• Thriller

Hra o přežití (1994)

Občas u některých snímků opravdu nechápu hodnocení místních usedlíků.A tento film je ten pravej příklad.Mělo to příběh, mělo to hlavu a patu, dobré herce, pěkné prostředí při natáčení a přesto to místní vidí na 60%.Tento filmek sem viděl už dávno ale stále se mi i po dlouhé době líbí.Za mě dávám 75%.

Street Kings (2008)

Ano, sice spousta předvídatelných klišé a ohraných prvků ale celkové zpracování bylo velmi dobré a u filmu sem se ani chvilku nenudil což beru jako velké plus.Keanu Reeves - Velmi dobře.

Čtvrteční vdovy (2010)

Zázrak se nekonal!Nudný nezáživný děj kde stopáž by mohla být poloviční a hodnocení by to nijak neovlivnilo - zato čas by to ušetřilo.

Stud (2011)

Čekal sem od toho víc, Michael Fassbender zahrál roli dobře. Jinak mě tento film docela i nudil.

Iron Sky (2012)

Přes 2 roky očekávané nadšení se rázem proměnilo ve velké zklamání.Nápad s poměrně dobře uskutečnitelným potenciálem byl pohřben naprosto stupidním scénařem kde trapnost hlášek nezná mezí.Od začátku sem byl proti vnesení komediálních prvků do takovéhoto tématu.Tvůrci se ale rozhodli jinak a takhle to dopadlo!Když už ale přece jen chtěli zapojit i komediální žánr mělo to být alespoň opravdu vtipné, nikoliv trapné.A samozřejmě už nejméně rok sem věděl, že to bude něco jako satira a nečekal sem nějakou vážnou válku mezi Zemí a Nacisty z Měsíce ale když už tomu udělali tak obrovskou reklamu po celém světě tak od toho člověk čekal, že to bude mít alespoň hlavu a patu.A opravdu to nejhorší co na filmu můžete vidět je ten scénář, který celý film neskutečně pohřbil. Takovou práci si dají s efekty, vývojem válečných lodí a prostředí vesmíru a vše je k ničemu ,,díky" naprosto odfláknutému příběhu a trapnému humoru.A nejtrapnější postavou pro mě byla paní prezidentka. Závěr: Obrovské zklamání - ještě, že jsem na to nešel do kina - jen ze soucitu dávám jednu hvězdu. Ps: Kdyby se alespoň ta jejich slavná loď Götterdämmerung ukázala v bitvě - takhle to zas skončilo jako nějaká přiblblá americká pohádka.

Gang Story (2011)

Pořádně syrová kriminálka z drsného francouzského podsvětí tak jak to Frantíci umí.Čekal sem od toho ještě malinko větší nášup ale i tak bylo provedení na velice slušné úrovní.Bezesporu byl hlavní tahounem filmu Gérard Lanvin, který se perfektně vžil do role a dával tomu uvěřitelnou atmosféru. 4* + 1* za Lanvinův výkon.

Nevinná (2008)

Hmm…takže:Pustím film – běží pár minut a já si po pár záběrech říkám – počkat tohle sem už někde viděl.Následují další a další scény, které sem opět někde viděl.A pak se mi rozsvítilo.V roce 2010 Russell Crowe natočil americký remake s nazvem Tři dny ke svobodě který je ovšem totální kopírka onoho francouzského snímku Nevinná z roku 2008.A když říkám totální tak TOTÁLNÍ – amíci vybrakovali co se dalo – až sem se divil, že si toto někdo v dnešní době dovolí a hlavně v tak krátkém(2 roky) časovém horizontu.Zko­pírovali i ty nejmenší detaily a nápady. Film Tři dny ke svobodě má sice na CSFD nějakých 81% – tedy více jak původní verze Nevinná – a ano byl místy i lépe propracovaný – ale jak je to snadné ukrást něčí nápad a už jen doladit detaily předchozího snímku. – Crowea můžu ale tímto u mě ten film klesnul na sáme dno odpadu. Jinak samozřejmě chápu vysoké hodnocení lidí filmu Tři dny ke svobodě – spousta totiž tu prní verzi neviděla nebo neví, že ani existuje – tak jako já sem to do teď nevěděl.

Hranice ovládání (2009)

Film, který se snaží tvářit strašně stylově je ve skutečnosti hrozná sračka.Film u kterého ani po hodině nevíte, která bije.Pořád čekáte kdy už to konečně přijde.Pán s krabičkama od sirek už začíná slušně nudit.Tisíc záběru, které vyvolávají v divákovi pocit, že teď už se konečně dozví o co vlastně jde ale stále je to jen hra: kolik toho divák ještě vydrží.Včera sem u toho v půlce usnul.Dnes sem se 5krát přistihl, že mi padá hlava.Když sem se téměř po 2 hodinách konečně dohrabal ke konci tak sem se nemohl dočkat až na klávesnici zmáčknu Delete .Dvě hodiny čekáte jak tupci aby ste na konci dozvěděli co je to za brak.Někomu se to možná líbit může ale já na tuto vlnu naladěn rozhodně nejsem. Takže dávám jednu hvězdu za krásnou Paz de la Huerta v průhledné pláštěnce a místy pěknou kameru.Víc si to nezaslouží :-(

Lupič (2010)

Snímek hodný pozornosti.Ty, co papkají předepsanou americkou stravu typu Transformers apod. to zřejmě nezasytí ale mě to i přes určité nedostatky zaujalo.Příběh, který nijak zbytečně neodbočuje od tématu a je přímočaře zaměřen na hlavního protagonistu.Ten svou roli zvládá a pomaloučku si přetáhne diváka na svou stranu.Konec , který trochu uvadl je spíše tím, že tvůrci asi nechtěli měnit fakta jen aby film udělali zajímavějším.

Pianista (2002)

Silný příběh, velmi dobré zpracování a skvěle vybraný hlavní aktér.Velmi zdařilé exteriéry - Do záhuby se řítíci a v závěru i v troskách končící rozbobardovaná Varšava.Jen málo filmům dávám plný počet ale tento si to bez debat zaslouží.