Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Parádní retro atmosféra, sympatické obsazení, dobrá hudba a hrozně průměrnej zbytek. Kouká se na to dobře, ale děj moc nevtáhne, vtípky občas trefné, občas by chtěly dopilovat. Akce málo. Postavy dost povrchní, včetně vzájemných vztahů, které jsou sice načrtnuty, ale skutečně je necítíte. Škoda, od Ritchieho jsem čekal víc. Slušné 3 hvězdy.

V hlavě (2015)

Rozhodně nejsem nadšený jako ostatní. Technická stránka i nápad jsou parádní, ale vlastní příběh je lehce nezáživný. Je to hrozně užvaněný a na druhou stranu celkově dost smutný film. Momenty s nahlédnutím do jiných hlav byly tím nejlepším a mělo jich být víc. Jinak proměna holčičky v mladou dívku je dobře znázorněna, jen by mě zajímalo, jak by to probíhalo standardně, tedy kdyby se radost a smutek náhodou nedostaly pryč z velínu. Ano, je to originální, ale já se moc nebavil. Lepší 3 hvězdy.

Zóna smrti: Čas odplaty (2015)

Odpověď na Raid 2, v popředí je především příběh, který je zde o něco zajímavější než klasika z Berandal. Něco vážné hudby, drama střídá prvotřídní akce a podobně jako v Raid jdou nakonec dva borci proti jednomu záporákovi. Přestřelky a bilboard u cesty odkazují na Lepší zítřek Johna Woo, fighty zase na to nejlepší z thajských rubaček. Škoda těch drátů, které bitky zbytečně shazují, myslím, že tu jsou takoví borci, kteří by se bez nich rozhodně obešli. Slušné 4 hvězdy.

Špión (2015)

Parádní špionská komedie, která se nebrání Rkovému ratingu. McCarthy se dá snést a Statham v dokonalé sebeparodické roli, větší macho prostě není. Akce slušná, vtípky pobaví. 4 hvězdy.

Pixely (2015)

Nápad dobrej, ale provedení to zabíjí. Nevtipná ukecaná ptákovina, s pár slušnýma scénama, kapkou nostalgie pro pamětníky starých her a jinak nic. Mohl to být slušnej akční film, mohla to být parádní komedie, není to ani jedno.

Ledová smrt II (2008)

Klasická vyvražďovačka, s bonusem zasněžené norské krajiny a mínusem ošklivé hlavní hrdinky :-) Smrťáky nějsou nějak extra brutální, atmosféra místy slušná. Trocha nadhledu je taky fajn. Slušný průměr.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Solidní podívaná a slušné řemeslo. Nesplnitelné mise, s výjimkou druhého dílu, neselhávají. Opět je to parádní mix akce, špionského slídění a pletichaření, napětí a humoru. Tým je už osvědčený a dobře jim to spolu šlape. Příjemně působí i Rebecca Ferguson, na kterou se dobře dívá a navíc jí celkem věříte i ty akční scény. Atrakce s letadlem a obřím chladičem fajn. Slušné 4 hvězdy.

Nesmrtelný (2015)

Nevýrazný scifi thriller o přesunu vědomí z jedné tělesné schránky do druhé. Z počátku se tváří trochu jako drama, ale s odchodem Kingsleyho se to mění. Příběh je dost ohraný, alespoň mě ničím nepřekvapil. Akce docela slušná, především kontaktní souboje, ale není jí nějak moc. 3 hvězdy.

The Frame (2014)

Zpočátku atmosferická krimi se mění v misteriózní thriler. Tempo je pomalejší, herci přesvědčiví. Slabší 4 hvězdy.

Pontypool (2008)

Horor s víceméně běžnou zombie premisou, zpacovaný originálním způsobem a ozvláštněný způsobem šíření "nákazy". Atmosféra je hutná, rádiová hlášení matoucí, sněhová vánice za dveřmi skličující. Působivosti přispívají i herecké výkony, McHattie je libovej. Slušné 4 hvězdy.