Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Kdo nehrál, nepochopí... A navíc si myslím, že zrovna tenhle film má prostě dobrou atmosféru. Je to takový hodně odpočinkový akční Béčko, ale dobrý béčko !

Tohle je Sparta! (2008)

Bylo mi vskutku stydno, když jsem na to koukal...

Temný rytíř (2008)

Pecka! Po dlouhé době pořádný akční film! Což mě ovšem rovnou přivádí k hlavnímu neduho tohoto filmu. Ztratil ten "komiksový" nádech. Původní Batman zdaleka nebyl tak vážným filmem, byla to taková oddechová recese, tohle už se strašně přibližuje momentální "americké-sériové" akční produkci. A to je to, co mě mrzí. Ale jinak je to výborné, přes nezvykle dlouhou stopáž se ani chvíli nenudíte a děj má pořád spád. Monstrózní rozpočet vás praští do očí při každé větší scéně a prostě vás nenechá vydechnout. Obsazení je úžasné a herecké výkony také nejsou k zahození, ale bojím se, že až se na něj za čas podívám znovu už mě tak neupoutá. Ne snad proto, že by nebyl dobrý, ale proto, že mi přijde na ČSFD přeceňovaný. Je to asi díky nové kino-propagaci ČSFD. Vnitřně cítím, že si Temný rytíř těch 5 hvězdiček zaslouží, avšak... nepřijde mi prostě spravedlivé,aby se film, kterému jaksi ještě "teče mlíko po bradě ", zařadil během víkendu mezi nejlepší filmy všech dob. Asi jsem moc konzervativní. :)

Rocky Balboa (2006)

Jelikož jde už o šesté pokračování Rockyho, všichni věděli jak bude film vypadat. Rocky upadá do svých sentimentálních problémů, poté se nějakým záhadným způsobem na základě vnitřních pocitů rozhodne souhlasit s „předem prohraným“ soubojem, následuje tréninková část, zápas a konec. Je to pošesté to samé, Sly vypadá jako chodící zombie, je to strašně americké, očekávatelné, místy dokonce i hloupé, ale přesto všechno se mi to děsně líbí. Jde o pohádku se šťastným koncem a takové mám rád.

Californication (2007) (seriál)

Další seriál, kde zazářil David Duchovny. Tentokrát to nemá nic společného s UFOny, ale opět je to skvělá podívaná. David se představí v roli životem deprimovaného spisovatele, který je zároveň mistrovský svůdník. Krásných žen se v seriálu protočí bezpočet, humorem se také vůbec nešetří a je dokonce i vtipný, což rohodně nebývá pravidlem. Bohužel pouze po první tři díly. Poté se Californication zvrhne v sentimentální vzpomínkovou jízdu a už to prostě není ono. Jsem zvědav na další řady.

Telefonní budka (2002)

Překvapivě výborný film. Překvapivě proto, že tu hraje aspoň do té doby neznámý Colin Farrell, proto, že jde v podstatě o one man show, a také proto, že je sakra nízkorozpočtový. Odehrává se na rohu ulice v telefonní budce a za celých asi 75 min se z něj nehne. Ale je to prostě nářez, Colin je skvělej, scénář je skvělej a Katie Holmes je třešnička na dortu.