G-FORCE (2009)

Solidní akční nášup pro děti, kterým se to bude určitě líbit, je to rychlý, relativně zábavný a jsou tam morčata, technický udělátka i jistá verze transformera, navíc závěrečné kecy o rodinných hodnotách, no a dospělák to s přimhouřenýma očima taky přežije.

Spláchnutej (2006)

Hodně naspeedovanej animák v němž se furt něco děje, převažuje zde situační komika, animace jej v pohodě a díky zběsilému tempu je to dost zábavné. Roli hlavního baviče ve vedlejší roli tentokrát vyfásli slimáci a musím říct že jejich angažování filmu jen prospělo :o)

Chaplin (1992)

Hodně zajímavej životní příběh a výbornej Downey Jr.

Půlnoční vlak (2008)

Pěkně natočená brutalitka s výbornou kamerou, která se ale k některým hororovým scénám moc nehodí, lépe by se vyjímala v akčním filmu. Stejně tak digitální krev v některých záběrech není zrovna ideální, ale jinak si příznivci gore a krve přijdou opravdu na své. Atmosféra je docela povedená a Vinnie Jones je správnej kruťák s bourací palicí. Škoda závěrečného odhalení, které je sice podle knihy, ale je divné a nesmyslné, slabší 4.

Třinácté patro (1999)

Výborná scifi detektivka, minimum efektů, zato maximum příběhu, navíc skvěle vykreslená atmosféra ameriky 30 let.

Freddy versus Jason (2003)

Tak narozdíl od chudáků Aliena a Predatora se tenhle crossover povedl, sice mohl být ještě lepší, mohlo by tu být víc gore a víc Freddyho vychytávek, ale i tak fanouška obou krvavých sérií potěší. Na horor je to docela akční, takže nějakou hutnou atmosféru moc nečekejte, ale o tu tady tolik nejde, tady jde o dvě ikony hororového žánru, které se nakonec parádně seřežou mezi sebou a předtím si klasicky podají pár teenagerů, a to všechno s černohumorným nadhledem.

Maffiósso (1998)

Některé gagy dobré, ale většinou zbytečně infantilní a nucené.

Městský lovec (1993)

Tenhle film je jedno velký WTF. Zřejmě nejšílenější film Jackieho Chana, vlastně, zřejmě nejšílenější film na světě. Za vidění stojí Street Fighterový souboj a závěrečná bitka s Richardem Nortonem, a i tyhle scény zřejmě natáčeli všichni sjetý houbama, trávou a mamutím mlíkem, pro zbytek filmu pak vyšňupali navíc rozemletýho Speedy Gonzálese říznutýho pštrosem Road Runnerem. Přiznávám, že jsem se celkem bavil, ale to zřejmě jen díky burčáku a absenci jiného programu na večer, i tak bych ale při některých scénách nejraději zalezl pod lino.

Číslo 9 (2009)

Poměrně temný, místama až hororový akční animák z postapokalyptického světa bez lidí, po kterých tu zůstali jen hadrový pajduláci a robotické monstrum. Výborná atmosféra, skvělá audiovizální stránka a trochu slabší příběh. Devítka (hlavní hrdina) je sice poměrně naivní, což může někomu vadit, ale já jsem přesto nadšený, že tu konečně máme animák pro dospělý, navíc se silnýma akčníma scénama, kam se hrabe s napětím čtvrtej Terminátor. Doufám že se dočkáme dalšího příběhu z tohoto světa.

Tančím, abych žil (2006)

No nevím jestli měl tohle Banderas zapotřebí, víc schématickej a neoriginální film už snad nejde natočit, totálně obšlehnuté Nebezpečné myšlenky, jen trochu upravené. Tanečky jsou natočeny celkem dobře a Banderas je sympaťák, ale to je tak všechno.