždy - Ruthless People) radost pohledět ve všech třech jejích verzích a čarodějnice dodává/aj potřebnej humor pro případ, že by někdo náhodou pochyboval, jestli tohle někdy někdo zamýšlel vážně. Celkovej dojem jen trochu kazí nepříliš povedený efekty, který místy působí jak něco ze Zakázaný planety. Hodnocení za director's cut verzi.