Post Coitum (2004)

No a ja som pokýval hlavou a občas sa zasmial viac ako by sa na film s takýmto hodnotením patrilo. Pozerateľná kravina.

Kazatel (2011)

Priest, ako sa dalo očakávať, je zbierka všemožných klišé, trikov pomaly niekde na úrovni Cesty do Praveku ( preháňam ) a naivných do hlúpa tliachajúcich postáv s čerešničkou v podaní homosexuálneho šerifa hrdinsky prenášajúceho jednu stupiditu za druhou. Možno je to tak trochu škoda lebo chvíľami sa zdalo že Steward sa poučil a dal si na filme aj záležať. Vykreslenie a atmosféra apokalyptického sveta sa podarila hlavne v meste, tam sa mi to dokonca páčilo. Lenže vždy keď prišla aspoň aká taká slušná scéna, celý dojem zlikvidovalo dalších 10, ktoré boli na hranici znesiteľnosti. Bettany zo začiatku robil čo mohol ale mám taký dojem že aj jemu potom stále viac a viac dochádzalo na akú hovadinu sa to zasa nechal nahovoriť a že ju nezachráni ani keby sa roztrhol na dvoch tak už to len dohral do konca. Ak by som sa mal prinútiť k objektívnejšiemu hodnoteniu viac menej súhlasím s tým že dve hviezdy by to dostať mohlo. Bohužiaľ podobné krávoviny som sa v poslednej dobe naučil úprimne neznášať takže za mňa je to jedna silnejšia. Vzhľadom na to čo som od filmu čakal je to u mňa stále pochvala :D.

Takoví normální zabijáci (1994)

Natural Born Killers neboli nikdy v nejakom centre môjho záujmu ale už veľmi dlho plávali tak niekde okrajovo a prečo tomu teda nedať šancu. Od filmu s takýmto titulom pod vedením Stonea som ale čakal vážne všetko možné iba nie toto. Dvojhodinový otrasne natočený videoklip ktorý postráda akýkoľvek zmysel pretože 90 percent tých, ktorým to zjavne bolo celé určené ( ak omieľam jednu vec dookola 120 minút tak už sa vážne ponúka iba jedno slovo ) to aj tak nepochopia. Tým ostatným to stačilo povedať v dvojminútovom prológu. Pozor detičky. Násilie? To sa predsa nepatrí.

Uneseni (2006)

Brutálne podpriemerná hovadina, naivná, hlupučká a nezaujímavá. Svoje momenty film má ale je ich málo a okrem nich to je nuda k zblázneniu. Atmosféra nefunguje, príšera je komediálna a zbytok je proste iba tliachanie postáv do blba a chodenie dookola po troch, štyroch miestnostiach kde sa celé predstavenie odohráva. Rovnaký, resp. o niečo menší prúser ako Sanchezovov neskorší Seventh Moon.

Alicia (1994)

Balagueróvi sa konečne ( resp. úplne na začiatku ) niečo celkom podarilo.

Sudor frío (2010)

Viditeľne nízkorozpočtová záležitosť ponúkajúca málo krve, mizerné herectvo ( pritom tí dvaja hlavní záporáci sa v takomto filme mohli vyšantiť čo im hrdlo ráčilo ) a v niekoľkých prípadoch dosť silné logické skraty, ale svoje nedostatky sa snaží likvidovať atmosférou, ktorú sa darí držať v prijateľných obrátkach počas celého filmu a snáď sa vzhľadom na rozpočet dá povedať že aj technická stránka je plusom, aj keď niektoré hrátky s kamerou sú viac než samoúčelné a ničneriešiace. Tá divoká hudba mi ale k podobným scénam vyslovene nesedela ( a to som človek ktorý obyčajne v horrore niečo také môže.) Zaujímavý malý horrorík, ktorý na tom prekvapujúco napriek všetkým tým neduhom nie je ale tak zle. Pre nenáročnejšie publikum ku ktorému sa tentokrát pridám aj ja sú to pohodové 3. Kto čaká niečo seriózne, hodnotenie pôjde určite dole.

Seventh Moon (2008)

Zombie horrory patria skôr k tomu čo aktívne nevyhľadávam ale toto bolo aj tak od podlahy čajové. Žiadna atmosféra, nudný dej, príbeh bez nápadu a Amy Smart ,akokoľvek môže byť pekná, tomu tým svojim herectvom ktoré pozostáva z monotónne recitovaných viet nepomohla ani trochu. Veľká nuda a hlboký podpriemer od začiatku do konca.

Svaté město (1990)

Mainstreamoví horroroví žrúti dneška, POZOR. Sveto Mesto Vašim očiam neponúkne nič atraktívne. Naopak všetci milovníci ,,čarovných,, poetických skoro až ,,horrorovo-rozprávkových,, ( neviem ako inak by sa to dalo formulovať ) filmov nastavte uši a oči pretože toto bude lahôdka. Nezávislý ale vymazlený snímok z Jugoslavie ponúka perfektnú atmosféru násobenú jazykom v ktorom je film točený, vizuál na veľmi vysokej úrovni, a jednoduchú ale výbornú, presne pasujúcu hudbu. Príbehovo to síce nie je žiadna revolúcia ( bodaj by ) ale dej je zaujímavý a v tomto prípade pre mňa osobne aj tak nehral veľkú rolu lebo tu je skutočne viacero iných vecí ktoré sa dajú vychutnať.So snahou zachovania chladnej hlavy je to krásnych 85 percent. Uvidíme keď to trochu uleži či to ešte dozrie.

Za ginipiggu: Akuma no jikken (1985) odpad!

Ach bože, bože, prebože. Takto teda vyzerá legendárne Guinea Pig? Film ktorý nejaká psychicky labilnejšia dušička dokázala niekedy pokladať za skutočný snuff? Preboha veď to je komediálna tragédia. No keď pre nič iné, oplatí sa to vidieť asi pre jedinú vec. Pre ,,herecký výkon,, tej ženskej čo ju to akože mučili. Tak to som len neveriaco čumel aká chorá hlava si mohla myslieť že to je ,,real,,. Čakajúc brutalitu najtvrdšieho kalibru som po tých 40 minútach nechcel veriť že to bolo všetko. Šokujúce? Zvrátené? Úchylné? Ale prosím Vás. To sú slová ktoré si zaslúžia iné filmy a nie táto slaboduchá volovinka. P.S. SPOILER. Kapitola Unconscious je zrejme najzábavnejšia casť pořadu. Holku vkuse dookola točia na stoličke a potom jej po ksichte vylejú flašku nejakého chlastu. No čistá brutalita len čo je pravda :D. Scéna s okom na záver už nič nerieši.