• Thriller

Prometheus (2012)

Tak mám pocit, že ti co o tomto filmu vykřikují závěry, že to nedávalo vůbec žádný smysl jen přebírají názory nějakého chytráka z CSFD.Co tam proboha nedávalo smysl?I průměrně smýšlející foxteriér bez problémů celý příběh pochopí.A pokud s takovými filmy má někdo potíže, tak ať si pustí raději Pepka námořníka.Spíš mi to přijde, že všechny sere hlavně to, že Bůh Ridley to postavil na kostře vetřelce a nepřišel s něčím novým, ohromujícím tak jako se od režisérské esa tohoto formátu očekávalo.Mě třeba taky vadilo, že čerpal hodně z vetřelce(komnaty se zárodkama, potvory parazitující v těle atd.) ale rozhodně kvůli tomu ten film neodepíšu. Po všech těch nespokojených komentářích co sem četl sem zaujal před samotným sledováním docela silný skeptický postoj a šel sem do toho s tím, že ať už to konečně shlédnu, ať si udělám čárku, že mám shlédnuto a vyloženě sem počítal s tím, že film v komentářích shodím.Ale teď po filmu todleto prostě udělat nemůžu – ten film si tak silnou negativní kritiku jaké se mu dostává rozhodně nezaslouží! Vizuál byl na velmi dobré úrovni.Na scénaři mohli trochu více zapracovat popř. doplnit nějaké zajímavější postavy.Celkově hodnotím jako lepší průměr.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tak tohle byl opravdu bezkonkurenční nářez.Mnohem lepší než jednička.To jak to pojali vyloženě komediálně se mi strašně líbilo.Dělali si srandu snad ze všeho – od přestřelek přes nespočetný množství super hlášek a nakonec i ze sebe.A nástup Chucka Norrise byl prostě ultimátní – je vidět, že znají vtipy ALA Chuck Norris :-D.Dlouho sem se tak dobře nebavil.Pro fadny těchto hvězdných akčních hrdinů je to opravdový zážitek.Nechápu jak tumu může někdo dát jen 2 hvězdičky - ti asi nepochopili, že to byla záměrně jedna velká prča, kterou si představitelé hlavních rolí vyloženě užívali.

Kořist (2007) odpad!

Ve spojitosti s hororem o tomto filmu nejde mluvit ani náhodou.Já hodnocení Odpad! skoro nedávám ale na tomto filmu mě iritovalo tolik věci, že sem nemohl jinak.Tak stupidní scénář, který s herců dělá v mnoha situacích idioty 1.stupně sem už neviděl ani nepamatuji.Jen tak namátkově: Nesmyslně rychlá jízda autem - prakticky jen proto aby film mohl dále pokračovat, naprosto nesmyslné chování lvů - to mě sralo asi nejvíce, no a ten konec - Bridget Moynahan ALA terminator ten tomu dal korunu.

Šest výstřelů (2012)

Škoda, Škoda a ještě jednou škoda! Začátek skvěle stylovej, Van Damme byl v přepadovkách a likvidacích protivníků hodně nekompromisní a to se mi líbilo.Po začátku se to ještě chvíli vyvíjelo velmi slibně.Dokud si jel Van Damme sólo byla to paráda.Od chvíle kdy se do pátrání a hlavně do akcí zapojila rodinka šel film do kopru - proč tam zařadili i pasáže akční rodinky upřímně nechápu - film tím dosti utrpěl - zřejmě chtěli zpropagovat nové tváře a dát jim také prostor - Škoda, že jim na tento scénář Van Damme přistoupil - kdyby si jel sólo mohl to být perfektní nářez od začátku až dokonce. Jinak mlátičky a celkově akční scény byly vydařený.Závěrečná koncovka ve zpovědnici byla perfektní jako úvod filmu - škoda té zmršené části scénáře.Van Dammovi fandím protože na jeho posledních filmech je vidět snaha vyhrabat se ze stínu béček předchozích let - což se třeba o Seagalovi říct nedá - ten látá rok od roku čím dál větší sračky.

Farma (2012) (pořad) odpad!

To je snad ta největší ŽUMPA co slavná TV Nova za dobu své existence vyprodukovala.

Vendeta (2011)

Tak špatný jak to hodnotí místní odborníci to rozhodně není a upřímně nevím co všem tak moc vadilo – připadne mi to jak kdyby to hodnotili podle posledních Nicolasových filmů a bez jákékoliv snahy o tom přemýšlet automaticky všichni dali nízké hodnocení. Já Nicolasovi šanci vždycky dám, ikdyž mě tou béčkařinou posledních let pěkně štve.Cage je dobrý herec a fakt by mě zajímalo proč teď jede tímto sebevražedným tempem a fláká jedno béčko za druhým.Taky sem si všiml, že čím dál více upouští od akčňáků, které mu přinesly dobrou reputaci(Con Air, Skála, Tváří v tvář) a vybíra si filmy a scénaře naprosto rozdílných žánrů.On je herec, který nepotřebuje 4 filmy za rok.Stačil by jeden vynikajcí, který by mu vydělal za 4 béčka a hlavně by mu stoupnul rating.Nevím kam tím míři. Jinak zpět k filmu: Za mě rozhodně jeden z těch lepších z jeho poslední tvorby – dávám 70%

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nečekané vzříšení této série.Ten nápad vržení mezi dospěláky je ten hlavní pilíř na kterém to celé stojí a taky důvod proč to celé tak dobře funguje.A ikdyž už hrají role dospělých tak charakteristika jednotlívých postav se pořád nezměnila a zůstává stejná.Asi nejpodařenější díl z posledních pokračování.

Zkrat (2011)

Michael Douglas, Michael Fassbender, Ewan McGregor, Channing Tatum, Antonio Banderas – Tolik dobrých herců v jednom filmu a film stojí úplně za hovno.Tak špatně natočený film sem už dlouho neviděl – tam bylo špatně snad úplně všechno.Hlavní herečce sem tu roli vůbec nevěřil a nevěřil sem jí ani ty bytky o které se snažila – ty scény byly hodně laciné.Film nezáživný od začátku až dokonce.Příběh taky velmi slabý.A herci jako Douglas nebo Banderas jindy velmi charismatičtí zde jsou dá se říct až nevýrazní – tahají druhé housle a to jim rozhodně nepřísluší.

Květ pouště (2009)

Původně sem hodnotil čtyřmi hvězdami.Po pár dnech ale měním na 5.Když to tak vezmu tak kdejakej brajgl tady má 4 hvězdičky a tak nevím proč vůbec přemýšlím jestli kvalitě dát hvězd 5.Kvalitní hudba, dobrá kamera, kvalitně zahráno, poutavý příběh dle skutečných událostí, opravdu vyjímečně krásná Liya Kebede v hlavní roli.Dávám 5 hvězd a víc se o tom nehodlám bavit.

Zvláštní jednotka (2009) (seriál)

Jak už tu psal PAGE a musím sním souhlasit, že jen opravdový jeliman tomuto serálu může dát jen jednu hvězdičku.Takto kvalitní krimi umí točit jen a jen Francouzi.Kam se na to hrabou ty komerční srajdy typu Kriminálka Miami, Las Vegas apod.?Škoda jen, že spousta lidí je zblblá tou USA masírkou a nepozná a hlahně nepodpoří hodnocením na první pohled zřejmou KVALITU.Já 5 hvězd často nedávám ale tady vůbec nemám proč váhat.