Soupalka

Soupalka

okres Praha-východ

3 body

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

  Seriál, kdy bych ráda dala hodnocení **********, ale stupnice neumožňuje. Nejen proto, že se jedná o věrnou adaptaci jedné z nejskvělejších nadčasových knih, co kdy byla napsána a vůbec nevadí, že je až tak "věrná". Nejen proto, že je to dosud jediný TV produkt, kvůli kterému jsme byli ochotni si přeorganizovat osobní volno, abychom jej mohli vidět celý. Nejen pro dokonalý casting, výpravu či herecké výkony. Nejen proto, že prakticky celý text umí celá rodina už nazpaměť i v angličtině...Prostě seriál, který pro mne už asi nic nikdy v TV nepřekoná.

 • poster

  Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

  Absolutní bomba - Clive Owen a jeho životní výkon je jen zlomek toho, co na seriálu stojí za shlédnutí. To, že v celém seriálu je ve scénáři vytvořena v podstatě jen jedna zcela kladná postava, kamera a hudba jsou od prvního do posledního dílu prostě dokonalé a zároveň se jedná o až strašidelnou a věrně působící exkurzi do nedávné minulosti zdravotnictví vytvořilo velice koukatelný mix, který bude mít diváky i mnoho let po svém natočení.Pro citlivky to ale asi není. Nejvíc mne nakonec asi dostávali saniťáci soupeřící o pacienty a jejich kamarádka jeptiška.

 • poster

  Vatanım Sensin (TV seriál) (2016)

  Každý národ má zřejmě svou verzi Vojny a míru. Název Wounded Love mi nepřijde odpovídající a původní turecký „Ty jsi má vlast“ asi mnohem lépe vystihuje, o co jde - válečný seriál z období formování dnešního Turecka a řecko-turecké války 1919 -1922 obnáší 2 bloky a celkem 59 dílů po 2 až 2,5 hodinách. U jednotlivých dílů se dá vydržet a jejich stopáž je dobrou prevencí toho, aby se seriál stal telenovelou a v jednotlivých dílech se opravdu i něco stane. Má natolik košatý děj, že je dobré díly vidět postupně a s ohledem na svůj geografický původ není vycpaný sexuálními či krvavými scénami a i proto se podle mne scénáristé museli docela snažit (i když ve druhé řadě je znatelná již určitá únava, některé akce a reakce nejsou až tak podložené, pohledy se prodlužují, scenerie přibývají,…). Z hlediska historie je seriál objektivní asi tak jako Vávrova husitská trilogie, jednostranný a až možná trošku i nacionalistický, ale až na některé motivační vojenské speakery mi to nakonec až tolik ani nevadilo a dokázala jsem zapomenout i na památník genocidy v Jerevanu. Proč pět hvězd? Nejsem zrovna seriálový divák a nedala jsem ani seriálovou verzi mých oblíbených Pilířů země. U Vatanim sensin, kde není jediná vtipná scéna a všichni jsou skoro pořád nějak nešťastný a lomí rukama, jsem viděla všechny díly, v nábožensky cenzurované originál verzi s ruskými titulky a v kvalitě impresionistického obrazu. Než jsem jej zkoukla celý, tak jsem si skoro nic jiného nepustila. Hudba na mne žádný dojem neudělala, ale jinak především integrita postav, neustále se posunující děj, dobrý casting a kvalitní herecké výkony (za mne především Onur Saylak) mi za všechen ten čas stály. Možná je potřeba občas asi mít i jiné hrdiny než Avengers. Možná ze mne dělá neobjektivního kritika obdiv k pokrokovým reformám, které provedl Ataturk bezprostředně po této válce a v seriálu jsem asi i hledala nějaké zdůvodnění, proč k nim přistoupil. Možná můj zájem vyvolala nervozita, že si to Řekové a Turci dosud tak nějak úplně nevyjasnili a po 100 letech by mohli začít něco upřesňovat. Asi ode všeho trochu. Prostě se mi to líbilo a doporučuji nejen k žehlení.

 • poster

  11.22.63 (TV seriál) (2016)

  Nádherné retro všude kde má být. Sarah Gadon je tak krásná, jak když je z alabastru. James Franco mne poprvé zaujal a překvapil v dobrém slova smyslu. Děj mne co do žánru moc neoslovil, ale ve finále to vyvážily jiné kvality seriálu a tak jako zcela subjektivní hodnocení dávám 5*

 • poster

  Muži na křídlech (TV seriál) (1978)

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  Britský humor až na dřeň a neklesající kvalita u většiny dílů. Některé jsou opravdu skvostné. Kam jen na ty nápady chodí. Do antikvariátu asi ne, spíš do hospody.

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

 • poster

  Akta X (TV seriál) (1993)

 • poster

  Manionové v Americe (TV seriál) (1981)

 • poster

  Masada (TV seriál) (1981)

  Série je podle mne, pokud vezmu v potaz že se jedná o TV výrobek a rok vzniku, zcela výjimečný filmařský počin z řady důvodů včetně scénáře a hudby. Většinu z nich ale stejně nakonec, obdobně jako ve Svítání Zuluů, podle mne zastíní skvělý Peter O'Toole, který utáhne velkou část pozornosti diváka. Lehce rozporuplné a ambiciozní postavy jsou pro něj ideální alternativou a tady na to má mnoho hodin... Do jaké míry se jedná o historicky korektně nastavený příběh neumím posoudit, ale nevnímala jsem tlak ani jedním směrem ani nějakou glorifikaci židovské otázky, což sérii asi hodně prospělo. Popravdě, Římanům jsem v podstatě fandila.